Jump to content
IGNORED

Lost


jms_uk

Recommended Posts

meni je ta priča o dva brata bila zanimljiva jer podseća na delove sumerske mitologije o enkiju i enlilu, u najdubljem sloju o borbi između dobra i zla, pa mi je bila zanimljiva ta sižejna i uopšte vremenska linija... no ispostavilo se da na kraju čak nije ni zanimljiva, a besmislena je. samo bućkuriš, od svega pomalo.

 

Ja volim mitologiju u svakom obliku, osim kad je sažvaću u ovakvu neku tralala muljevinu koja ne liči ni na šta.

 

BItnije, težak je faux pas da praviš seriju koja se kao zasniva na nekakvim misterijama, science/faith dualizmu, i uzajamnoj interakciji likova da bi onda u poslednje dve sezone sve to bacio u vodu. Jebeš misterije, ne može se sad na sve odgovarati. Jebeš science/faith dilemu, sve je 100% supernatural. Jebeš likove i njihove životne priče i interakciju, sve je njih izmanipulisao i dovukao Dobri Duh Jacob, Egipto-Rimljanin, da bi pobedio svog zlog brata. 

 

Jedina stvar gora od deus ex machina je deus ex machina tresnut iz vedra neba u petoj-šestoj sezoni.

Link to comment

Kome se ovo sviđa a nije beznadežno zaveden hajpom/antihajpom, taj realno nije normalan.

Nisam normalan i mozete da mi pljunete pod prozor.

 

Prica o dva brata je kruna serije i science/faith dihotomije.

Link to comment

Nisam normalan i mozete da mi pljunete pod prozor.

 

Prica o dva brata je kruna serije i science/faith dihotomije.

 

Tebe sam upisao pod ono "zaveden antihajpom" Kao ono kad neku seriju svi hvale, onda čovek uzme da je gleda onako nadrndan u stilu "Ajde baš da vidim šta tu ima" i zaključi da nije ništa naročito... Samo skroz obrnuto: Lost je žestoko napljuvan, ti si ga svestan toga sa zakašnjenjem pogledao i reakcionaški zaključio da nije toliko strašno --> baš je dobro. Dakle, ni ti nisi normalan. :D

 

Kako može priča o dva brata da bude kruna science/faith dihotomije kad nema veze ni sa jednim ni sa drugim?! Jedino ponuđeno objašnjenje je bilo "It's Da Magic Island!", dakle nema ni S od Science. A nema ni F od Faith jer je i Locke kao i svi ostali operisao pod potpuno pogrešnim predubeđenjima. 

Link to comment

Kako može priča o dva brata da bude kruna science/faith dihotomije kad nema veze ni sa jednim ni sa drugim?! Jedino ponuđeno objašnjenje je bilo "It's Da Magic Island!", dakle nema ni S od Science. A nema ni F od Faith jer je i Locke kao i svi ostali operisao pod potpuno pogrešnim predubeđenjima. 

 

Pa Lokova vizija je na kraju pobedila. Em je science arhibrader uzeo njegovo obličje i izgubio, em se to desilo tako što je Džek rešio da ga napokon posluša.

 

Ti si men of science i to je problem, jer je nedvojbeno pobedio Man of Fith. I taj ishod je jedina moguća zamerka na seriju. 

Edited by McCabe
Link to comment

FFS, Locke je umro a lik mu je prosto preuzeo Man In Black. Nikakvu posebnu svrhu nije imao na jebenom ostrvu, ništa važno nije uradio, samo je lutao okolo u svom "I have faith" fazonu ubeđen da radi nešto jako važno. Onda se valjda u povratku slupa avionom (drugi put, jel'te) i zagine. Luzer kompletni, od A do Š, kako je pobogu "pobedio"?

 

Naravno, ni Dr. Jack nije "pobedio" jer ostrvom ne upravljaju nikakvi prirodni zakoni, nema apsolutno nikakvih pravila, moguće je bukvalno sve što padne na pamet retardiranim scenaristima dobrom ili zlom duhu, arhetipovima lošeg TV pisanija.

 

Tako da je dilema Faith-Science potpuni bust sa obe strane, sturm und drang koji ne vodi apsolutno ničemu. Ali iskreno me fascinira kako si uspeo da učitaš smisao u taj lažni dualizam na kraju serije, i to konkluzivno :D

Link to comment

FFS, Locke je umro a lik mu je prosto preuzeo Man In Black. Nikakvu posebnu svrhu nije imao na jebenom ostrvu, ništa važno nije uradio, samo je lutao okolo u svom "I have faith" fazonu ubeđen da radi nešto jako važno. Onda se valjda u povratku slupa avionom (drugi put, jel'te) i zagine. Luzer kompletni, od A do Š, kako je pobogu "pobedio"?

 

Naravno, ni Dr. Jack nije "pobedio" jer ostrvom ne upravljaju nikakvi prirodni zakoni, nema apsolutno nikakvih pravila, moguće je bukvalno sve što padne na pamet retardiranim scenaristima dobrom ili zlom duhu, arhetipovima lošeg TV pisanija.

 

Tako da je dilema Faith-Science potpuni bust sa obe strane, sturm und drang koji ne vodi apsolutno ničemu. Ali iskreno me fascinira kako si uspeo da učitaš smisao u taj lažni dualizam na kraju serije, i to konkluzivno :D

Савршено. Отели му бубрег, ноге, а онда се врати и загине.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...