Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

Je l' ovde bilo pitanje o kravici sa cvetom u zubima umesto iza uva? :unsure: Ako jeste, zna li neko otkad im je ona parola na kamionu firme ("Volimo i mi vas!")? :lol: Zove se Fimil ili tako nešto...
maglovito se secam da je negde polovinom devedesetih cvet premesten u gubicu, jer ga je jedna druga krava nosila iza uveta kao zastitni znak. pa su krenula nezgodna poredjenja :D verovatno je ta firma htela da aludira.poz
Link to comment
Jel zna neko kada se daje sedmodnevni pomen?Da li na 7 dana od smrti ili u prvu subotu posle sahrane?
to morash pitash popa koji drzi, mislim da je 7 dana fizichkih, ali ima veze i sa dobom dana, tj trenutkom smrti. i postoje bar 2 struje mishljenja medju njima. ja narvno ne znam ni jednu.
Link to comment
to morash pitash popa koji drzi, mislim da je 7 dana fizichkih, ali ima veze i sa dobom dana, tj trenutkom smrti. i postoje bar 2 struje mishljenja medju njima. ja narvno ne znam ni jednu.
Tu izgleda svako ima svoj obicaj, pa radi kako hoce. Sreca pa se o tome brinemo na svakih nekoliko godina.
Link to comment

Erm, koliko je kava kvarljiva namirnica? :unsure: Tojest, koji je prosječki rok trajanja ako netko zna (nemamo nijednu kesicu sad u kući), pošto osnovano sumnjam da je baš kava nekoga koštala želučano probavnih smetnji.

Link to comment

One u običnom pakovanju mogu da se čuvaju oko sedam meseci, a u vakuum kesama i do godinu dana. Ali kafa nikada ne može da se "pokvari" rok trajanja se zapravo odnosi na period u kojem počnu da iščezavaju arome, a ne u kom kafa postaje nebezbedna po zdravlje.A ako ste sigurni da se nekom slošilo od kafe, neka ipak obavezno ode do lekara. Tako je meni bivalo u periodu kad sam imao žestoko oštećenu želudačnu sluzokožu, a nisam ni znao.

Link to comment
One u običnom pakovanju mogu da se čuvaju oko sedam meseci, a u vakuum kesama i do godinu dana. Ali kafa nikada ne može da se "pokvari" rok trajanja se zapravo odnosi na period u kojem počnu da iščezavaju arome, a ne u kom kafa postaje nebezbedna po zdravlje.A ako ste sigurni da se nekom slošilo od kafe, neka ipak obavezno ode do lekara. Tako je meni bivalo u periodu kad sam imao žestoko oštećenu želudačnu sluzokožu, a nisam ni znao.
Ova je starija sigurno više od godinu dana, čuvana u nekoj posudi (s poklopcem, naravno), premještena iz običnog pakiranja, tako da je kesica gone long ago, niti smo obraćali pažnju na rok trajanja kave, misleći da i nije kvarljiva, bar ne na način na koji su kvarljive druge đakonije.

"Pogođena" osoba sam ja; u jako kratkom roku me spopadoše vrtoglavica, glavobolja, teška mučnina i povraćanje. Mislim da nije želučana viroza (te sam iskusila u svakom obliku), pa sam razmišljala od čega me "kolpalo" - jela sam sve što i drugi ukućani, samo što oni nisu došli u doticaj s kavom, a znam da mi je čudno izgledala dok sam je kuvala - kao voda razrijeđena nekim crnilom :mellow: , ali normalno je mirisala. A i kažu da prođe nekih 8 sati od inkubacije "inkriminiranog faktora" u organizmu - toliko je otprilike prošlo od mog konzumiranja kave. Ugl, ok sam sad, brzo prošlo.

Znači, crnjak je tek po pitanju gubitka arome, skoro sam razočarana. :D HVALA!

Edited by Eidyia
Link to comment
Jel zna neko kada se daje sedmodnevni pomen?Da li na 7 dana od smrti ili u prvu subotu posle sahrane?
verovatno je kasno ali cisto da odgovorim (pu, pu... da ne zatreba).tih prvih sedam dana se racunaju tacno. ostali slucajevi, 40 dana, godinu dana... se daju u subotu pre tacnog datuma. Edited by foto
Link to comment
verovatno je kasno ali cisto da odgovorim (pu, pu... da ne zatreba).tih prvih sedam dana se racunaju tacno. ostali slucajevi, 40 dana, godinu dana... se daju u subotu pre tacnog datuma.
Meni su rekli da i 40 dana mora tacno, a posle kako si rekao. tja
Link to comment

Kod mojih u kraju se 7 dana daje ili dan posle sahrane ili u prvu subotu. A svakako pre realnih 7 dana.40 dana svakako pre roka, u neku subotu. A ima valjda imaju i neki amandmani na sva ta pravila, jebem li ga, ne mogu da se tacno setim

Link to comment
maglovito se secam da je negde polovinom devedesetih cvet premesten u gubicu, jer ga je jedna druga krava nosila iza uveta kao zastitni znak. pa su krenula nezgodna poredjenja :D verovatno je ta firma htela da aludira.poz
I dalje ne znam otkad na kamionima imaju parolu "Volimo i mi vas!" To je jaca aluzija nego cvet iza uva.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...