Jump to content
IGNORED

Crnogorski jezik


hazard

Recommended Posts

@eraser Da li se neko ikad bunio zbog loseg prevoda, bilo mi ili oni?

A šta je različito u konstrukciji majke ti? (mislim u crnogorskom)
Je li bese i djetici koriste infinitiv? Edited by anantaram
Link to comment
  • 1 month later...
  • Replies 301
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bus

    44

  • расејан

    24

  • Teja

    19

  • hazard

    17

A šta je različito u konstrukciji majke ti? (mislim u crnogorskom)
Pa evo, već tvoje pitanje se na crnogorskom postavlja evo 'vako:A što je različito u konstrukciju oca ti? (mislim u crnogorski)Ја мислам дека црногорскиот постои, unatoč onom dijelu Crnogoraca koji se osjećaju ka Srbi jebo ig otac.Nekad, kada je Vuk uporošćavao srpski, u polemici mu je Hadžić (mislim da je baš on, nijesam siguran bogumi) rekao da "govori kao baba". Čobanica.E pa, crnogorski se sada parla kako babe paralaju. Kišjelo mlijeko, i tako.I onaj topnik Proterani sa Fejsbuka, zbog etničkog Miralema bi trebalo preimenovati u Išćerani/Proćerani s FejsbukaAli ozbiljno, umesto da Crnogorci izmošljaju NOVE reči i prave novogovor, oni samo normiraju onako kako se već vekovima govori. Doduše bapski i čobanski, ali jebajga, tako je.Tako da niko neima pravo ljutiti se na nji'.Uostalom, kako je njihov Karadžić, dodouše Milutim ne Vuk, govorio još sedamdesetih godina prošlog stoletija prenašajući rukomet: Pavićevićeva (s naglasak PAvićevićeva), nalećela je, panula i - sedmerac.Crna Gora imade Milutina KARADŽIĆA, ljudi, ej, crngoorski se rodio, valja ga ljuljati i varenikom 'raniti. I kišjelim mlijekom.
Link to comment
Slicno kao i prevodjenje na Hrvatski. Prebacujes u ijekavicu i doterujes reci i konstrukciju gde treba. Ovako inace svi radimo zajedno, timovi se forimaraju prekogranicnim principom i malo smo tamo malo ovde. Kada se sve zavrsi onda sve ono o cemu smo do juce pricali krece da se "prevodi". Samo sto za CG sada imamo i dilemu novih slova. Toga bar sa Hrvatima nema.Objasnjavao sam sta su 3in3ule vec 10 puta. :lol:
kako imate dilemu novih slova kad njihova upotreba nije obavezna?jedino ako ste naletili na nekog morona medju cg klijentima/saradnicima Edited by morgana
Link to comment
kako imate dilemu novih slova kad njihova upotreba nije obavezna?jedino ako ste naletili na nekog morona medju cg klijentima/saradnicima
kako bre nije obavezna? :o
Link to comment
Nekad, kada je Vuk uporošćavao srpski, u polemici mu je Hadžić (mislim da je baš on, nijesam siguran bogumi) rekao da "govori kao baba". Čobanica.
OffPolemika sa Vidakovićem i Vidakovićevo citiranje arhimandrita Kneglca:"da svi koji knjige ne pišu slavenski, nego srpski kako sirječ što nam i babe govore, pišu po pravilam babe Smiljane"...Hadžić je ipak imao neki nivo (i za dosta toga bio u pravu, ali da ne širimo priču...)... :)Off Off
Link to comment
kako bre nije obavezna? :o
ne moraju da se koriste. data su kao mogucnost, ko oce da izrazi pradjedovski duh :Du medijima recimo nisam vise od 3 puta cula $. i to sva 3 puta od strane iste osobe.
Link to comment
ne moraju da se koriste. data su kao mogucnost, ko oce da izrazi pradjedovski duh :Du medijima recimo nisam vise od 3 puta cula $. i to sva 3 puta od strane iste osobe.
kakav liberalan narod, kaki shiroki pogledi? :opa kako misle da se zapati ako je opshnal? :unsure:ili ne misle, nego neshto...
Link to comment

misle da se ujedno zapati i ne zapati, posto je dps politika trenutno cesticnotalasna, tako da svi budemo zadovoljni, uvatimo se za ruke i odjezdimo u susret zalasku sunca.

Link to comment
misle da se ujedno zapati i ne zapati, posto je dps politika trenutno cesticnotalasna, tako da svi budemo zadovoljni, uvatimo se za ruke i odjezdimo u susret zalasku sunca.
kapiram. kad se zna gde ste, ne zna se koliko ste brzi. i obrnuto.
Link to comment

brzi nijesmo, a dje smo ne znam :De, al ima jedan novogovorni promotivni spot ministarstva za nesto i zastitu zivotne sredine, u kom mravojed kaze 'čuo sam da se ođe bača smeće'. poslije to bačanje sa č ponovi i narator, po ugledu na mravojeda. al mravojed nije crnogorac, pa je to ok.edit, evo gaedit2. iyvinjavam se. ipak mravojed imitira naratora.

Edited by morgana
Link to comment

Колико видим, Буксовци форсирају тај новоговор. Илити реинфорсирају староговор.

Link to comment
Колико видим, Буксовци форсирају тај новоговор. Илити реинфорсирају староговор.
zar bukovci nisu bili aktivna kritika, nekad? il se ostarilo, doshlo vreme da se placa porez i tako to? ^_^
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...