Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

Објаснио ми један месар (на мору, дакле комерцијалних склоности): нико не пазари тачно 100 или 200г, него одокативно. Тање сечено изгледа да је веће, јер из исте количине изађе више резова, делује богатије иако је мање. Зато гледају да секу дебље, више се прода.А да ли је укусније тање... можда, како шта, испарава са веће површине па боље замирише, не мора да се прегризе него се разиђе под зубима, било какви жилави делови су већ довољно иситњени па се неће приметити, боља размера са осталим слојевима сендвича. С тим што ми нећемо да чекамо ни ове овде да нам исеку, купили сечку (од миља, Хасан Други) па кад се шунка исече да се при ивицама рефрактује светлост у дугиним бојама, ех...
bila pre 2-3 godine aktuelna reklama trgovinskom lanca EDEKA. tip dolazi se cerkom do odeljenja sa salame i trazi 100g neke isecene salame, pa 200g u komadu i onda 268g neke trece salame. uostalom pogledajte sami:http://www.youtube.com/watch?v=arIdm8sPbQook, to je samo reklama. ali, posle toga krene ekipa nemackog RTL po EDEKA prodavnicama i poce da zajebava prodavce:http://www.youtube.com/watch?v=jBPkeenLv8k
Link to comment

da li se kao kucni ljubimci drze samo kunici ili ima i zeceva? odnosno, da li je zec samo *divlji* zec ili postoji i ta domaca, kucno-ljubimicasta verzija? da li je zec zapravo sinonim za divljeg zeca?

Link to comment
da li se kao kucni ljubimci drze samo kunici ili ima i zeceva? odnosno, da li je zec samo *divlji* zec ili postoji i ta domaca, kucno-ljubimicasta verzija? da li je zec zapravo sinonim za divljeg zeca?
Kunić = divlji zecJa sam imao pitomog zeku kao mali (ćale govorio da će završiti u paprikašu :cry:) a onda sam video i divljeg zeca uživo, živog. Drugačiji je nego ovi, vižljastiji i duži, po meni kengurolikog izgleda, jer ne jede tzv. gajeno korenje (šargarepa, repa, rotkva, salate i slično), dok su oni pitomi zecovi pufnasti i debeljuškasti. No, čovek je divljeg davno davno uspeo i da pripitomi. Tako da ukoliko bi zaista uspela jednog da uhvatiš živog, moguće je da bi ga pripitomila.Ukoliko želiš da pročitaš jednu fenomenalnu knjigu o kunićima, takoreći kunićski Gospodar prstenova nađi od Ričard Adamsa "Brežuljak Voteršip".rabbit-03.jpgDivlji zecwhite_rabbit.jpgDomaći Uško
Link to comment
Ukoliko želiš da pročitaš jednu fenomenalnu knjigu o kunićima, takoreći kunićski Gospodar prstenova nađi od Ričard Adamsa "Brežuljak Voteršip".
Ja sam se uvek pitao na koju foru je brezuljak votersip bio decija knjiga. To mi na istoj ravni sa pustanjem simpsonovih u decijem terminu na tv pinku.A knjiga je fantasticna
Link to comment
Jel ovo najkasniji odgovor na neki post, ever_
На свом стручном форуму чучим већ тринаест година, и тамо се догађа да људи претражују базу порука не би ли нашли решење за свој проблем... и онда натрче на нешто где морају да реагују, и скроз забораве да је порука бајата. Још се није десило да одговор добије неко ко је већ умро (ал' замало). Рекорд, ако избацимо намерне зајебанције, је негде око седам година.Биће тога још. Није битно колико је порука стара - нисмо ми дневне новине па да нам се ствари убајате, ми овде, бре, диванимо о суштинским стварима које никад не застаревају, је'л тако, тако је.
Link to comment
На свом стручном форуму чучим већ тринаест година, и тамо се догађа да људи претражују базу порука не би ли нашли решење за свој проблем... и онда натрче на нешто где морају да реагују, и скроз забораве да је порука бајата. Још се није десило да одговор добије неко ко је већ умро (ал' замало). Рекорд, ако избацимо намерне зајебанције, је негде око седам година.Биће тога још. Није битно колико је порука стара - нисмо ми дневне новине па да нам се ствари убајате, ми овде, бре, диванимо о суштинским стварима које никад не застаревају, је'л тако, тако је.
Разумем друже старији водниче! Edited by dusan1975
Link to comment

A glede divljih zečeva.. Imala sam jednog. Našla ga s ranjenom nogom u njivi. Donela kući, lečila.. Uspeo je da se pripitomi toliko da slobodno prilazi i uzima hranu iz ruke osoba koje su s njim u stalnom kontaktu. Kad je povreda zarasla, iskoristio je prvo nepažljivo zatvaranje vrata, skočio s terase i - zbrisao u život. :D

Link to comment

Znao sam da su nekakvi masoni, ali nisam nikako mogao da ih uklopim u rešenje, pošto je fraza bila nelogična, a nije nam data kao pomoć.Rešenje glasi "Tomas o NIS-u" (to masoni su). :isuse:

Link to comment

imam pitanje koje me muci vec 24 casa:Zasto Klaus Barbie, koljac iz Liona, nacisticki ratni zlocinac, pripadnik SD (Waffen SS, Gestapo) na svakoj slici nosi uniformu Wehrmachta ima cin kapetana (kragna sa belim rubom)?? Ne znam za slican slucaj...

Link to comment
Разумем друже старији водниче!
Ситна исправка, борац: старији војник... упецаше ме са 26 :).
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Koja je razlika izmedju bele i plave ribe? Znam za pojedine vrste ribe da su bela ili plava, ali ne znam koja im je zajednicka karakteristika, odnosno po cemu se razlikuju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...