Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

Плаве рибе имају више омега 3 незасићених масних киселина и обично им је тамније месо.

Edited by Д
Link to comment
Плаве рибе имају више омега 3 незасићених масних киселина и обично им је тамније месо.
tesko je opisati koliko je ovo zvucalo bizarno dok nisam pogledala dva posta iznad.
Link to comment
imam pitanje koje me muci vec 24 casa:Zasto Klaus Barbie, koljac iz Liona, nacisticki ratni zlocinac, pripadnik SD (Waffen SS, Gestapo) na svakoj slici nosi uniformu Wehrmachta ima cin kapetana (kragna sa belim rubom)?? Ne znam za slican slucaj...
Ne znam da li te još muči, ali malo proguglah i piše da je on bio Hauptsturmführer što mu dođe kapetan u regularnoj vojsci, a u ratu su SSovci nosili vojne uniforme. Beli rub na kragni govori da je Unteroffizier.
Link to comment

Jel zna neko nesto o onom putnom osiguranju koje se dobije uz kreditnu karticu?http://www.deltagenerali.rs/active/sr-latin/home/vrsteosiguranja/zdravstvenoosiguranje/europassistancekartice.htmlIli da se ne zajebavam i uzmem obicno putno osiguranje kod nekog, pa, osiguranja? :D

Link to comment

ja znam da je ta kartica ranije bila dovoljna pri apliciranju za vizu, znaci imala je isti tretman kao kad im doneses potvrdu o uplacenom putnom osiguranju. e sad ne znam za neki kontretan slucaj nekoga ko je isao s tom karticom napolje, a da mu je bila potrebna medicinska nega u inostranstvu. ali imajuci u vidu da je bila prihvatana u aplikaciji za vizu, pretpostavljam da je u svakom smislu isto kao i uplacivanje putnog osiguranja.

Link to comment
Koja je razlika izmedju bele i plave ribe? Znam za pojedine vrste ribe da su bela ili plava, ali ne znam koja im je zajednicka karakteristika, odnosno po cemu se razlikuju.
Уз плаву рибу иде свастикин бут. Уз белу рибу ваљда бело вино.
Link to comment
ja znam da je ta kartica ranije bila dovoljna pri apliciranju za vizu, znaci imala je isti tretman kao kad im doneses potvrdu o uplacenom putnom osiguranju. e sad ne znam za neki kontretan slucaj nekoga ko je isao s tom karticom napolje, a da mu je bila potrebna medicinska nega u inostranstvu. ali imajuci u vidu da je bila prihvatana u aplikaciji za vizu, pretpostavljam da je u svakom smislu isto kao i uplacivanje putnog osiguranja.
Meni su to priznavali kada sam se prijavljivao za vizu. U grckoj sam se cak i lecio kod doktora sa njom.
Vidim to za vize; elem, bicu malo duze u inostranstvu pa bi mi zbilja bilo zgodno da imam osiguranje (kad idem na desetak dana nesto se i ne stresiram da ce nesto da mi se desi). Ali ako kazes da si ga koristio kod lekara, hvala, to je informacija koja mi je trebala :). Hvala obojici.
Link to comment

Sad pročitah da 40% američkog naroda doslovno veruje u priču o Nojevoj barci. Da li postoji neko slično istraživanje na domaćem terenu ? Ima li neki podatak koliko je uopšte ljudi kod nas pročitalo Bibliju ?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...