Jump to content
IGNORED

najave za filmske dogadjaje


I*m with the pilots

Recommended Posts

In the Mood for Love je predivan, preporucujem ga uvek (meni je omiljen Chunking Express)mislim da je dovoljno da pogledas samo ovaj insert i da se vec zaljubis
eh, baš jeste divan. to mi je jedan od omiljenih filmova.
Link to comment

Za sve Laponce koji su se uzeleli domaje Nordijska Panorama DVORANA KCBPetak, 17. februar(19.00) Poslednji norveški trol, Velika greška, Las Palmas, Šteta, Finska priča, Mirovne snage(21.00) Poslednje poglavljeSubota, 18. februar(17.00) Program dečjih filmova: Štuka Sid, Poziv na igru, Jelka, Poslednji norveški trol(19.00) Jezičak, Venera, Dva prijatelja, Svim mojim prijateljima, Jeni, Nerođena ptica(21.00) Lagodan životNedelja, 19. februar(17.00) Golman Liverpula(19.00) Laponski program: Vetar šapuće, nekog ima iz tundre; Mod, latinski superheroj u nemogućoj misiji; Strankinja u domovini; Rokabili; Zov mladunca irvasa; Prilično ružna žaba; Čovek je rođen u moru; Nasleđe; Tundra Arvas; Baka se spotakla; Princeza irvasa(21.00) Pogledaj me, Hvatač dušePonedeljak, 20. februar(19.00) Klik i porodica; Božićno prase; Kako se beru maline; Poslednji dani Arktika(21.00) BlizanciUtorak, 21. februar(19.00) Aranda; Zamislite Emanuela(21.00) Ona je plavuša kao i ja; Zemlja svinjaDOM KULTURE “STUDENTSKI GRAD”Subota, 18. februar(19.00) Poslednji norveški trol; Velika greška (animirani); Las Palmas (kratki igrani); Šteta (kratki igrani); Finska priča 2011 (kratki igrani); Mirovne snage (kratki igrani)(21.00) Poslednje poglavlje (dokumentarni)Nedelja, 19. februar(19.00) Jezičak (animirani); Venera (animirani); Dva prijatelja (animirani); Svim mojim prijateljima (kratki igrani); Dženi (kratki igrani); Nerođena ptica (kratki igrani)(21.00) Lagodan život (dokumentarni)Ponedeljak, 20. februar(19.00) Laponski program: Vetar šapuće, nekog ima iza tundre (dokumentarni); Mod, laponski superheroj u nemogućoj misiji (animirani); Strankinja u domovini (dokumentarni); Rockabilly (eksperimentalni); Zov mladunaca irvasa (dokumentarni); Prilično ružna žaba (animirani); Čovek je rođen izvan (eksperimentalni); Nasleđe (dokumentarni); Tundra of Árvas (kratki igrani); Baka se spotakla (animirani); Princeza irvasa (dokumentarni)(21.00) Pogledaj me (dokumentarni); Hvatač duše (dokumentarni)Utorak, 21. februar(19.00) Klik i porodica (animirani); Božićno prase (animirani); Kako se beru maline (dokumentarni); Poslednji dani Arktika (dokumentarni)(21.00) Blizanci (dokumentarni); Aranda (dokumentarni)

Link to comment
Za sve Laponce koji su se uzeleli domaje Nordijska Panorama Utorak, 21. februar(19.00) Klik i porodica (animirani); Božićno prase (animirani); Kako se beru maline (dokumentarni); Poslednji dani Arktika (dokumentarni)(21.00) Blizanci (dokumentarni); Aranda (dokumentarni)
hej, pa ovo sve je večeras bilo, minus aranda. a večeras nije utorak? (ili sam ja u većim govnima no što mislim, kad od utorka mislim da je ponedeljak)prase je bilo čarming... ljupka animirana priča o putu za gudeći raj. maline, onako. mada i nisam sasvim sigurna da su maline.poslednji dani arktika - fotograf koji godinama snima lovce sa grenlanda i, uopšte, svedoči o arktiku koji se menja... baš sam pod jakim utiskom, odličan film.blizanci, oskar i gustav. u crticama prikazano njihovo odrastanje tokom 10 godina, kamerom ujaka. dopalo mi se, likovi su mi vezali pažnju i emocije.edit. klik -----> www.klikifamilien.dk nazalost ne radi link, mada ovde kaze da igra moze da se proba (Prøv i spillet) Edited by PointTaken
Link to comment

Izgleda da na HRT-u nedeljom uvece pocela revija korejskog filma, prosle nedelje pustili "Majku", sutra je "Chaser", a sledece nedelje "Oldboy". Svako ko za sebe tvrdi da je filmofil, trebalo da bi da obrati paznju na Koreju, posebno na sutrasnji film "Chaser", te ga ovom prilikom preporucujem za gledanje, posebno ljubiteljima pravog i beskompromisnog trilera.

