Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Dobro zbori Djejms. Ja ne znam kakva je lokalna klima u DFW regionu u avgustu/septembru, ja sam u tropskom delu (Hjuston) a oni su kontinentalna klima. No u svakom slucaju, prekookeanski letovi hoce da sacekaju putnike koji kasne, pod uslovom da ne kasne mnogo.

Sad bas dodjoh iz tvog kraja, bilo je vruce i vlazno. Srecom aerodrom > shuttle > hotel > shuttle > aerodrom, pa nije bilo strasno :lol:

 

Ali se definitivno oseca ta tropska klima u vazduhu.

 

 

I letovi, dolazni i odlazni su bili na vreme :)

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Edited by jms_uk
Link to comment

Dobio Wizz call centar na kraju. Rekli su mi samo da ponesem uverenje od lekara ne starije od 6 dana da Uroš može na let, i neće biti nikakvih problema sa bordingom u avion.

Link to comment

Dobio Wizz call centar na kraju. Rekli su mi samo da ponesem uverenje od lekara ne starije od 6 dana da Uroš može na let, i neće biti nikakvih problema sa bordingom u avion.

Super!
Link to comment

Dobio Wizz call centar na kraju. Rekli su mi samo da ponesem uverenje od lekara ne starije od 6 dana da Uroš može na let, i neće biti nikakvih problema sa bordingom u avion.

 

 

Good news!

 

On topic, preksinoc stojim na gejtu i cekam da pocne boarding [Alaska Airlines], prilazi zena i kaze da putuje sa autisticnim sinom [decko ima mozda nekih 13-14 godina], na sta joj gate agent odmah rece da ce pozvati za pre-boarding sve kojima treba vise vremena i imaju specijalne potrebe [anyone who requires extra time boarding and those with special needs] - i bi tako. 

Link to comment

Mislim da nema nekih pravila - zavisi delimicno od doba godine, i lokalizovanih vremenskih uslova.

 

 

Dobro zbori Djejms. Ja ne znam kakva je lokalna klima u DFW regionu u avgustu/septembru, ja sam u tropskom delu (Hjuston) a oni su kontinentalna klima. No u svakom slucaju, prekookeanski letovi hoce da sacekaju putnike koji kasne, pod uslovom da ne kasne mnogo.  

Hvala na odgovorima, nadam se da u septembru generalno ima manje nepogoda nego sredinom leta. Iz prethodna dva puta sam stekao utisak da je taj terminal prilično pust uveče par sati pre nego što kreće taj let za Sidnej. U svakom slučaju se iz prethodnog iskustva ne bih usudio za ovakav kratak razmak da se vraćam preko SF ili LA.

 

SaE

Link to comment

Za JMS_UK-a, da se ne zlopati vise, nego da se vozi kako se pristoji i dolikuje :).

 

 

 

 

:lolol:  Hvala!

 

Mada, meni vise deluje da su radili koncept za hotelski apartman, ili avion koji je vise na zemlji nego u vazduhu.

 

Ne uzimam ozbiljno nikog ko stavlja biznis klasu [tamo na 0:55] 2-2-2 i propusta priliku za all-aisle-access.

Link to comment

Meni se u subotu poklopilo da mi bude 1. let na British Airways-ovom B787-9, 7. let na Dreamliner-u, 100. let sa British Airways-om, i 700. let do sada.

 

1x7x100=700 :)

 

#avgeek

Link to comment

Google Flights nije los, Expedia sam davno koristila.. Ja sam najvise do sad koristila statravel.de jer mogu da platim i preko racuna (i sve ide lako i brzo i pouzdano). Kayak, skyscanner daju poredjenje cena ali uvek vode na te ne uvek sigurne sajtove, a neki od nih dodaju jos tipa 10 ili vise evra za koriscenje kartice itd.

 

Za nasu aviokompaniju u poslednje vreme zbilja najvise kupujem preko zvanicnog sajta jer cene budu ist kao na STAtravel (u vreme JATa i do pre nekih godinu dana su STA uvek imali jeftinije cene nego JAT/AS, najmanje 30tak evra razlike) i sto mogu da uzmem mesto. Ali to iskustvo je uvek smor (na dva mesta moras da ukucavas i broj pasosa npr.), cak i sada kada su uveli pravljenje naloga na sajtu, to ne olaksava toliko kupovinu jer ti prosto ne preuzme sve podatke (?!)..

 

Ali za Luftiku i ostale evropske, nikada na zvanicnom sajtu jer je tamo uvek dranje, za njih uvek gledaj nesto drugo. Poredjenje: karte za Iberu preko sajta Iberije skoro 1000 evra, a preko STA 890. Kupili preko STA a na Iberijinom sajtu platili mesta.

 

 

Ja koristim eDreams.com jer mi je AieSerbia prilicno unfriendly za kupovinu. Te ne primamo ovu karticu, te cesto sajt baguje...

Sajt ne dozvoljava da kupis sa srpskom karticom dok si u inostranstvu. :ph34r:

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Google Flights nije los, Expedia sam davno koristila.. Ja sam najvise do sad koristila statravel.de jer mogu da platim i preko racuna (i sve ide lako i brzo i pouzdano). Kayak, skyscanner daju poredjenje cena ali uvek vode na te ne uvek sigurne sajtove, a neki od nih dodaju jos tipa 10 ili vise evra za koriscenje kartice itd.

 

Za nasu aviokompaniju u poslednje vreme zbilja najvise kupujem preko zvanicnog sajta jer cene budu ist kao na STAtravel (u vreme JATa i do pre nekih godinu dana su STA uvek imali jeftinije cene nego JAT/AS, najmanje 30tak evra razlike) i sto mogu da uzmem mesto. Ali to iskustvo je uvek smor (na dva mesta moras da ukucavas i broj pasosa npr.), cak i sada kada su uveli pravljenje naloga na sajtu, to ne olaksava toliko kupovinu jer ti prosto ne preuzme sve podatke (?!)..

 

Ali za Luftiku i ostale evropske, nikada na zvanicnom sajtu jer je tamo uvek dranje, za njih uvek gledaj nesto drugo. Poredjenje: karte za Iberu preko sajta Iberije skoro 1000 evra, a preko STA 890. Kupili preko STA a na Iberijinom sajtu platili mesta.

 

 

Sajt ne dozvoljava da kupis sa srpskom karticom dok si u inostranstvu. [emoji14]h34r:

Fala za info.

Nisam razumeo koji sajt ne dozvoljava kupovinu sa srpskom karticom u inostranstvu? AirSerbia?

Link to comment

Fala za info.

Nisam razumeo koji sajt ne dozvoljava kupovinu sa srpskom karticom u inostranstvu? AirSerbia?

Air Serbia! Bilo makar ovog proleca, prvi put sam mislila da nesto nije u redu sa karticom pa sam uzela drugu, onda kada sam letos htela da kupim, nazovem na kraju call-centar i tu su mi objasnili da ako mi je kartica srpska a kupujem dok sam u Nemackoj, da to ne ide. Meni se cini da to nije bilo oduvek tako, ali nisam sigurna, tek sam od skora pocela da kupujem preko sajta direktno

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...