Jump to content
IGNORED

Crnogorski jezik


hazard

Recommended Posts

buksovci rade promotivne spotove ove vrste vec godinama. a ionako rade 90% cg reklama :Duvijek su ovako govorili, nista novo.ali narator je slag, ili sto bi rekli podgoricani, slager na torti

Edited by morgana
Link to comment
  • Replies 301
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bus

    44

  • расејан

    24

  • Teja

    19

  • hazard

    17

buksovci su drzavni humoristi. isto tako je perper drzavni rock band. pola buksovaca svira u perperu. novogovor je tipa brat pantela i malo lokalizama sa cetinja i podgorice. ista stvar kad bi ubacili munze konze lokalizme u knjizevni jezik npr saa ( ovo s kao sh)je brate? malo se dodaju hrvatske reci i na tome insistira drustvance oko B i J brkovica.

Link to comment

cek, jel nije maneken brkovic mladji na kontra strani?ili te ja nisam razumjela.brkovic b je protiv novogovorane da je bitno, doduse, ali uzasno je seksi onako promukao i time treba da se bavi u zivotu a ne knjizevnoscu i uredjivanjem kulture u zutostampi, kao sto sam vec 100x rekla na forumu

Edited by morgana
Link to comment
cek, jel nije maneken brkovic mladji na kontra strani?ili te ja nisam razumjela.brkovic b je protiv novogovorane da je bitno, doduse, ali uzasno je seksi onako promukao i time treba da se bavi u zivotu a ne knjizevnoscu i uredjivanjem kulture u zutostampi, kao sto sam vec 100x rekla na forumu
maneken je protiv jerbo misli da je to degradacija crnogorskog jezika tipa poseljacivanje. promukao je zato sto je svojevremeno bolovao od nekakve vrste tumora glasnih zica. u pitanju je nekakav sindrom ali ne mogu se setiti koji je u pitanju. on je kao tata mu. bolje biti prvi u selu nego drugi u gradu iako pati zbog toga. okruzio se bracom nikolaidis, bracom becanovic i slicnima i nema toga u sta se on ne razume. poslednja patnja mu je sto nije postao ministar kulture jer to je mnogo 'teo. otud i politicki zaokret i naknadna pamet glede Mila.
Link to comment

ma ja ne podnosim brkovica i njegov rezon i stil talentovane mladje srednjoskolke.ovo iz drugog pasusa mi je sve poznato. to su uzroci ne samo njegovog, nego i zaokreta vijesti od za na protiv mila. ajd, nema smisla sprdati se sa promukloscu ako je covjek bio bolestan, ali ostaje da je neopisivo seksi i da na tome treba da pravi karijeru. po mogucstvu, daleko od ociju javnosti.

Edited by morgana
Link to comment

U Crnoj Gori provodim 2-3 meseca godisnje. Nisam crnogorac, ali predjem na lokalni govor cim predjem granicu. Kazem lokalni jer se veoma razlikuje po regionima. U poslednje vreme primetno je priblizavanje hrvatskom. Uostalom i sa fakulteta su gostujuci profesori iz Srbije uglavnom dobili sut kartu, a Hrvati ne. Ali tu vec dolazimo na podrucje politike.

Link to comment
kako imate dilemu novih slova kad njihova upotreba nije obavezna?jedino ako ste naletili na nekog morona medju cg klijentima/saradnicima
Juce me kolega pita koja su nova slova u crnogorskom jeziku jer prevode neki izvestaj na crnogorski. Zaboli me glava od samog pitanja pa se nisam udubljivao, ali uvek im upravo napomenem i to da upotreba nije obavezna. Mada sam ja misljenja da je ta neobaveznost prolaznog karaktera.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...