April 24Apr 24 Zapravo su prilično različite stvari. Highlander je ista platforma kao Camry i Rav4, dakle auto. LC je suštinski kamion, jer deli platformu sa modelima Hilux/Tacoma. Imamo u USA i 4Runner koji je zapravo Hilux konvertovan u SUV i proizvodi se ovde. Obožavaju ga Ameri.
April 24Apr 24 1 hour ago, bios said:Zapravo su prilično različite stvari. Highlander je ista platforma kao Camry i Rav4, dakle auto. LC je suštinski kamion, jer deli platformu sa modelima Hilux/Tacoma. Imamo u USA i 4Runner koji je zapravo Hilux konvertovan u SUV i proizvodi se ovde. Obožavaju ga Ameri.Hm, tog 4Runnera nisam video kad sam bio kod vas™... Bas cu da potrazim, kad dodjem sledeci put... Probao bih tako nesto, ogromno, kad sam vec u USA, a ne da imam osecaj da vozim ficu, a vozim mid-size SUV...
April 24Apr 24 5 minutes ago, radisa said:Hm, tog 4Runnera nisam video kad sam bio kod vas™... Bas cu da potrazim, kad dodjem sledeci put... Probao bih tako nesto, ogromno, kad sam vec u USA, a ne da imam osecaj da vozim ficu, a vozim mid-size SUV...Drugar kad je bio u USA vozio Fiat 500 rentacar. Kad je sipao gorivo, Ameri se skupljali da vide kakvu to igračku vozi odrastao čovek 😂
April 24Apr 24 Ste videli ovo od juče-prekjuče?Meni su ti američki "trucks" nešto najodvratnije u svetu automobila.
April 24Apr 24 Ja sam prethodnih dana po jugu amerike vozio forester ascent 7 sedista. Solidno auto, ne znam kolko bih ga vozio. Ko za neke babe americke
April 24Apr 24 11 minutes ago, ZokiAsov said:Ja sam prethodnih dana po jugu amerike vozio forester ascent 7 sedista. Solidno auto, ne znam kolko bih ga vozio. Ko za neke babe americke lezbejkepopravio sam ti ovo
April 24Apr 24 7 hours ago, radisa said:Toyota Highlander...+1Komšija voza jedan, lep onako na japanski način, konkretno auto sa mesta za ceo cirkus.Ne znam šta stavljaju Nemci ispod haube, francuzi trpaju isti veseli trocilindraš od 1200 kubika(onaj sa umočenim kaišom u ulje) u toliki auto ali ovo čudo ima 2.5 atmosferac + lagani hibrid, mašina neopterećena, 8l na 100 km lagano, 10 -15 godina garancije daju kako gde. Jedino ga jebe cena, baš je drži, loš model(sa puno km, osnovna oprema) nema ispod 45k...Edit, umesto njega mooožda i novi Santa Fe/Sorento, možda i Škoda, ne znam šta i kako rade. Edited April 24Apr 24 by Desmond Bojčinski
April 24Apr 24 2 hours ago, napadaj said:Ste videli ovo od juče-prekjuče?Meni su ti američki "trucks" nešto najodvratnije u svetu automobila.https://www.instagram.com/p/DXgp9f4D_dx/Još Lamborghini beži u rikverc a budala naleće.Kaže "nije ga videla". Sva sreća deca su veća od lambare, njih bi 100% videla Edited April 24Apr 24 by Valk
April 25Apr 25 4 hours ago, radisa said:Hm, tog 4Runnera nisam video kad sam bio kod vas™... Bas cu da potrazim, kad dodjem sledeci put... Probao bih tako nesto, ogromno, kad sam vec u USA, a ne da imam osecaj da vozim ficu, a vozim mid-size SUV...Možeš da odeš u u-haul i dobiješ za manje para proper truck umesto nekakvog šminkeraja Ne znam baš hoćeš li naci 4Runner, ali imaju rental agencije opcije za qrčenje. Može da se renta npr Jeep Rubicon ili Camaro, zavisi od lokacije šta ima od toga u ponudi. Inače bolesno ovo sa Lambom. Možda jednom sazre ideja da za truck od 300 konja treba CDL, a ne obična dozvola.
