Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

Imam vise od dva zvucnika, a i nesto sto bi moglo kroz digital konekciju (apple tv), pa ugrabio priliku da apgrejdujem.

Interesantan je uredjaj da zvuk ne ide kroz HDMI, mora odvojeno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Hvala 1
Link to comment
  • 4 weeks later...
40 minutes ago, 3opge said:

pojacalo za malo vise od $150

Kod nas je skoro dupla cena :dry:

 

Bolji mi utisak ostavlja onaj Yamaha entry level risiver sto smo nedavno spominjali (mada nisam cuo nista od toga, to je sve na osnovu interneta.)

 

Ovaj Cambridge je verovatno (sigurno) bolji, ali ovde to kosta preko 1000 u ozijima.

Link to comment

youtuberi imaju jako veliki uticaj na cene dobro ili lose ocenjenih uredjaja.

tako sam ja kupio jeftine nahvaljene SONY zvucnike kojima je cena porasla za 50% u odnosu na cenu navedenu u klipu a onda sam iste te zvucnike vratio Amazonu i kupio ih ponovo ali refurbished za skoro pola originalne cene.

ovde Danny, veliki tata za zvucnike, prica kako se ti isti zvucnici mogu poboljsati kupovinom kita koji kosta skoro 3 puta koliko zvucnici.

ako ste majstor za po kuci preporucujem originalne DIY kitove koje prodaje GR Research. To su kompletni kitovi koje su oni dizajnirali.

 

 

Edited by 3opge
Link to comment
On 7.4.2021. at 8:31, Frank Pembleton said:

Razmišljam da pazarim "A/V risiver" koje se cifre tu kreću?
Naravno više sam zainteresovan za "donju granicu" zna da "gornja granica" može biti realno beskonačna. emoji16.png

.... Shiit has hit the fan!
 

Mozes da nadjes solidan A/V receiver iz recimo 90tih za 100-150 eura ako zivis u Srbiji. Ova nova kineska sranja ne bih nikada kupio, bez obzira koju nalepnicu imaju. Ako imas srece naleteces na nesto iz 80tih , sto je bilo zlatno doba audio tehnike.

Link to comment
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Tidal je užasan što se tiče prebiranja i srča, ali zato ovi mega formati kidaju. MQA ponuda svaki dan sve bolja. Otvorio sam se za DAC/mini pojačalo za slušalice (DT990 Pro). Biće ovo zima za slušanje klasike, mada ne zvuči loše ni Pink Floyd. Ili Tool :fantom:

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Barti66 said:

Greje li taj DT990 PRO? Izludeh od AKG 271 MK2...sasvim solidne zvukom ali posle pola sata moram glavu u frižider, bilo koje navlake da stavim.

jok more, otvorene su, nema toga uopšte, duva promaja (dakle nisu uopšte za po napolju i bučna okruženja). Jedino što treba da se navikne čovjek na ovaj filc, pošto sam ja prešao sa Sennheiser 4.40 koje su baš onako durabilna koža, odlično izdržljive ali da se znoji uvo, znoji, ovo je jedan sasvim novi doživljaj. I baš lijepo naliježu oko ušne školjke. 

 

  • Hvala 1
Link to comment

Da, razmatrao sam već zamenu za poluotvorene ili otvorenog tipa ali nikako da se ozbiljnije pozabavim potragom.

AKG mi uglavnom stoje u kutiji, stavim ih jednom u mesec dana baš iz razloga zagrejanosti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...