Jump to content
IGNORED

ADSL


MaRkOMaN

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    72

  • nbg4ever

    65

  • Anonymous

    43

  • teacher

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma zajebavam se, to je u sustini sve jedna firma i oni bi najbrze trebali odraditi jebenu proveru

 

ajde da je neki drugi operater, da onda oni tvoj zahtev salju telekomu pa i da razume covek sto toliko traje

Link to comment

Прешао сам на један од комбо пакет кући. Одлучио сам се за фирму која је имала кабл до мене, испоставило се само једна. Остале су ишле преко телефонске парице или бежично (оба сматрам врло оптимистичним са њихове стране).

Операција није била тако лака јер треба видети три уговора, да ли може да се пребаци и тако то, али исплати јер за мање паре се добије боља услуга у сва три места.

 

Звао сам фирму преко које сам користио АДСЛ да откажем уговор (не спомињем намерно име), и кад сам им однео опрему кажу ми да је отказни рок месец дана - у преводу хоће да узму још целу једну претплату иако не користим ништа од услуге. Не само да је не користим, него ни не могу да је користим јер сам и телефон преко кога иде нет пребацио.

Не будем лењ и погледам уговор, пише да после две године уговора (које су прошле пре више година), ако се настави кориштење услуга месец дана сматра се да се уговор наставља, а да је за отказивање услуга довољна најава две недеље раније. Мене наравно не занима да плаћам ни динар више.

 

Данас ме таман позову зашто отказујем, и ја им одговорим да не могу да пруже услугу, а после тога питам зашто хоће да им платим још месец дана кад у уговору пише две недеље. Оператерка се збуни и каже да пишем рекламацијама. Међутим, позове ме поново после пет минута и каже ми да пише у уговору месец дана (оних месец дана по истеку две године). Ја сам јој се само насмејао и прекинуо. Дебилци, по систему ако прође прође...

 

Ja koristim Beogrid (SBB) bežično. Lokalna mreža po zgradi pa bežično do centrale. Šljaka bez problema, identične brzine upload-a i download-a, multiplejer fercera kao podmazan. 

Link to comment

Ja koristim Beogrid (SBB) bežično. Lokalna mreža po zgradi pa bežično do centrale. Šljaka bez problema, identične brzine upload-a i download-a, multiplejer fercera kao podmazan. 

 

Шта ћу, лоша навика из војске да се поуздам само у добро укопану жицу.

Link to comment

Шта ћу, лоша навика из војске да се поуздам само у добро укопану жицу.

jos ako je bakarna, ihhaa eto protoka za 21. vek

Edited by Haralampije
Link to comment

Nije im radio korisnicki serivs za proveru stanja na mobu. Kao zbog "radova na unapredjenju mreze". Malo malo pa mi stignu poruke da me je neko zvao a ja bio nedostupan. Net takodje trokira, desavalo mi se, zadnjih dana, da nece po 20sec da ucita jebeni LiveScore :isuse: .

Bas pizidim zadnjih dana, mada pre toga nisam imao vecih problema .

Link to comment

Ovi iz MTS su stvarno fenomenalni. Prijavim se za ovaj ADSL paket 10/1 i evo već 2 nedelje, nikako da "provere tehničke mogućnosti"...

Pa šampioni!

 

....shit has hit the fan...

 

I kako je prošlo do kraja?

 

Mi se napatili kao isus za fiksni. 32 dana. Na oba roka od max 15 dana (provera tehničkih mogućnosti, aktivacija) odreagovali 16. dan. Da ne iznosim detalje i ta frljanja operatera, užas. Tri poziva izastopno me zavedu pod urgenciju. Pitam, kako je moguće da se već treću put unosi urgencija, zar nije već zabeležena. Ne nije, kažu. I tako, sad je tek podnet zahtev za adsl, tj. box2. Ne može da se podnese dok se ne aktivira fiksni. Imaju neke okej tablete za sitne pare uz box pakete do kraja oktobra.

Link to comment

3 nedelje, plus hteo da me zavrne sa datumom početka tog 6-mesečnog perioda, stavili mi datum kada sam podneo zahtev tj. da uštinu te tri nedelje...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 6 months later...

Vec nedeljama u nazad me jebava wi-fi u kuci. Zena hrani klinca u kuhinji uz pesmice sa YT i gubi joj se signal (kuhinjski sto je daleko od rutera 6-7metara) ili dok sedim u susednoj sobi i gledam tv pukne mi wi-fi dok sam na LiveScore (dakle nista zahtevno).

U dvoristu koje je na nekih 15tak metara od rutera skoro i da nema wi-fi signala.

U petak prijavim to i danas (NEDELJA) dodje neki cilager i pocne mi pricu kako treba da podignem ruter sa zemlje, valjda u nebesa, i da ce mi to poboljsati signal ali da je generalno problem debeli zidovi obzirom da mi je kuca stara gradnja. Alternativa, po njemu, je da uzmem neku antenicu tp link ili sta god za 500-600din i da ce mi to garantovano poboljsati signal.

Moj paket je BOX i imam 20mb brzinu i to je ok, ali me ta prekidanja signala nerviraju i generalno to sto mi na par minuta nestane signal u drugoj sobi. Ne pada mi na pamet da ulazem u njihove kineske rutere da bih pojacao signal, jednostavno sacekacu da istekne ugovor i preci u SBB ili kod nekog treceg.

Takodje, priznao mi je, da nam je mreza (u Sapcu) stara 50 godina i da je ovo sasvim normalna pojava :isuse:

 

Svaki predlog/savet je dobro dosao.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...