Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

7 minutes ago, Valkyrie said:

Tražila sam i tako, ne nalazim to što sam uvrtela. I definitivno mi ipak treba drveni kalem. 

možda da pitaš na majstorskom topiku, kakvi kablovi se motaju na kaleme te veličine. kupiš to, napraviš hoklicu, ostane ti kabl da vežemo simovića za stub srama.

  • Hvala 1
Link to comment
On 22.9.2021. at 16:52, InvisibleLight said:

treba mni parafinski vosak, jako malo, za podmazivanje.

guglala i vidim na KP neke gromade od po 5 kg, jel ima negde u maloj kolicini?

rekose mi da svece imaju i pcelinji vosak i da nije OK..

Koliko znam po crkvenim prodavnicama postoje voštane ali i parafinske sveće. E sad, koliko su te parafinske čiste upitno je.

Imaš parafina i na onim malim plutajućim krstićima za kandila sa uljem, ali to je baš mala količina.

Zašto ne probaš sa teflonskim sprejem?

Ako znaš nekoga da drži ili radi u perionici veša koja ima valjak za peglanje priupitaj ga za parafin, on se koristi za mazanje i podmazivanje platna kojim je oblažen rotirajući valjak.

Edited by Barti66
Link to comment
13 hours ago, Barti66 said:

Koliko znam po crkvenim prodavnicama postoje voštane ali i parafinske sveće. E sad, koliko su te parafinske čiste upitno je.

Imaš parafina i na onim malim plutajućim krstićima za kandila sa uljem, ali to je baš mala količina.

Zašto ne probaš sa teflonskim sprejem?

Ako znaš nekoga da drži ili radi u perionici veša koja ima valjak za peglanje priupitaj ga za parafin, on se koristi za mazanje i podmazivanje platna kojim je oblažen rotirajući valjak.

 

 

jel mislis na one svecice okrugle u metalnoj posudici, sto je i ajvi pomenula?

ako je to to dovoljno mi je

(treba da opiljke, narendane delice toga nastruganog ubacim u delove skejtbord osovina jer skripi, tako mi rekli toksicni muski skejteri na redditu

a moze vljda i opiljci od sapuna, valjda isto cistog, al mi sa voskom deluje lakse naci.

Link to comment
4 hours ago, Barti66 said:

Ne, mislim na prave sveće, ima naravno raznih veličina. Uđi i pitaj, obično su voštane 3,4x skuplje od parafinskih.

Zašto neprobaš sa nekim od sprejeva baš za tu namenu?

ne, rekli mi da je ovo najbolje, voskirati opiljcima,  likvidno nista..

hvala, ne gine mi crkveni butik 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...