Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

U opstini gde sam prijavljen ili moze u bilo kojoj? Mogu li roditelji da izvade umesto mene?

može u bilo kojoj beo-opštini

 

za roditelje, neam pojma, al su meni vadili na vračaru tako da je tamo siguracija

Link to comment

Može bilo ko u bilo kojoj opštini.

 

Mislim da sam pisao već o tome - ozbiljan je to propust (bilo ko) jer se ne utvrđuje identitet onoga ko popunjava zahtev.

 

Realno, uz pomoć originalnih dokumenata (izvoda MKR i državljanstva) i malu pomoć prijatelja na odgovarajućem mestu u policiji - svako može sebi da pribavi novi identitet.

Link to comment

you're welcome

 

euro kant, suboticka 6: http://www.eurokant.co.rs/maloprodaja.html

al rekao bih da je vise na kraju ulice Tone Hadzica. to je valjda grbavica il sta vec.

 

tu blizu se nalazi i hobby system ali se oni prvenstveno bave plocastim materijalom, mada i kod njih mozes naci rucice. oni su u Tone Hadzica 23. nesto se tripujem da je to jedna ista firma :D

 

a gugl izbacuje ove u bgu: http://www.alfamg.rs/index.php

Link to comment
  • 2 weeks later...

pitanje za putnike: koliko cesto hoteli preautorizuju kreditne kartice, tj da li je to uobicajena praksa? govorim o kratkom boravku u porodicnom pansionu u Turskoj.

Link to comment

jeste. uglavnom te zaduže za noćenje ili dva. to im omogućava POS terminal i ugovor koji sklope sa bankama. sličan princip važi i za rent a car agencije.

 

elem, za hotele ta sredstva ostaju rezervisana dok se ne odjaviš... isto tako ako si u toku boravka uzimao nešto iz hotela i potpisivao onda na kraju odbiju od te sume al samo ako si ti saglasan

Link to comment

kad se čekiraš u hotel najčešće. negde mogu da uzmu u napred i neki iznos kao rezervaciju (nazovi kapara). tu je moguće da ti odbiju neki iznos ukoliko se ne pojaviš a to već zavisi od njihovih opštih uslova poslovanja.

 

tipa rezervišu ti 50 evra sa kartice (nek je noćenje 150 evra) i to ti zadrže ako ih "dičuješ" za dolazak tj. ne pojaviš se

Link to comment

Kod mene je praksa da se preautorizuje ceo iznos rezervacije pa da bude lakse na check outu ako klijent oce da plati racun tom karticom... Samo se definitivno uzme taj zaledjeni iznos ili se posle stornira sve i vrati se na racun klijenta za oko nedelju dana... Sto manje objasnjavanja i cepanja racuna (trecinu racuna Visa, petinu MC a ostalih 123 evra cuplatim kesh..) to bolje... Neki se bune ali retko

Link to comment

Где би могла да се нађе антена за касетофон?

na divljim buvljacima proizvoljnim, munze pijaca, buvljak buvljak. ja bih tamo trazila. ili kod ostarele rodbine, ko ima da voli da chuva -_-

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...