Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

da, izgleda da su ti odsvirali neki elektroliti sto kaze Indy, ima neki tip valjda na kraju prvomajske ali moji nisu znali tacno da mi kazu.

kad mi jave javicu ti.

 

Edited by 3opge
Link to comment

Znam za njega, guzva je uvek odnosno kada sam zvao rekao je tek za metar i vise dana

 

inace sam ga vec nosio na generalku pre par godina tamo prema Altini neki servis ali lose su ga uradili ocigledno - ocistili potenciometre od krckanja ali tjuner od tada crkava.

Edited by Caligula
Link to comment

imas li na njemu ulaz direktno na izlazni stepen pojacala (bez pretpojacala)?

ako imas probaj da prikljucis izlaz iz nekog drugog pretpojacala, to ce ti reci da li je samo pretpojacalo lose a izlazni stepen ok.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Odneo vintage Phillips tuner/pojacalo na popravku (nije radio FM + visoki tonovi poceli da se gube), sada ga doneo - tuner radi dobro ali visokih i dalje nema.

 

Onda stavim slusalice u pojacalo, na slusalicama zvuk odlican.

 

Ne moze biti do zvucnika, da crknu visokotonci na oba u isto vreme. Sta bi moglo biti problem? Zvao i servis, cekam da mi se jave.

Edited by Caligula
Link to comment
34 minutes ago, Caligula said:

Odneo vintage Phillips tuner/pojacalo na popravku (nije radio FM + visoki tonovi poceli da se gube), sada ga doneo - tuner radi dobro ali visokih i dalje nema.

 

Onda stavim slusalice u pojacalo, na slusalicama zvuk odlican.

 

Ne moze biti do zvucnika, da crknu visokotonci na oba u isto vreme. Sta bi moglo biti problem? Zvao i servis, cekam da mi se jave.

 

Može, meni se dešavalo više puta. Što ne znači da je i kod tebe. Odnesi ih kod nekoga na proveru ili u servis.

Link to comment
Quote

Starosno oštećenje sluha (Presbiakuzija)

Od 40-te godine naš sluh polako počinje da slabi. Dolazi do postepenog propadanja slušnih ćelija u unutrašnjem uvu koje može dovesti do značajnog oštećenja sluha. Dakle, ovde se ne radi o bolesti, već o normalnom slabljenju sluha, uslovljeno staračkim promenama. Obično prvo zahvata visoke frekvencije, pa sa pogorsanjem zahvata i ostalo... Lečenje nije moguće.

 

presbyacousie_en.gif

 

U mom plejeru je sve iznad 8000Hz stepeno pogurano za 2-15dB na gore da bih iznivelisao ovaj prirodni strmopad, tj da bi mi muzika zvučala normalno. To nisam radio prije desetak godina.

 

Ipak, ako je razlika između slušalica i zvučnika drastična, onda je nešto do tehnike.

 

Link to comment
7 hours ago, Caligula said:

Kazu u servisu da su probali pojacalo pre isporuke, da radi odlicno i da sada donesem zvucnike :isuse:

 

Razumem da te mrzi, ali nemoj biti lenj. :D I neverovatnije stvari se dešavaju...

 

PS. Ne mislim da je u pitanju starenje tvog sluha, ovo što kaže autsajder. To nije tako drastično da bi izgledalo kao da je nešto u sistemu pokvareno. (Btw. postoje testovi na YT, ako imate dobre, mislim stvarno Hi-Fi, slušalice - možete da se istesterišete i vidite kako stoje stvari. Meni, recimo, sve postaje mukla tišina tačno iznad 15KHz. Što je OK, tamo ionako nema ništa korisno... Betoven je čuo i znatno manje... :D)

Link to comment
11 hours ago, autsajder said:

 

presbyacousie_en.gif

 

U mom plejeru je sve iznad 8000Hz stepeno pogurano za 2-15dB na gore da bih iznivelisao ovaj prirodni strmopad, tj da bi mi muzika zvučala normalno. To nisam radio prije desetak godina.

 

Ipak, ako je razlika između slušalica i zvučnika drastična, onda je nešto do tehnike.

 

 

:lol:

 

Brt ovo uho oslabilo onda preko noci, mada na slusalice reaguje :happy: nije do uva, prosto nema visokih tamo gde ih sa kompjutera odlicno cujem

 

 

10 hours ago, Indy said:

 

Razumem da te mrzi, ali nemoj biti lenj. :D I neverovatnije stvari se dešavaju...

 

Ma nosim kutije u ponedeljk, nego mi cudno da obe crknu istovremeno

Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

 

Ma nosim kutije u ponedeljk, nego mi cudno da obe crknu istovremeno

 

Kao što rekoh meni se to par puta desilo. Pošto mi je snaga pojačala=snazi zvučnika kad se nagari do daske i u dužem periodu odu oba visokotonca. Što se dešavalo kada je omladina pravila žurke. Znao sam unapred da sledi odlazak kod majstora.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...