Jump to content
IGNORED

Lost


jms_uk

Recommended Posts

Zanimljivo je da sve vreme napadate seriju kao iznevereni men of science, a onda kad hoćete da mi dohakate, tvrdite da nisam dovoljno posvećen i posežete za verskim argumentima. Welcome to faith side. :p

 

Btw uopšte nisam bio ironičan u odgovoru Viniju niti sam imao nameru da zvučim uvredljivo (sad vidim da može tako da se protumači). Jednostavno, kad on kaže da je priču čini 90% filera koji tvore pitu od govana verujem da ima neko znanje na osnovu kog to tvrdi koje ja nemam. Ali eto, ja sam zadovoljan i s ovim čime raspolažem te ne vidim kako dalje da diskutujemo kad imamo tako suprotne ocene. 

Link to comment

Zanimljivo je da sve vreme napadate seriju kao iznevereni men of science, a onda kad hoćete da mi dohakate, tvrdite da nisam dovoljno posvećen i posežete za verskim argumentima. Welcome to faith side. :P

 

Btw uopšte nisam bio ironičan u odgovoru Viniju niti sam imao nameru da zvučim uvredljivo (sad vidim da može tako da se protumači). Jednostavno, kad on kaže da je priču čini 90% filera koji tvore pitu od govana verujem da ima neko znanje na osnovu kog to tvrdi koje ja nemam. Ali eto, ja sam zadovoljan i s ovim čime raspolažem te ne vidim kako dalje da diskutujemo kad imamo tako suprotne ocene. 

 

pa o tome se i radi.

ne mozes porediti mesec dana gledanja, ili koliko si vec potrosio, sa sest godina zajednickog zivota sa jednom serijom.

ti si jebiga zadovoljan, a meni su ta sva malobrojna objasnjenja bila toliko banalna i uvredljiva da mi je na kraju najiskrenije bilo zao sto sam seriju pogledao do kraja.

jebote, ko da sam 6 godina bio sa ribom, planirao zajednicki zivot, razradjivao strategije, a onda jedno primio sms koji glasi zao mi je, ne mogu vise, do mene je.

a onda vratio film, i shvatio da su sve te njene price i planovi samo kupovina vremena, iz samo njoj poznatog idiotskog razloga.

 

i pored toga, serija nudi toliko novih i odlicnih stvari, pogotovo po pitanju naracije, da je i pored svega i uprkos svemu i dalje obozavam.

 

sa ovom pamecu preskocio bih dobar deo poslednje sezone i umro u zabludi ali srecan.

Link to comment

Zanimljivo je da sve vreme napadate seriju kao iznevereni men of science, a onda kad hoćete da mi dohakate, tvrdite da nisam dovoljno posvećen i posežete za verskim argumentima. Welcome to faith side. :P

 

Btw uopšte nisam bio ironičan u odgovoru Viniju niti sam imao nameru da zvučim uvredljivo (sad vidim da može tako da se protumači). Jednostavno, kad on kaže da je priču čini 90% filera koji tvore pitu od govana verujem da ima neko znanje na osnovu kog to tvrdi koje ja nemam. Ali eto, ja sam zadovoljan i s ovim čime raspolažem te ne vidim kako dalje da diskutujemo kad imamo tako suprotne ocene. 

 

Nemam ja nikakvo posebno znanje, jedino što nam se razlikuju startne pozicije zbog vremena gledanja - ja sam gledao od starta jednom nedeljno kad se ceo svet ložio, svi smo imali vere™ da autori imaju kakvu-takvu ideju gde su krenuli, da će priča biti ako ne nešto najbolje since sliced bread onda bar zanimljiva, da će nam biti stalo kad najzad budu došli do raspleta. Razočaranje je bilo gigantskih razmera, ljudi širom sveta su se uglavnom (kao Toni) fokusirali na nezadovoljavajuć rasplet koji ih je naterao da se osećaju kao idioti što su se nečemu nadali. (Ja sam istina još treće sezone počeo da dižem ruke kad je postalo očigledno da kreteni misle da posle zapleta sledi samo novi zaplet, pa sam finalni deo gledao više kroz smeh nego kroz očajni mangst.)

 

Ti si gledao u post-hajp periodu, svestan da se zbog nečeg digla prašina, verovatno svestan i da je overall sentiment uglavnom negativan, pa ti očekivanja nisu bila visoka kao nama old school gledačima. Pritom si mogao da stučeš epizodu za epizodom i minimizuješ šanse da sam za sebe u glavi izgradiš neku ideju o tome šta bi moglo da usledi (što je prirodna stvar kad se normalno gleda), verovatno zbog toga si izašao sa krajnjom ocenom tipa "Znate šta, ovo uopšte nije toliko loše! Imajući u vidu koliko ste kukali, ovo je u stvari dobro! Štaviše odlično!"

