Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

27 minutes ago, makaronee said:

bilo bi zgodno provuci itinerere kroz CO2 racunaljku.

 

Ja padnem u nesvest i od vozova u lokalu [oko 300 milja u danu] - a kamo li od letova :lol:

 

ETA: nije im bas ovo precizno - ne kapiram odakle vade info koji avion leti na kojoj ruti...

Edited by jms_uk
Link to comment

Izgleda verovatno, pošto Vučić reče da je „država dozvolila niškom aerodromu da se razvija“ i da zbog Niša beogradski aerodrom trpi. Sad će nam Đura lepo oprostiti što nas je tukao, a Niš će velikodušno da pokloni aerodrom državi.

 

Poserem se na državu u kojoj postoji jedan grad, jedan aerodrom i dva kluba (da bi uopšte mogli da igraju Utakmicu).

 

edit: aerodrom je za par godina stigao dotle da je bio najbrže rastući na Balkanu po broju putnika, postao profitabilan a po Nišu i regiji su svako malo krenuli da se šetkaju nordi plavušani s rancima na leđima. Par hotela po gradu koji su godinama zjapili su počeli da se renoviraju, osetio se nalet turista...

 

Kad ono - prc, ne stigosmo ni da se poradujemo.

Link to comment

leb te jebo

 

ako se zaista ispostavi da je ovo uradjeno (a po svoj prilici jeste) da bi vestacki udahnuli zivot surcinu i er srbiji to je 1 novi nivo ludila

i to samo zato da bi psiho eventualno mogao sa kakvom takvom osnovom da cita gomilu i gomilu besmislenih brojki na pinku/hepiju

 

 

koliko je nis uopste (sa ovakvim saobracajem) konkurencija surcinu?

kapiram da  mahom gadja geografski drugu grupu putnika, a i da je to drugaciji nivo usluge

Link to comment

Šta znam, video sam šatl-buseve i reklame i po Beogradu. Iza mene je u avionu sedela žena s klincima koja je iz Beograda došla u Niš da bi letela za Bratislavu i odatle nastavljala za Prag... Velika je bila razlika u ceni karata, red veličina 50€ u korist Niša, a bus do Niša manje od 10€, isplatilo se. S druge strane, i po Prištini i Sofiji su uveliko bili bilbordi, vuklo se i otud. Od jeseni je trebalo da krene jagma jer je Wizz, kao konkurencija Ryan-u, utrčao sa linijom za Schwechat direktno. Ono, gastos-ekspres, nema promašaja, na Stefansplatz-u si za sat vremena i 25-30€.

Vrh priče je da gradonačelnik Niša Bulatović nije hteo da izađe na pres konferenciju posle sednice gradskog veća, nego poturio načelnika gradske uprave. A ovaj dao kiselo objašnjenje, u fazonu aerodrom je sada prevazišao lokalne okvire, pa je Vlada „preporučila“ da joj se pokloni jerbo treba puno para da se održava...

Poltrončine.

Link to comment

Baš me zanima kojim će sad akrobacijama da spasavaju Er Srbiju od konkurencije, sad kad ne bude imala "svoj" aerodrom, i kako će EU da gleda na to, ionako su već prijetili zbog subvencija, ali kapiram da to ne potenciraju da ne bi dodatno pritiskali Vučića, ali jedva čekam da vidim ugovor sa Vansijem, da li će pored svih onih silnih miliona koje će da iskrcaju morati i oni da daju neke popuste Er Srbiji

Link to comment

Ugasiće Niš, po treći put od kako je sagrađen i kako se na mišiće sam izborio da mu proradi aerodrom. I tu su svi isti, bez razlike, od Miloševića do Vučića.

Zemlja centralizma, monopola i tajkunsko-udbaško-burazerske privrede.

Link to comment
49 minutes ago, Tribun_Populi said:

Ugasiće Niš, po treći put od kako je sagrađen i kako se na mišiće sam izborio da mu proradi aerodrom. I tu su svi isti, bez razlike, od Miloševića do Vučića.

Zemlja centralizma, monopola i tajkunsko-udbaško-burazerske privrede.

ma kakav centralizam. nema ovo veze sa tim

 

 

gde nestadose oni silni forumasi sto su pisali hvalospeve o er srbiji?

Link to comment
ma kakav centralizam. nema ovo veze sa tim


Itekako ima. Ili misliš da bi ikakva lokalna ili regionalna vlast, koja odgovara građanima a ne partijskoj centrali, ikada bez naknade ustupila resurs po preporuci centralne vlasti, a za koji postoji opravdana sumnja da će na taj način biti srozan do neprepoznatljivosti.

U Nišu danas protest na trgu.
Link to comment
10 minutes ago, Tribun_Populi said:

 


Itekako ima. Ili misliš da bi ikakva lokalna ili regionalna vlast, koja odgovara građanima a ne partijskoj centrali, ikada bez naknade ustupila resurs po preporuci centralne vlasti, a za koji postoji opravdana sumnja da će na taj način biti srozan do neprepoznatljivosti.

U Nišu danas protest na trgu.

 

greska. izvini. u pravu si

po inerciji se prebacio na bg

htedoh reci nema veze sa bg, sto zapravo nije ni bitno

 

mada vi imate bazu, ne bi se ja zalio na vasem mestu

:teacher:

Link to comment

mada vi imate bazu, ne bi se ja zalio na vasem mestu
:teacher:


Ja nisam Nišleja.

A baza je 1 vatrogasni dom, i to zaključan. Htedoh prošli put da slikam, pogrešio sam što nisam.
Link to comment

salim se za bazu naravno :)

 

mada, sale bez, ako je zaista vatrogasni dom i ako ce nam (opet) pomagati kad krenu oni letnji pozari odlicno

mnogo boljaopcija nego da je nesto sto ima pa i indirektne veze sa nekakvim vojnim, bezbednosnim pitanjima

Edited by pbg12345
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...