Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

sto? mala zgrada, manje stepenice, manje posla, manje love. Ne? 

24 stana, 5 spratova, ne znam  u koju se kategoriju to svrstava.

Link to comment

to je svrstava u kategoriju 24 * 500 dinara, sto je mnogo.

ako zgrada ima pet stanova, ko bi dolazio da cisti par puta mesecno za hiljadu dinara (5 * 200). 

bez obzira na broj stanova, uvek imas ulaz, stepenice, puno posla ima i u malim zgradama. 

sto se ne prikljucite na infostan, mislim da je kod njih odrzavanje 175 dinara po stanu. 

Edited by darling
Link to comment

sto? mala zgrada, manje stepenice, manje posla, manje love. Ne? 

24 stana, 5 spratova, ne znam  u koju se kategoriju to svrstava.

 

Logika ti je na mestu, moja zgrada ima 10 stanova, opere se za sat vremena, pa se ode u istu takvu zgradu. Mislim da je to probitačnije od bilo koje lamele sa 50 stanova.

 

Mislim da je 500 malo previše.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Hvala vam svima. U zgradi sam od 1. februara i jos nisam upoznat ni s ljudima ni s organizacijom zgrade, samo sam zapazio da se redovno cisti. Pre neki dan sam u sanducetu nasao pisamce predsednika zgrade kako je moj stan duzan za odrzavanje za tri meseca i da to iznosi 3x 500 dinara. Ne znam ko je taj covek ali znam da je napusavao moje majstore bez razloga a kad je crklo svetlo u ulaznom hodniku, mesec dana smo se lomatali a onda je montirano 10 neonki na 20m2 . 

Edited by Matilda Ivancic
Link to comment

moj predsednik zgrade je sav savestan-cisti sneg,lepio je one nalepnice ,,pazi klizavo,, i ,,pazi ledenice,, cele zime :lol: ,kaci sve sto radi na oglasnu tablu a onda pusi u liftu :o ,misim izadje sa cigaretom iz stana ko na ulicu..

Link to comment

Ne znam da li je ovo pravi topik, ali treba mi savet: treba da sredim stan za izdavanje, a pun je stvari.

 

Šta bi moglo da se radi sa nameštajem iz stana? Jel ima neko ko to otkupljuje ili uzima, znam za one Izlazak - za borbu protiv narkomanije, ali možda ima još neko? Odeća? U crveni krst ili ima neki bolji predlog? A escajg, tanjiri, vaze i to?

 

Takođe, knjige, možda nekog znate ko otkupljuje?

Link to comment

Hvala vam svima. U zgradi sam od 1. februara i jos nisam upoznat ni s ljudima ni s organizacijom zgrade, samo sam zapazio da se redovno cisti. Pre neki dan sam u sanducetu nasao pisamce predsednika zgrade kako je moj stan duzan za odrzavanje za tri meseca i da to iznosi 3x 500 dinara. Ne znam ko je taj covek ali znam da je napusavao moje majstore bez razloga a kad je crklo svetlo u ulaznom hodniku, mesec dana smo se lomatali a onda je montirano 10 neonki na 20m2 . 

Ako hoćeš da ga maltretiraš, traži mu odluku kupštine zgrade sa pečatom. Pa zapisnik sa sednice, pa proveri kada je izabran da li mu je istekao mandat. 

 

A možeš i da se napiješ pa da u gluvo doba noći urlaš po hodniku i lupaš na vrata. U stvari, dovoljno je da glumiš da si pijan...

Link to comment

Hvala vam svima. U zgradi sam od 1. februara i jos nisam upoznat ni s ljudima ni s organizacijom zgrade, samo sam zapazio da se redovno cisti. Pre neki dan sam u sanducetu nasao pisamce predsednika zgrade kako je moj stan duzan za odrzavanje za tri meseca i da to iznosi 3x 500 dinara. Ne znam ko je taj covek ali znam da je napusavao moje majstore bez razloga a kad je crklo svetlo u ulaznom hodniku, mesec dana smo se lomatali a onda je montirano 10 neonki na 20m2 . 

ko je montirao te neonke? mislim, o čijem trošku. možda tih 500 dinara nije samo za čišćenje. pogotovo ako se nema nikakav ugovor o održavanju zgrade. pre bilo kakve svađe, raspitaj se o organizaciji održavanja zgrade.

