Jump to content
IGNORED

ADSL


MaRkOMaN

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    72

  • nbg4ever

    65

  • Anonymous

    43

  • teacher

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

Šta znači "oslobodi"?

 

 

TT

 

 

Na tom broju imao je svoj, telekom adsl. Pa ga je prebacio na drugi broj da ja uvedem svoj beotel.

 

Kako da ga konfigurisem, iz tehnicke podrske nisu mi nista o tome rekli, kazu da sa ovom opremom treba da mi se pojavi ADSL signal.

Link to comment

Na tom broju imao je svoj, telekom adsl. Pa ga je prebacio na drugi broj da ja uvedem svoj beotel.

 

Kako da ga konfigurisem, iz tehnicke podrske nisu mi nista o tome rekli, kazu da sa ovom opremom treba da mi se pojavi ADSL signal.

Ne konfigurišeš ga ti nego oni.

Čini mi se da nisi razumeo šta sam te pitao.

Pozovi telekom i pitaj da li ti je linija sada ISDN ili obična a posle pozovi beotel pa im reci kakva ti je linija da bi oni proverili kako ti je konfigirisan modem.

 

TT

Edited by Tale
Link to comment

Dali su mi vec iz beotela opremu za ISDN jer oni imaju podatak od telekoma da je ISDN. Pa kada nije bilo signala rekli su da privezem modem direktno. Pa ni tada nije bilo signala.

 

Onda odem u gazdinu kancelariju i tamo mi on pokaze moj kabl koji viri iz neke razvodne kutijice sa jos nekoliko njegovih linija.

 

E sad se mislim, mozda je do duzine kabla/razvodne kutije, jbmli ga.

Link to comment

Nije sa 5m dužine sigurno to problem. Pre će biti ta raskupusana razvodna kutija.

 

 

Baj d vej, ADSL je moguć i preko analogne linije. Ali treba da ostaviš spliter u igri, jer on odvaja telefoniju od ADSL signala. To što su ti rekli da probaš bez je za slučaj da su ti pustili ISDN, ali ne i ADSL.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Ma do te kutije je sigurno.

 

Gazda ima osamdeset godina, gipkiji je od mene, Steva Zigon fizionomija, i ne samo fizionomija vec i ton, glas. Super je lik. Ali ne mogu da ga uhvatim ni za rep ni za glavu kada pricamo o tehnikalijama, dva meseca mu je trebalo da skapira da mu je na liniji koju je dao meni njegov ADSL (???). Pa smo to nekako na jedvite jade skinuli. Pa mi je juce pokazao onu nesrecnu kutiju iz koje vire snopovi kablova, kaze ovo je tvoj kabl (jedan koji odlazi iz kutije u zid).

 

Sutra idem da isprobam direktno sa kutije modem, pa da onda probam njegov, obican, ne-ISDN modem da vvidim da se nisu nesto zajebali u telekomu. Isprobacu par varijanti, valjda nesto proradi.

Link to comment

Za ISDN ide poseban spliter, ne znam da li znas to.

 

Ili jednostavnije, pozovi provajdera da oni posalju coveka da ti poveze ADSL. To imas pravo kao korisnik.

Edited by Milosh76
Link to comment
  • 1 month later...

Прешао сам на један од комбо пакет кући. Одлучио сам се за фирму која је имала кабл до мене, испоставило се само једна. Остале су ишле преко телефонске парице или бежично (оба сматрам врло оптимистичним са њихове стране).

Операција није била тако лака јер треба видети три уговора, да ли може да се пребаци и тако то, али исплати јер за мање паре се добије боља услуга у сва три места.

 

Звао сам фирму преко које сам користио АДСЛ да откажем уговор (не спомињем намерно име), и кад сам им однео опрему кажу ми да је отказни рок месец дана - у преводу хоће да узму још целу једну претплату иако не користим ништа од услуге. Не само да је не користим, него ни не могу да је користим јер сам и телефон преко кога иде нет пребацио.

Не будем лењ и погледам уговор, пише да после две године уговора (које су прошле пре више година), ако се настави кориштење услуга месец дана сматра се да се уговор наставља, а да је за отказивање услуга довољна најава две недеље раније. Мене наравно не занима да плаћам ни динар више.

 

Данас ме таман позову зашто отказујем, и ја им одговорим да не могу да пруже услугу, а после тога питам зашто хоће да им платим још месец дана кад у уговору пише две недеље. Оператерка се збуни и каже да пишем рекламацијама. Међутим, позове ме поново после пет минута и каже ми да пише у уговору месец дана (оних месец дана по истеку две године). Ја сам јој се само насмејао и прекинуо. Дебилци, по систему ако прође прође...

Link to comment

Ovi iz MTS su stvarno fenomenalni. Prijavim se za ovaj ADSL paket 10/1 i evo već 2 nedelje, nikako da "provere tehničke mogućnosti"...

Pa šampioni!

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Ovi iz MTS su stvarno fenomenalni. Prijavim se za ovaj ADSL paket 10/1 i evo već 2 nedelje, nikako da "provere tehničke mogućnosti"...

Pa šampioni!

 

....shit has hit the fan...

 

Čudno malo, meni su npr. za 50/2 paket proverili na licu mesta/u poslovnici, nije trajalo 5 minuta. Da li si ranije imao adsl kod nekog provajdera ili prvi put uvodiš?

Link to comment

Čudno malo, meni su npr. za 50/2 paket proverili na licu mesta/u poslovnici, nije trajalo 5 minuta. Da li si ranije imao adsl kod nekog provajdera ili prvi put uvodiš?

Na toj lokaciji davno imao SezamPro/Orion, ali otkazao kad sam se odselio...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...