Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

a cekaj zar Biserka nije Keba Krabina cerka?ne mislim na nju vec na pojavu nadrkane orke u par epizoda ili mozda u samo jednoj.mislim da je cak nosila bokserske rukavice...ili sam ipak ja sve ovo sanjao :mellow:

Link to comment

Ko je i kada rekao "covek, to je stil"? Raspravljam se vec danima sa ovom koleginicom, 1 suvoparnom i dozlaboga formalnom Svabicom, koja ne shvata zasto nasi domacini Svedi vole da se kreativno obuku i za prekodnevne aktivnosti. Ocu da lepo poentiram, pa eto. Fala unapred.

Link to comment
Ko je i kada rekao "covek, to je stil"? Raspravljam se vec danima sa ovom koleginicom, 1 suvoparnom i dozlaboga formalnom Svabicom, koja ne shvata zasto nasi domacini Svedi vole da se kreativno obuku i za prekodnevne aktivnosti. Ocu da lepo poentiram, pa eto. Fala unapred.
bifon (buffon, discours sur le style): le style c'est l'homme même - stil je covek sam.ljupki osamnaesti vek.poz Edited by le petit nicolas
Link to comment

mozda je moglo na infostan, ali je pitanje sire:ako smo ukinuli pare, kao delove dinara, zasto se na racunima javnih preduzeca: telekom, infostan, edb, obavezno pisu pare? pa se to lepo zaokruzuje.poz

Link to comment
mozda je moglo na infostan, ali je pitanje sire:ako smo ukinuli pare, kao delove dinara, zasto se na racunima javnih preduzeca: telekom, infostan, edb, obavezno pisu pare? pa se to lepo zaokruzuje.poz
I ja sam se to pitala, pa sam našla podatak da je odlukom guvernera NBS iz 2007. povučen iz opticaja kovani novac od 50 para u gotovinskom platnom prometu. Istom odlukom je propisano i da
Krajnji obračuni u gotovinskom platnom prometu će se od 1. novembra 2007. godine zaokruživati prema sledećem rasponu:- od 1 pare do 50 para - na 0 para;- od 51 pare do 99 para - na 1 dinar.
Pošto sam laik za ekonomiju, ostalo mi je nejasno da li ipak neko na kraju profitira samo zbog ovog zaokruživanja. Moguće, ali ipak je rizik podjednako raspoređen na sve učesnike u gotovinskom platnom prometu, pa nisam sigurna.EDIT:Na sajtu NBS piše još i:
Donošenje odluke o zaokruživanju cena u bezgotovinskom platnom prometu nije u nadležnosti Narodne banke Srbije (već Vlade Republike Srbije). Kako takva odluka nije doneta, cene robe i usluga se i dalje izražavaju u parama. U bezgotovinskom platnom mogu roba i usluge se mogu plaćati i u parama, dok se u gotovinskim transakcijama primenjuje zaokruživanje cena u napred navedenom rasponu.
Edited by halloween
Link to comment
ipak je rizik podjednako raspoređen na sve učesnike u gotovinskom platnom prometu, pa nisam sigurna.
a-ha.m. izgleda da je rec o prebijanju. i to mi je sumnjivo. mislim, nisam navikla da "podjednako rasporedjuju rizik".ipak, ostaje pitanje: cemu pare? ako se zaokruzuju na dinare. niko ne gubi, niti dobija. pa su svi gde su i bili. sa, ili bez para.poz
Link to comment
Аждаје су водена бића која не умеју да лете нити да пуштају пламен кроз ноздрве. Већина живи у морима, али их има и у великим језерима и широким рекама. То су обично велики гмизавци змијоликог облика, имају једну, три, пет, седам или дванаест глава које су по облику сличне глави крокодила са израженим ноздрвама и очима постављене нешто више. Неке аждаје имају рожнате израслине које подсећају на рогове, а некима је цело тело прекривено грубом крљушти. Имају врло развијена пераја, па је можда због тога долазило до заблуде да лете. Хране се искључиво месом, не бирају много, тако да су им рибе, стока и људи главни оброк. Немају посебну страст према принцезама, али су тако уцењивали градове и тражиле да их хране.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...