Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

pitanje za ljude koji imaju iskustva sa kampovanjem.

koliko je pametno na oko 15 stepeni (plus minus tri stepena) spavati napolju sa podlogom i ozbiljnom vojnickom vrecom, bez satora?

nikad nisam isao bez satora na kampovanje, pa ne mogu da procenim.

 

gay stop.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

pitanje za ljude koji imaju iskustva sa kampovanjem.

koliko je pametno na oko 15 stepeni (plus minus tri stepena) spavati napolju sa podlogom i ozbiljnom vojnickom vrecom, bez satora?

nikad nisam isao bez satora na kampovanje, pa ne mogu da procenim.

 

gay stop.

 

Zvuci kao odlicna opklada u svoje znanje meteorologije :D

Link to comment

a sto ne nosis sator?

 

ja mislim da ti moze biti hladno bez satora

 

tja. izgleda da cu ga ipak nositi, mada je malo cimanje.

Link to comment

A znas sta je fora, postao sam malo konformista. Uzeo sam sobu u selu za 800 dinara da mogu da budem normalan i cist, ali mi je nezgodno da se vracam nocu u selo sa planine. Ovako imam izbor, mogu u selo, mogu da kampujem, ali moram da se odlucim pre mraka :)

A ubedila si me, ili cu da nosim sator ili cu da se organizujem da me ne hvata mrak na putu.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Lakše je biti mobilan i vratiti se do povečerja u selo u sobu, nego ceo dan tegliti okolo šator, vreću za spavanje i podlošku. Imaš li predstavu koliko to sve zajedno može da bude teško i kabasto?

 

A spavanje bez šatora, čak i kada nema kiše, ne preporučujem. Temperatura na planini može da se spusti ohoho ispod 15 stepeni, ako si u nekoj udolini može da bude još hladnije, pa onda vetar...  I najbedniji šator će amortizovati te temperaturne oscilacije. A da ne spominjem trista sandžama što može noću da poželi da prošeta po tebi.

 

Još ako sa tom ozbiljnom vojničkom vrećom nisi ranije spavao na hladnom, pa u zlo doba na vrh planine otkriješ da ona i nije baš tako ozbiljna...

Link to comment

konformisto!!!  :mad:

 

 

ja kad sam prvi put u mladosti isla na trans festival na planinu u julu pojma o prirodi nisam imala i posla tamo kao na more..na kraju sam zavrsila u satoru sa svom garderobom koju sam ponela na sebi,jer je bila letnja, nocu mislim da sam se i rancem pokrila spavajuci nizbrdo  :lol: ..ali da sam se smrzla jesam

ali srecom bio mushroom man u satoru pored :p

Link to comment

Lakše je biti mobilan i vratiti se do povečerja u selo u sobu, nego ceo dan tegliti okolo šator, vreću za spavanje i podlošku. Imaš li predstavu koliko to sve zajedno može da bude teško i kabasto?

 

A spavanje bez šatora, čak i kada nema kiše, ne preporučujem. Temperatura na planini može da se spusti ohoho ispod 15 stepeni, ako si u nekoj udolini može da bude još hladnije, pa onda vetar...  I najbedniji šator će amortizovati te temperaturne oscilacije. A da ne spominjem trista sandžama što može noću da poželi da prošeta po tebi.

 

Još ako sa tom ozbiljnom vojničkom vrećom nisi ranije spavao na hladnom, pa u zlo doba na vrh planine otkriješ da ona i nije baš tako ozbiljna...

Skroz si u pravu. Teglio sam ja ranije ceo setup, zato i pokusavam da se izvucem :)

Link to comment

Još ako sa tom ozbiljnom vojničkom vrećom nisi ranije spavao na hladnom, pa u zlo doba na vrh planine otkriješ da ona i nije baš tako ozbiljna...

Ne postoji ozbiljna vojnicka vreca, to je idimidodji mi, ono cuveno 'radi se za vojsku, jebote' kao da je to dokaz nekog kvaliteta.

S druge strane, satorsko krilo, ono obicno, nemacka skola/JNA je genijalna izmisljotina.

Link to comment

pa mozes da montiras kamp na sajtu neka stoji ...pa se onda odlucujes..a i zgodno je ako slucajno :P zagines da imas spremno da se uvuces i padnes u nesvest tu..a ako neces odes u selo pa pre nego krenes nazad spakujes kamp i gotovo

Link to comment

Pa topla je, bem li ga. Nije planinarska ali je uglavnom bolja od onih trosezonskih sranja koja se prodaju po Intersport radnjama.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...