Jump to content
IGNORED

Crnogorski jezik


hazard

Recommended Posts

  • Replies 301
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bus

    44

  • расејан

    24

  • Teja

    19

  • hazard

    17

  • 4 months later...

Ovo je malo vise za hate topic ali moze i ovde. Pocelo "prevodjenje" na Crnogorski. I ne samo to nego ljudi misle da to sto je neko Crnogorac valjda automatski kvalifikuje za poznavanje jezika.

Link to comment
Ovo je malo vise za hate topic ali moze i ovde. Pocelo "prevodjenje" na Crnogorski. I ne samo to nego ljudi misle da to sto je neko Crnogorac valjda automatski kvalifikuje za poznavanje jezika.
na sta mislis?nisam u toku.
Link to comment

Ma sada kad radimo sa Crnogorcima prevodimo na crnogorski. To ranije nije bila praksa ali je sada uvedeno. Ja se ne bih cimao oko tih gluposati nego bi i Srbe i Hrvate i Crnogorce terao da čitaju dokumenta u originalu.

Link to comment
Како то уопште изгледа? Мислим, превођење на црногорски.
Pa, kao dobra zejebancija, na kojoj se i neki novci mogu oprati... Kako bi drugačije?
Link to comment

Slicno kao i prevodjenje na Hrvatski. Prebacujes u ijekavicu i doterujes reci i konstrukciju gde treba. Ovako inace svi radimo zajedno, timovi se forimaraju prekogranicnim principom i malo smo tamo malo ovde. Kada se sve zavrsi onda sve ono o cemu smo do juce pricali krece da se "prevodi". Samo sto za CG sada imamo i dilemu novih slova. Toga bar sa Hrvatima nema.Objasnjavao sam sta su 3in3ule vec 10 puta. :lol:

Edited by Eraserhead
Link to comment
A šta je različito u konstrukciji majke ti? (mislim u crnogorskom)
Nemam pojma, ja sam pobegao od tog zadatka glavom bez obzira i ponudio da prevodim na Beogradski pa to rade neki iz PG. Ako mene pitas moje iskustvo je da ja razliku nisam primetio, a i sa Hrvatskim je ne primecujem osim u nekim sitnicama.(Danas na popisu nacionalnost Crnogorska maternji Srpski... Devojka nacionalnost Srpska maternji Hrvatski) :D Edited by Eraserhead
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...