Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Nego ovako su prakticno od firme napravili low-cost prevoznika na kvarnjaka.

Odavno su severnoameričke kompanije otišle tim putem za unutar-kontinentalne letove, još kada su ,,na kvarno" počele da naplaćuju čekiranje prtljaga. Tako ja pre par godina platim $500 kartu Toronto - Dalas - Toronto, i doživim šok kada mi traže na checkinu $25 za kofer po pravcu. Nije postojala opcija da se to plati unapred prilikom kupovine karte. A nedavno su uveli karte gde se i ručni prtljag naplaćuje.

 

U Evropi je bar jasno šta je lowcost, a šta je legacy carrier.

Link to comment

Odavno su severnoameričke kompanije otišle tim putem za unutar-kontinentalne letove, još kada su ,,na kvarno" počele da naplaćuju čekiranje prtljaga.

 

To jeste, ali si bar imao opciju za besplatan prtljag ili izbor sedista [Elite status, credit cards i sl] - sa ovim nema nista.

 

U Evropi je bar jasno šta je lowcost, a šta je legacy carrier.

 

Osim sto se sada vise legacy carrier-a moze smatrati low cost uslugom [ali za high cost cenu karte] - vidi pod Light/HBO/mini fares kod LH grupe, BA, AF/KL...

Link to comment

Air Berlin je lepo i fino uveo foru da kad kupuješ "normalnu" kartu zapravo nije uključen prtljag

 

pa me bio prijatno iznenadio sa 95 evrića na aerodromu

Link to comment

To je u redu ako ides turisticki, pa imas vremena da uskladjujes odlazak/dolazak i kompenzujes za slabu pokrivenost destinacija. Na stranu veoma ogranicena koristnost frequent flyer programa jer imas slabu mrezu partnera (ili je ni nema). Tako da ipak legacy carriers rade posao za mene, uz sve njihove manjkavosti.

to vi vec bolje znate ...nisam ni frequent flyer clan..samo kazem cime volim da letim ako vec moram.

 

evo sada cu prvi put u zivotu sa swissair da idem...bas me zanima kakvi su. te preko sam najcasce uzimala lufthansu. bilo i virgin atlantic par puta ali lufthansin avion mi se svidjao zbog wc-a sto se spustas dole.

Edited by mustang
Link to comment

evo sada cu prvi put u zivotu sa swissair da idem...bas me zanima kakvi su.

 

Obavezno ih smaraj i ljupko uzmi sto vise cokoladica ;)

 

Sigurno bi mi i u drugim aviokompanijama pomogli na slican nacin, ali imam lepo secanje na njih: letim iz Malage, sat-dva pred poletanje sj*be mi se nesto stomak. U avionu zamolim za neku hemiju, i stjuardesa mi je odmah nasla, donela caj jos tokom ukrcavanja a posle kada su delili klopu koju nisam htela da jedem iz predostroznosti, setila se da mi donese grisine. Uzeh i cokoladice za posle ;D Ako se jos dobro secam, prebacila me je da sedim do prolaza, samoinicijativno.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

pa bas lepo sa njihove strane :)

 

a kakve cokoladice dele? svajcarske? :) omg :wub:

 

razmisljam se da popijem jedan bendzos pa da prespavam put...jedino mi frka sto ne pijem lekove pa ne znam kako ce da deluje na mene...al bas zelim da budem odmorna kada stignem...uvek izgubim par dana na spavanje posle puta, nisam nizasta. moja drugarica kako sedne, jedva smogne snage da se zakopca i vec je zaspala...

Link to comment

pa bas lepo sa njihove strane :)

 

a kakve cokoladice dele? svajcarske? :) omg :wub:

razmisljam se da popijem jedan bendzos pa da prespavam put...jedino mi frka sto ne pijem lekove pa ne znam kako ce da deluje na mene...al bas zelim da budem odmorna kada stignem...uvek izgubim par dana na spavanje posle puta, nisam nizasta. moja drugarica kako sedne, jedva smogne snage da se zakopca i vec je zaspala...

Ne secam se tacno koje su cokoladice jer bi na njima pisalo samo Swiss, ali jesu svajcarske

 

Pisala sam vec za moj let Madrid - Lima: ako mozes da izdvojis za doplatu za mesto do izlaza u slucaju opasnosti, pogotovo ako je mesto blize granici sa skupim klasama (jer u tom slucaju obicno nema toaleta za ekonomsku klasu pa nema mnogo setkanja pored), stavis dole rucni prtljag i na njega ispruzis noge i bice ti mnogo lakse nego u redovnom skucenom sedistu. Mozes da doplatis i samo u jednom smeru, pa da vidis kako ce ti prijati. Mislim da je kod AF/KLMa prosle godine bilo oko 70 evra, verovatno je slicno i kod LH grupe.

Link to comment

Ne secam se tacno koje su cokoladice jer bi na njima pisalo samo Swiss, ali jesu svajcarske

 

swiss-airlines.jpg

 

Mislim da ih Frey pravi.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Dobar je Swiss, nekako se kod njih uvek osećam prijatnije nego kod mama Luftike iako su ista firma.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(posebno otkako su mi nedavno prodali let do Londre u biznis klasi po ceni koja je iz nekog razloga bila 9 (devet) evra skuplja od ekonomske klase; nisam mnogo razmišljao nego sam brzinom svetlosti kliknuo na "select & pay")

Link to comment

Ne secam se tacno koje su cokoladice jer bi na njima pisalo samo Swiss, ali jesu svajcarske

 

Pisala sam vec za moj let Madrid - Lima: ako mozes da izdvojis za doplatu za mesto do izlaza u slucaju opasnosti, pogotovo ako je mesto blize granici sa skupim klasama (jer u tom slucaju obicno nema toaleta za ekonomsku klasu pa nema mnogo setkanja pored), stavis dole rucni prtljag i na njega ispruzis noge

ne sme rucni prtljag na imardzensi eksit, ko ti je to dozvolio?

Link to comment

ne sme rucni prtljag na imardzensi eksit, ko ti je to dozvolio?

 

Ne sme tokom poletanja i sletanja, tokom leta [uglavnom kod vecine kompanija] moze.

Link to comment

Ne daju samo Svajcarci cokoladice u ekonomskoj klasi :)

 

b0a24ec64f0d84129f55ca4ab7c15a20.png

 

(znam da verovatno nije mnogo vas letelo njima i da verovatno ni nema nameru :lolol: )

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...