Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

ovo je obicno pitanje, ali ne znam kud bih s njim.potrebno je da popravim prilicno crknut gazdin vremesni tv. gde u beogradu (kontakt telefon ako moze)?

Link to comment
Gde je kinesko groblje? Mislim ako racunamo da dolaze od sredine 90ih valjda je neki broj njih i umro a nema nigde grobova pa mi je cudno :huh:
Urbani mit je da je za sve ove godine u Srbiji zvanicno umro samo 1 Kinez :DNavodno ih kad umru zakopaju negdje iza kuce i preuzmu njihove identitete :blink:
Link to comment
Gde je kinesko groblje? Mislim ako racunamo da dolaze od sredine 90ih valjda je neki broj njih i umro a nema nigde grobova pa mi je cudno :huh:
ПОТРАГА: КАКО ЗАИСТА ЖИВЕ КИНЕЗИ У СРБИЈИ
Уколико се озбиљније разболе, Кинези не траже помоћ наших лекара, већ одлазе у домовину на лечење њиховом традиционалном медицином. Мало их умире, јер је овде углавном радно способна популација. А кад се то деси, због веровања да урну могу да додирну само чланови породице, у почетку су оне који би се упокојили у домовину враћали у лименим сандуцима, па их тамо кремирали, јер је кремација најчешћи начин испраћаја покојника на онај свет. Неколико година уназад кремирају их овде, па урне шаљу у Кину.- У 2007. години у Србији је умро само један Кинез из Сремске Митровице и кремиран је код нас - каже Драган Балтовски, директор ЈКП ''Погребне услуге''. - У следећој години преминуле су три особе из Ниша, Крагујевца и Новог Сада и сви су кремирани, а протекле године умрле су две особе, једна из Београда, друга из Зајечара. Покојник из Зајечара је кремиран, а друга особа је сахрањена на гробљу ''Збег'' и то је први случај да кинески држављанин буде сахрањен код нас.
Link to comment
ja sam negde pročitala da im vize u stvari traju po pet godina, pa po isteku toga idu nazad u japan
Kako znas da su dosli ovde iz Japana? :huh:
Link to comment

Zasto se mladim tatama cepaju kosulje? Da li je istina da je nekad to radjeno samo kad je musko dete u pitanju, a sad se prosirilo na oba pola?P.S. Meni to mnogo glup obicaj, umesto da pomazes mladim roditeljima ti ih bacas u dodatni trosak posto se mnogi ne zaustave na jednoj nego mu iscepaju na desetine odevnih predmeta.

Link to comment

Jel zna neko kako funkcionisu studije za strance u Srbiji? Mislim za prave strance na engleskom, ne ove iz bivsih republika. Postoji li nesto takvo uopste?

Link to comment
Iscepaš i uzmeš parče za rasadu. Jakog mi troška, glup je onaj ćale koji se tada ne obuče u rite.
poseban je gust cepati farmerke. uopste nije tesko kao sto izgleda, uvati se zadnji dzep i cimne svom snagom.
Link to comment
  • 2 weeks later...

KOliko stranac treba da bude u braku sa našim državljaninom da bi dobio naše državljanstvo? Da li je to dovoljan uslov?

Link to comment

Član 17.Stranac koji je najmanje tri godine u bračnoj zajednici sa državljaninom Republike Srbije i kome je odobreno stalno nastanjenje u Republici Srbiji može biti primljen u državljanstvo Republike Srbije ako podnese pismenu izjavu da Republiku Srbiju smatra svojom državom.

Link to comment
KOliko stranac treba da bude u braku sa našim državljaninom da bi dobio naše državljanstvo? Da li je to dovoljan uslov?
evo jedan quick odgovor, dok ne dođu rezident pravnici :edit - rezident pravnici su budni. Logično, zlo ne spava ^_^ Edited by Alphons
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...