Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Šta serviseru daje za pravo da traži da ostaviš računar u servisu ("bez nadzora"), čak i na nekoliko dana, i čime ti garantuje da će svi podaci iz njega ostati netaknuti? :unsure:Dajte zakone, propise, bilo šta.

Link to comment
da li neko zna neku pristojnu kafanicu/kafić, u centru koja sutra radi ?prednost deo oko tašmajdana :)
Ima na samom Tasu fina kafanica Sveti Luka, radi svaki dan. Moz se sedne i na picence, a nekad je i klopa bila dobra.Prekoputa samog ulaska u Tas imas neki lokalni kafic, isto radi svim danima, zove se mislim 007.
Link to comment

Zna li neko koliko iznosi neto zarada profesora u osnovnim/srednjim školama i koliko zavisi od fonda časova (pretpostavljam da 30% radnog vremena ne znači i 30% plate)?

Link to comment
Zna li neko koliko iznosi neto zarada profesora u osnovnim/srednjim školama i koliko zavisi od fonda časova (pretpostavljam da 30% radnog vremena ne znači i 30% plate)?
Oko 40 tisućica. Zavisi od broja časova, dobro pretpostavljaš: koliki procenat norme, toliki procenat zarade. Zavisi i od radnog staža, za svaku godinu ide nešto sitno i od razrednog starešinstva, ali i to je neka sitna cifra, možda hiljadu.
Link to comment

Pričao mi neko ali sam zaboravio. Kako/čime se čiste potamnele slike , ulja na platnu ? Imam neku jako staru ikonu, ulje na dasci, skoro je crna od decenija boravka u dimu od duvana, uglhja i tamjana i hteo bih da je osvežim. Imam još dosta starijih slika, rađenih istom tehnikom.

Link to comment
Pričao mi neko ali sam zaboravio. Kako/čime se čiste potamnele slike , ulja na platnu ? Imam neku jako staru ikonu, ulje na dasci, skoro je crna od decenija boravka u dimu od duvana, uglhja i tamjana i hteo bih da je osvežim. Imam još dosta starijih slika, rađenih istom tehnikom.
ako ti je stalo do nje, odnesi je restauratoru. nije stvar sa kojom se treba igrati ako ne umes.
Link to comment
A odgovor na tanko secenje je vise nego ocigledan-kada bi tetkica sa one strane vitrine svakome seckala razne preradjevine sa laserskom preciznoscu i fascinantom prozirnoscu,prosla bi mladost onima koji su tek stali u red da kupe nesto iz vitrine.....a i tetkica bi imala podlaktice kao popaj!
Објаснио ми један месар (на мору, дакле комерцијалних склоности): нико не пазари тачно 100 или 200г, него одокативно. Тање сечено изгледа да је веће, јер из исте количине изађе више резова, делује богатије иако је мање. Зато гледају да секу дебље, више се прода.А да ли је укусније тање... можда, како шта, испарава са веће површине па боље замирише, не мора да се прегризе него се разиђе под зубима, било какви жилави делови су већ довољно иситњени па се неће приметити, боља размера са осталим слојевима сендвича. С тим што ми нећемо да чекамо ни ове овде да нам исеку, купили сечку (од миља, Хасан Други) па кад се шунка исече да се при ивицама рефрактује светлост у дугиним бојама, ех...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...