 

Ali ne zameram ti što grešiš, nisi ti kriv -_- Zna se ko je kriv, isti onaj govnar koji je posle očarao svet remek-delima tipa Prometheus, Star Trek: The Lens Flare Generation, i Leftovers From the Recycle Bin.

Link to comment

A na Faith-Science ili Fate-Coincidence dilemu stvarno nemam snage da se vraćam, samo bih dodao da je užasno plitko svoditi scientific principle na "slučajnosti". Ako analiza pokaže da se, zamislite, crni dim pretvara u ljude, i najveći skeptik će da poveruje da se crni dim pretvara u ljude, neće sigurno da zatvori oči i viče "la la la ne vidim, ne čujem, koincidencija, la la la". Kad prepoznaš granice svog znanja, to te ne transformiše magično u fanatičnog fudnamentalistu bez jednog bubrega.

Link to comment

nije ni to pabircenje nepotrebnih motiva u seriji toliko problem koliko je posezanje a neizlazenje na kraj sa apsurdom. lindelof pokazuje da je istina van mogucnosti ljudske spoznaje, makar trenutno tj na ovom stupnju razvoja nauke, stavljajuci time akcenat na covjeka vjere ali u perspektivi imajuci optimizam za covjeka nauke, ali raspletom nam ukazuje da je istina, ishod svega i ostale picke materine, ipak tacno onakva kakvom je zamisljamo tj do kakve apstrahujemo. kraj losta je los tacno onoliko koliko je lindelof manje vjest od stanislava lema u solarisu. a to je bas mnogo.

Болд први је 19-ти век који никако да оде.

Болд други је потпуно разумљив када се Абрамс пореди саЛинчом.

Вини, знаш да ја нисам поборник винизације™ свуда и увек, али овде ти је свака ка' у Његоша.

Link to comment

Одгледах прву сезону. Кад сте се озбиљно навукли. Ово досад...тјах...

 

Okej. Za 22 dana si uspeo da sabiješ 4 (četiri) sezone. Eto vidiš Vini da nije značajan tempo kojim se gleda serija. 

Link to comment

Hej, ima nas raznih. Meni je čak i iz današnje perspetive prva sezona odlična, svo to zaplitanje i character building i "We're gonna have to take the boy"... pa i druga, kad Ana Lucia i Mr Eko i ekipa gledaju iz žbunja kako "Others" prolaze a poslednji među njima vuče plišanog medu za sobom, WTF momenti na sve strane :)

 

Samo što to nije dovoljno apsolutno ni za šta. Ovde kod mene, jedno 100 metara iza zgrade, pre cca 30 godina je počeo da se gradi neki tržni centar, udarili ljudi temelje i postavili noseće stubove, sve neki beton ide u vis kao da su hteli da sagrade lansirnu platformu za space shuttle. I šta je bilo od svega toga? Ništa, naravno. Taj što je započeo je tako ostavio, decenijama su cigani razvlačili najlonske kese između betonskih stubova da se malo sakriju od kiše. Pre par godina je neko to sve porušio i napravio vrtić i neke pekare i apoteku.

Link to comment

Hej, ima nas raznih. Meni je čak i iz današnje perspetive prva sezona odlična, svo to zaplitanje i character building i "We're gonna have to take the boy"... pa i druga, kad Ana Lucia i Mr Eko i ekipa gledaju iz žbunja kako "Others" prolaze a poslednji među njima vuče plišanog medu za sobom, WTF momenti na sve strane :)

 

Samo što to nije dovoljno apsolutno ni za šta. Ovde kod mene, jedno 100 metara iza zgrade, pre cca 30 godina je počeo da se gradi neki tržni centar, udarili ljudi temelje i postavili noseće stubove, sve neki beton ide u vis kao da su hteli da sagrade lansirnu platformu za space shuttle. I šta je bilo od svega toga? Ništa, naravno. Taj što je započeo je tako ostavio, decenijama su cigani razvlačili najlonske kese između betonskih stubova da se malo sakriju od kiše. Pre par godina je neko to sve porušio i napravio vrtić i neke pekare i apoteku.

Пази друга сезона крене низбрдо. Кад се појави самохрани отац...заболео ме мозак.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...