Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

e baš su zajebali klince. samo će se prešaltatli na krdžu po istoj ceni.btw, ima hajnca u metrou.
u, hvala! sad samo da nadjem nekog da mi kupi.sramota, nikad nisam bila u metrou.
Link to comment

MIslim da ga nema u Veru, odnosno nije ga bilo u onom kod buvljaka pre 6-7 danaedit: Polimark ih sve oterao

Edited by Lezilebovich
Link to comment

nema brate ni u veroima, ni u merkatoru, ni u fensi maksijima, ni u ideji, cak ni u onom tusu. bilo par onih stipsarskih malih u onoj skupoj radnji u svetozara markovica, ali i to otislo.proucavala sam pre neki dan na ostosima, uvoznik je ista firma koja donosi neke stvari kojih ima. navodno jos jedan sub-miskovic. jedino mi pada na pamet da je kupio polimark pa zato povlaci ovo.valjda ce neko ko ima tu metro karticu da se sazali na nas jadnu radnicku klasu i odvede nas u taj raj malih privrednika.

Link to comment

Stvarno bi bilo super da nema tih kečapa, jer je Polimark prodan,a koliko sam čuo i jeste, samo ne znam kome.

Edited by Lezilebovich
Link to comment

jednom sam usao u taj metro ne znajuci da ne moze da se udje bez Kartice. ja sam usao niko me nista nije pitaoonda kad sam dosao na kasu, pitali me gde ti je Kartica, ja kao kakva Kartica, oni mi lepo objasne onda sam startovao ljude da se prisljamcim uz njihovu The Karticu. par njih me zblanuto gledalo kao da sam im trazio da mi zavestaju organ...na kraju se neka fina gospodja sazalila i dala da se nakacim na njenu Karticubejah posramljen i odbacen. nisam se vise vracao tamo

Link to comment
nema brate ni u veroima, ni u merkatoru, ni u fensi maksijima, ni u ideji, cak ni u onom tusu.
ja pratim kulinarsko-domacicki cro forum i tamo isto kukaju da nema hajncovog kecapa...nego, kad smo vec kod metroa, kad ce neko da objasni svojim recima al tako da svi razumemo zasto u metrou nema fiskalnih racuna i zasto moras da budes pravno lice da bi tu kupovao?
Link to comment
ja pratim kulinarsko-domacicki cro forum i tamo isto kukaju da nema hajncovog kecapa...
bojkotuju nas! nista, jedino da krademo iz pica-hata, videla sam da tamo ima. oni kecapcici u meku sto mogu da se kupe za pristupacnih 40 dinara mogu da posluze za nedajboze, ali nije to to.a za metro, ne znam odgovor. valjda mu to dodje ko kvantaska pijaca za one koji imaju radnje i firme.
Link to comment

Zbog odbitka PDV-a .Fiskalni racun je neophodan pri prodaji fizickim licima (krajnjim korisnicima), a faktura/običan račun se koristi pri poslovanju medju pravnim licima. ili tako nekako...edit: što reče Luba, u metrou se prodaje firmama radi dalje prodaje (šatro, nisu oni krajnji korisnici).

Edited by Lezilebovich
Link to comment

uh, neće valjda neko zbog hajnca da klapne do metroa, pa se ispostavi da ga ni tamo više nema. bilo ga je pre nekih mesec dana kad sam tamo obavljao veliku kupovinu.inače nisam mali privrednik :D nego pozajmljujem karticu od sestre koja je opet sasvim slučajno došla u posed iste.

Link to comment
Zbog odbitka PDV-a .Fiskalni racun je neophodan pri prodaji fizickim licima (krajnjim korisnicima), a faktura/običan račun se koristi pri poslovanju medju pravnim licima. ili tako nekako...edit: što reče Luba, u metrou se prodaje firmama radi dalje prodaje (šatro, nisu oni krajnji korisnici).
da, tako je zamisljeno. ali u metrou kupuje svako ko ima nekog ko mu je dao karticu, kupuje za licnu potrosnju, ne prodaje nikom dalje, a pdv placa, jer u metrou postoje dve cene, sa i bez pdva, i ona dva puta koliko sam bila u metrou, pdv sam platila, fiskalni nisam dobila, a firma cija je kartica nikakavo iskazivanje odbitka ili dobitka na racunu nije imala. metro me bas zbunjuje. je l jos ima u metrou ono kad platis na kasi, ne trpas odmah u kese, nego vozis kolica komisiji za pregled racuna koja uporedjuje racune i sadrzaj kolica i tek kad oni aminuju moze u kese?! :lol:
Link to comment
Treba da smanjim neku sliku na velicinu "za pasos"Koliko je to pixela puta koliko?
 100 x 128 pikselaili 35 x 45 mm
malo je to vaso.ako ce to da se stampa onda bi moralo, po ovim dimenzijama, da bude fotka 413x531 piksela. poenta je u tome da fotka mora da ima 250-300 piksela po incu da bi to izgledalo ok na papiru. znaci, podelis milimetarske dimenzije sa 25.4(toliko milimetara ima 1 inc) i to pomnozis sa 300(toliko treba masini za najbolji kvalitet) i dobijes potebnu kolicinu piksela za tu dimenziju.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...