April 27Apr 27 To je to, novi auto je kaparisan, Insignia ide na prodaju, pa ko voli nek izvoli.https://www.oglasipametno.com/oglas/195
April 27Apr 27 5 minutes ago, Behemoth said:To je to, novi auto je kaparisan, Insignia ide na prodaju, pa ko voli nek izvoli.https://www.oglasipametno.com/oglas/195I sta ste se dogovorili, koja boja se svidja gospodji?¿
April 27Apr 27 2 minutes ago, Lancia said:I sta ste se dogovorili, koja boja se svidja gospodji?¿Hahaha tamno siva sa crnim krovom
June 8Jun 8 Pisao sam ovde pre neki mesec da ću uskoro ako se stvore uslovi u akciju kupovine. Konačno se i stvorili, ali tek nastupaju muke. Gledam kao ludak već neko vreme oglase i što više gledam, veći mi je stres i opterećenje. Krenulo se od oktavije A7, pa pasat b7 limuzina, pa golf 7 karavan, seat Leon fr karavan. Megan grand kupe ili karavan... Da ne pričam o Kaškaiju i to pre restajlinga ili superbu. To je već van budžeta. Al sve je to brate 10+ godina ili 200+ hiljada km. A cene nisu naivne. Poenta je da sam se smirio i da sad neću uopšte da gledam kola preko 7000 eur. Nešto sa poznatom istorijom održavanja, a sa pristojnom opremom. I tako se sad spustim na Astru J, 2013. sa 1.4 turbo motorom od 140ks. Najveći je problem da li može da odradi ulogu porodičnog automobila, ali nije malih dimenzija i ima prtljažnik od 350 litara. To je slično a3 sportback, koji ima ćale, a taj auto ima baš puno mesta u gepeku. Tako da mislim da bi radilo posao. Znam da su modeli do 2013. imali problem sa menjačem. Tačnije ležajevima u menjaču. Valjda M32 menjač, ali su u primercima od 2013. rešili taj problem. Pošto auto od ponedeljka do petka vozim po gradu (vrtić, škola, posao, treninzi) kontam da mi je ovaj benzinac najbolji izbor. Ali eto interesuju me vaši komentari, ako je neko imao iskustva sa konkretnim modelom ili generalno neki savet.
Friday at 22:373 days @smooth.Op Da pokusam ukratko ozbiljno 😁 Ja trenutno imam Astru J "karavan" 2012 ali sa dizel motorom 1,7 i bas nisam merodovan. Kupio sam je slucajno ( smesna cena, bratu se "svidela"), , da sluzi kratak period ( dok ne nadjem nesto drugo povoljno) , kao drugi auto u porodici (odlazak na posao, treninzi i kupovina), i dok je ne odvezem za Srbiju. Ne volim dizel iz svima znanih razloga, DPF EGR ventil i ponekad imam problema , ali sreca cesto vozim na autoputu te nekako resim problem 😂 Prostora u gepeku ima i vise nego dovoljno, gepek je , kako da se izrazim "dubok" i prostran, tako da spakujem : decija kolica, sator, camping set ( 4x stolice + sto) brdo torbi i sportske opreme svakog vikenda. Problem je "zadnja klupa" gde nema previse mesta cak ni za juniora&juniorku , i putovanje od cca 200+km moze da predstavlja problem koji sedi pozadi. Nisam nesto preterano visok ( cca 182) i debeo, i ponekad imam utisak da nemam dovoljno mesta , zna da me umori voznja na nekim srednjim relacujama 150-200km . U gradu je OK , povozan je , lako se parkira, iako me nerviraju parking senzori pozadi . Sto se tice jos neke dodatne opreme, ima grejanje volana i sedista sto je posebno dobro kada se 4X nedeljno, pocevsi od oktobra i kisa, zaledimo na treningu/utakmici.Ako ti nesto znaci, i pri vecim brzinama od 170 je stabilna . Morao sam da probam jbg. Pre cca 2 godine sam kratko vozio Hatchback sa tim motorom , i I njemu je dobar, zivahan , tih . Ali potrosnja zna da ode i preko 8-9l u gradskoj voznji, 6-7l na otvorenom putu. Ne znam cene kod nas, ali moj izbor pre Astre bi bio I40, i Focus , eventualno Golf Sportsvan, sve zbog vise prostora koji nude. Ukratko, malo malo nepovezano
Create an account or sign in to comment