Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

AZ, samo do FCO, ali koliko sam čuo velike su šanse da kofer završi na drugom kraju sveta, valjda u njihovim avionima postoji neki wormhole za prtljag [emoji38]ol:
Neeece, meni nisu nikad izgubili. desi se ali kod direktnih letova retko
Link to comment
10 hours ago, Đipalo Junuz said:

AZ, samo do FCO, ali koliko sam čuo velike su šanse da kofer završi na drugom kraju sveta, valjda u njihovim avionima postoji neki wormhole za prtljag :lolol:

Ako je direktan let, imaš neke minorne šanse da ti stigne prtljag, ali naravno izgažen sa tragovima cipela, i potpuno mokar ako tog dana kiši u Rimu. :22_stuck_out_tongue_winking_eye: Ako let nije direktan, tu se šanse smanjuju dalje.

Link to comment
27 minutes ago, Đipalo Junuz said:

Let BEG-FCO mi je trajao otprilike isto koliko i čekanje na pasoškoj kontroli na FCO :lolol:

Znači da su veoma brzo radili na pasoškoj.:lol:Obično traje kao let do ABudabija.

Link to comment

Verujmo da je to zbog novaka, ali, zaista, ovih dana na E terminalu Fjumićina na pasoškoj za odlazak avionom rade samo 3-4 šaltera, a redovi ogromni ... Strašno ... 

Edited by stoka
Link to comment

Ovo je B-747  (VH-EBT) koji me je odneo u Japan. Tada je bio 19 godina star.

 

2018odneogajumbo01.jpg

 

Da se uplašiš svoje senke

 

2018odneogajumbo02.jpg

 

2018odneogajumbo03.jpg

 

Tužna vest: poslednji putnički let B-747 na američkom tlu završen je 20. decembra 2017. letom Delta Seoul - Detroit. Ne postoji više ni jedna firma u Americi koja tim avionom obavlja putnički saobraćaj.

 

Odlazi legenda i ikona vazdušnog saobraćaja koja je smanjila planetu.

Link to comment

Er Srbija ponovo menja nesto oko online cekiranja, i to na losije, dokle vise? :D

Sad je fazon da covek dobije potvrdu da se cekirao, ali:

Quote

Sledeći gosti su se prijavili za gore navedene letove. Molimo obratite se Air Serbia agentu za prijavu da biste dobili karte za ukrcavanje.

 

Ponovo prave vise posla sebi?

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
1 hour ago, jms_uk said:

To hoce i kod drugih (meni se ponekad desava kod British-a), ako im se ne slazu podaci iz APIS-a.

 

Air Serbia po svoj prilici koristi isti sistem (Sperry Univac 2200, danas Unisys) kao iz 1986. godine. British takođe. Tada je bio reprogramiran sa assemblera na Fortran V.

 

Aplikacije današnje je lakše razviti nego sprečiti prenatrpavanje 32 godine starog sistema pa ga "overload" i ne može da se snađe. To se desilo Delti pre 2 godine. Postojeća infrastruktura iz 1971. nije mogla da se nosi sa apps današnjice.

Link to comment

Nagoya, CentrAir airport. Kako su se golubi postrojili, pa još neki (Kao Korean Air) čekaju da se uprazni mesto. Sve regionalni Asia-Pacifik letovi - Singapur, Hong Kong, Taipei, Shanghai, Bangkok. Vidimo i Delta B-757 za Guam.

 

2018chinaairlines02.jpg.4fd3b52f7a4b4a4792fb5cfc500ad3f1.jpg

 

China Airlines je Tajvan. Registrovali su ime prvi pa je kineska kompanija morala da uzme drugo - Air China.

 

2018chinaairlines03.jpg.69415dabf7916831bde71870b711e499.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...