 

ovde kod mene pare se skupljaju s vremena na vreme da bi se održavalo nešto što se ne isplati poveriti "stambenom" (sijalice, sitne popravke....)

Link to comment

Ako hoćeš da ga maltretiraš, traži mu odluku kupštine zgrade sa pečatom. Pa zapisnik sa sednice, pa proveri kada je izabran da li mu je istekao mandat. 

 

A možeš i da se napiješ pa da u gluvo doba noći urlaš po hodniku i lupaš na vrata. U stvari, dovoljno je da glumiš da si pijan...

 

???

Link to comment

Znaće Hamlet detaljnije kako to ide, ali mi smo od prošle ili  pretprošle godine otkrili da se svaki mesec uz Info stan plaća i nekakvo održavanje zgrade, a novac se sliva na račun kućnog saveta (zgrada mora da ima papire o izboru predsednika KS, pečat, račun u banci, kurac-palac...) i iz te kasice smo platili zamenu svih svetala u hodnicima na led, kamere, nekakve slivnike oko zgrade koje su nam pokupili sakupljači sekundarnih sirovina, izbetonirali neke stepenice i stazu oko cele zgrade i još koješta... Ako se ne varam, odatle se plaća i liftadžija.

 

Od kad je komša advokat prokljuvio tu foru sa Infostanom, dinara nismo dali, a urađena je gomila posla...

Čišćenje smo odbili da plaćamo Infostanu (viđam ekipe čistača po kraju), čisti nam žena koja živi u ulazu pored, i održava mislim četiri ulaza, za narečenih 250 kinti/mesec.

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

To je to. Uzgred, ovo što su snsovci obilazili zgrade i nudili kao popravke zgradama, kao sns radi, je trebalo da se plaća od tih para zgrade.

 

I onda kada ih je neko naterao da to izgovore pa ih pitao šta kog djavola uopste oni nude onda, odgovor je bio: pa ljudi ne znaju pa da pare ne propadnu

Link to comment

Znaće Hamlet detaljnije kako to ide, ali mi smo od prošle ili  pretprošle godine otkrili da se svaki mesec uz Info stan plaća i nekakvo održavanje zgrade, a novac se sliva na račun kućnog saveta (zgrada mora da ima papire o izboru predsednika KS, pečat, račun u banci, kurac-palac...) 

 

Šta je sa zgradama čiji kućni savet na primer nema tekući račun, gde se u tom slučaju slivaju pare za održavanje?

 

I kod mene u kraju je sns nudio popravke u zgradama (zamenu sandučića, ulazna vrata, osvetljenje), verujem da to nije radio od svojih para.

 

U jednoj od zgrada kućni savet sigurno ima tekući račun. Pričao sam sa komšijom predsednikom kućnog saveta u toj zgradi (nije sns-ovac), kapira tu sns foru sa poklanjanjem tuđih para, ali on ne zna odakle su skinute zgradine pare za "gratis" zamenu sandučića u njegovoj zgradi.

Link to comment

Da, da, i sandučiće su nam zamenili pre par meseci, to sam zaboravio...

 

Ne znam šta se dešava sa kintom koja ne ode na račun KS, verovatno Mali kupuje gajbe po Bugarskoj :)

Da bi KS raspolagao parama, mora da se ima papir o izboru predsednika, račun, pečat i možda još nešto od papirologije, nisam siguran.

Ko i kako raspolaže lovom ako nema ispunjenih uslova, neam pojma, na to sam konkretno mislio kad sam rekao "znaće Hamlet detaljnije".

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...