Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

33 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

malo je preintimno

Ne kazem... :D 

Ali je korisno ne da se zamisliti...

 

Quote

a šta ima još od neke specifične brodske opreme, a da je onako hoh

Ne znam, ako se covek oprema/privodi kraju verovatno je zaokruzio.

Onaj reflektor trazilac (Searchlight) je za reku mnogo korisna naprava, sto se ostale navigacijetm tice kazes da ima sve pa, ako sam dobro razumeo, i preko toga.

Kvalitetniji brisaci, komplet sa motorom, dobre, kvalitetne postavljene gumene cizme (nisu jeftine, da znas) ima toga onoliko, nepropusni radni kobinezon, onaj za jedrenje, itd, itd..., problem je sto se sve te andrmolje sakupljaju, nabavljaju godinama, postepeno...

Padaju mi na pamet ukrasne/polukorisne andrmolje, replike starinskih mesinganih brodskih satova, barometara, onih za na zid, brodsko zvono na koje biste ugravirali ime bele ladje, onaj koturtm sto glumi pojas za spasavanje takodje sa imenom bele ladje, ima toga...

  • Hvala 1
Link to comment

@kud u maglu Simoviću jepse Kumse, muku mi zadade :D celo vece inventarisem sta sam imao, koristio, batalio, bacio...

Dobar, kvalitetan ventilator, ne od ovih kucnih monstruma, nego umerentm, je leti na reci pravi dar bozji i vise od toga.

Narocito ako mu je dao po zastakljivanju, obaska sto uvece i nocom mora - sve mreze na stranu - da se zatvara.

Ali u tom slucaju treba znati kako covek stoji sa strujom na beloj ladji.

Link to comment
  • 2 months later...

treba mni parafinski vosak, jako malo, za podmazivanje.

guglala i vidim na KP neke gromade od po 5 kg, jel ima negde u maloj kolicini?

rekose mi da svece imaju i pcelinji vosak i da nije OK..

Link to comment

Imas one sto se bave uvozom i prodajom parafina, voskova, boja i mirisa za pravljenje sveca. Verujem da preko Google lako mogu da se nadju.

S druge strane, ne znam sta podmazujes i koliko bas mora da je iskljucivo parafin, ali recimo IKEA bele svece bez mirisa su sasvim sigurno najvecim delom parafin, tu pcelinjeg voska sigurno nema.

 

Edited by JakeBlues
  • Hvala 1
Link to comment
On 21.9.2021. at 20:51, Valkyrie said:

Gde mogu da nađem one male kalemove (špulere?) od plastike ili još bolje od drveta? Veličina bi mi trebala kao za malu dečiju stolicu, tzv šamlicu. 

šta ti je to?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...