Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Setio sam se na vreme da pitam, kakva je situacija s taksijem u BG-u? Prosli put sam bio sam pa sam seo na bus, ali sad moram taksijem. Videh da su delili neke flajere s nekakvim zonama, ali nisam skapirao jel to nesto okvirno ili o cemu se radi.

Link to comment

Ja uvek u BGu se popnem gore i mahnem nekom od proverenih Lux/Pink i onda se nadjemo kod spomenika i tu udjem nikad nisam koristio te zone jer sam na NBGu, pa mi se ne isplati

moguce da za neke duze voznje to ima smisla.

Znam da strance neki od taksista vacare da je taj jedan vaucer samo za jednu osobu, pa nateraju ostatak grupe da nesto doplate.

Link to comment

Setio sam se na vreme da pitam, kakva je situacija s taksijem u BG-u? Prosli put sam bio sam pa sam seo na bus, ali sad moram taksijem. Videh da su delili neke flajere s nekakvim zonama, ali nisam skapirao jel to nesto okvirno ili o cemu se radi.

 

Na preuzimanju prtljaga imaš kiosk na kojem možeš da uzmeš taksi vaučer sa garantovanom cenom zavisno od zone grada u koju ideš. Ja radim isto što i Lezilebovich, kad uzmem prtljag pozovem Lux ili Pink i za par minuta me neko njihov pokupi kog spomenika iza T1 (ne smeju da kupe putnike ispred T2). Cene su im uvek korektne i nema vaćarenja, makar stoga što si lokalac.

Link to comment

Ja vec ~ 5 godina koristim Alpha Team, imaju i privatni auto i "shuttle service", docekaju ili dole gde se izlazi posle carine, ili gore gde ostavljaju putnike. U tom shuttle prevozu sam do sad svega jednom imala jos jednu osobu pored sebe, u ostalim slucajevima sam bila sama ili sa jos mojim saputnikom. Tacni su i pouzdani, automobili dobri, na kraju se dobije i racun, ali ne znam cene redovnih taksista o kojima Redoran i Lezilebovich pricaju, tako da uporedi sam sta ti je bolje. Jedna osoba u tom grupnom je 1100 ili 1200 dinara (dve su nesto malo vise, tipa 1300) a privatni auto je 1500

http://transfers.rs/

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

E hvala svima, video sam sinoc ali sam bio mrtav umoran. Problem je bio sto mi nije radio nijedan broj, pa je moralo ovako. Proslo je sve ok. Videcu za ovaj shuttle u buducnosti.

Edited by Venom
Link to comment

Na izlaznom delu (sprat -1) se nalazi pult pored izlaznih vrata prema parkingu. Tu se uzme vauzer, papiric sa destinacijom i fiksnom cenom, koji se daje taksisti napolju i gotovo. Voznja do Zvezdare je 1800 din.

Link to comment

ja sam trebao da doletim u moskvu za par sati vec, ali su nas okrenuli nad mongolijom zbog tehnickih problema i vratili za peking. . sada kao popravljaju avion. menjaju delove koji su riknuli na 10000m. divno.

 

sve bi bilo lakse da imam jedno ladno pivo

Link to comment

ja sam trebao da doletim u moskvu za par sati vec, ali su nas okrenuli nad mongolijom zbog tehnickih problema i vratili za peking. . sada kao popravljaju avion. menjaju delove koji su riknuli na 10000m. divno.

 

sve bi bilo lakse da imam jedno ladno pivo

 

A3roflot?

Link to comment

Air China

sletismo napokon

 

lako mi je palo jer sam bio zadnji na check inu i ugurao se u economy plus masuci sa nevazecom karticom srebrnog letaca.

Link to comment

lako mi je palo jer sam bio zadnji na check inu i ugurao se u economy plus masuci sa nevazecom karticom srebrnog letaca.

 

:thumbsup:

 

Mene i drugara su oni prebacili u biznis iako smo bili na kartama kupljenim za milje [masuci Star Alliance Gold karticom nekog drugog programa].

Link to comment

E drugari, ajd pomoć.

Prijatelji hteli da pošalju klinku rajanerom za Berlin i pazarili onlajn kartu. I sad skapirali da ona ne može bez pratioca i da oni ne mogu da plate stjuardesu za to jer ovi nemaju tu uslugu. Mora pratioc da ima kartu za taj let...

Kakva je situacija , jel znate, hoće ovi da im prihvate otkazivanje karte i da vrate bar deo kinte?

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

E drugari, ajd pomoć.

Prijatelji hteli da pošalju klinku rajanerom za Berlin i pazarili onlajn kartu. I sad skapirali da ona ne može bez pratioca i da oni ne mogu da plate stjuardesu za to jer ovi nemaju tu uslugu. Mora pratioc da ima kartu za taj let...

Kakva je situacija , jel znate, hoće ovi da im prihvate otkazivanje karte i da vrate bar deo kinte?

 

....shit has hit the fan...

 

 

Zavisi kakvu su kartu kupili. Kod vecine mogu da se uzmu nazad takse, ali i avio kompanije umeju da naplate 'admin fee' koji moze da bude veci od tih taksi koje su duzni da vrate.

 

If you do not travel on your booked flight the air fare, fees and charges are non-refundable but you may apply in writing within one month of the date of travel for a refund of the Government Tax paid.  Government tax refunds are subject to an administration fee of £17/€20.  If the refund amount is less than the applicable administration fee, no refund will be made.

 

https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/faq-overview/Flight-Changes-And-Refunds/Can-i-get-a-refund-of-the-government-tax

 

Mozda im se vise islpati da plate promenu imena/prodaju kartu?

Edited by jms_uk
Link to comment

Zavisi kakvu su kartu kupili. Kod vecine mogu da se uzmu nazad takse, ali i avio kompanije umeju da naplate 'admin fee' koji moze da bude veci od tih taksi koje su duzni da vrate.

 

If you do not travel on your booked flight the air fare, fees and charges are non-refundable but you may apply in writing within one month of the date of travel for a refund of the Government Tax paid.  Government tax refunds are subject to an administration fee of £17/€20.  If the refund amount is less than the applicable administration fee, no refund will be made.

 

https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/faq-overview/Flight-Changes-And-Refunds/Can-i-get-a-refund-of-the-government-tax

 

Mozda im se vise islpati da plate promenu imena/prodaju kartu?

Ma da...

Cuti , najveca je frka saopstiti detetu da nece ici u Berlin ;)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...