Link to comment

Ponovo radi bioskopUmesto bajica neko je uze Fontanu i sredio je kao bice za evropski i deciji film. Sad ide Sad je pitanje sto Bioskop Jugoslavija nije potpuno sedjen za pozoriste.Od 8. do 11. marta u Domu omladine Beograda (Velika sala) i bioskopu Fontana na Novom Beogradu održaće se Festival frankofonog filma.Festival se održava u sklopu Dana frankofonije, koji je 20. marta, ali se slavi celog ovog meseca, kada se posebno angažuju članovi zajednice okupljene u okviru Međunarodne organizacije frankofonije koja broji 200 miliona osoba koje govore francuski, odnosno 56 država stalnih članica i 19 članica posmatrača, a među njima je i Srbija od 2006. godine.ProgramReka Kongo (Francuska, Belgija, 2006, 116’), režija: Tjeri Mišel, žanr: dokumentarni. Projekcije: 8/03 - 17.00h, Dom omladine i 11/03 - 19.30h, FontanaKrivi prsti (Kanada, 2009, 108’), režija: Ken Skot, žanr: triler. Projekcije: 8/03 - 19.00, Dom omladine i 10/03 - 17.30, FontanaIzvor (Belgija, Italija, Maroko, Francuska, 2011, 124’), režija: Radi Mialeani, žanr: drama. Projekcije: 8/03 - 21.00, Dom omladine i 8/03 - 19.30, Fontana Praktičan vodič kroz Beograd sa pevanjem i plakanjem (Srbija, Francuska, Nemačka, Mađarska, Hrvatska, 2011, 90min), režija: Bojan Vuletić; žanr: drama. Projekcije: 9/03 - 17.00, Dom omladine i 11/03 - 17.30, Fontana Katanga business (Belgija, Francuska, 2009, 90’), režija: Tjeri Mišel, žanr: dokumentarni. Projekcije: 9/03 - 19.00, Dom omladine Policija (Francuska, 2011, 127’), režija: Maiven, žanr: triler. Projekcije: 9/03 - 21.00, Dom omladine i 11/03 - 21.30, Fontana Zgrada Jakubijan (Egipat, 2006, 177’), režija: Marwan Hamed, žanr: drama. Projekcije: 10/03 - 17.00, Dom omladine i 10/03 - 21.30, Fontana Opat (Francuska, Španija, 2010, 101’), režija: Dominik Mol, žanr: istorijski. Projekcije: 10/03 - 19.00, Dom omladine i 9/03 - 17.30, Fontana Razulareni (Švajcarska, 2009, 90’), režija: Remon Vujamoz, žanr: drama. Projekcije: 10/03 - 21.00, Dom omladine 18 dana (Egipat, 2011, 125’), režija: Šerif Arafa, Jusri Nasrala, Mariam Abu Uf, žanr: drama. Projekcije: 11/03 - 17.00, Dom omladine i 9/03 - 19.30, Fontana El kotbia (Tunis, Francuska, 2002, 102’), režija: Naufel Saheb-Etaba, žanr: drama. Projekcije: 11/03 - 19.00, Dom omladine i 10/03 - 19.30, Fontana Moris Rišar (Raketa) (Kanada, 2005, 124’), režija: Šarl Biname, žanr: drama. Projekcije: 11/03 - 21.00, Dom omladine i 9/03 - 21.30, Fontana

Link to comment

StudenjakStudio 26 u 18hDVE ITALIJANSKE POETIKE U HOLIVUDU:SERĐO LEONE I BRAJAN DE PALMACiklus predavanja sa primerimaAutor: Gordana Smuđa, dramaturg i filmski kritičarČetvrtak 22.3.SERĐO LEONE 1. DeoSerđo Leone je propagator Amerikane u Evropi. Početkom njegove karijere smatraju se filmovi spektakla, peplumi, koji su u Italiji činili veliki deo ukupne produkcije i u velikoj meri spasili ugled studija Ćinećita. Svojim filmom Za šaku dolara dekonstruisao je dotadašnje viđenje vestern žanra i dalje ga prilagođavao sebi u nastavku špageti trlogije Za par dolara više, Dobar, loš,zao i Dogodilo se na divljem Zapadu. Njegovi filmovi se ubrajaju u celovita dela kritičkog filma 70-tih i 80-ih, uz dela Pazolinija i Bertolučija. Nova mitologija kauboja donela je Ameriku viđenu očima Evropljanina, američku dominaciju, ali i masovnu egzekuciju u meksičkoj revoluciji (Pazi, dinamit!) i antiheroja kao američkog Self-made čoveka (Bilo jednom u Americi).Rana faza: Peplum, rad na filmu „Poslednji dani Pompeje“ rediteljski debi, fotografija, marketing, dekonstrukcija vestern žanra, špageti vestern trilogija - Dogodilo se na Divljem Zapadu, Za šaku dolara - prvi špageti vestern, 1964.Četvrtak 29.3.SERĐO LEONE 2. DeoKritički film: nova mitologija kauboja, Amerika viđena očima Evropljanina, američka posleratna dominacija, Pazi, dinamit ! masovna egzekucija, meksička revolucija, na granici Evrope i Amerike, ali ni tamo ni ovde Arhetip antiheroja: Klint Istvud u Dobar, loš, zao, Robert De Niro u Bilo jednom u Americi+7 – 22. 3.Velika sala u 20MAĐARSKI FILM 60-tih – pogled izvan gvozdene zaveseU Mađarskoj kinematografiji posleratna situacija je u potpunosti podsećala na onu u Italiji.Kada je 1948. na Filmskom festivalu u Kanu prikazan film «Negde u Evropi» mađarskog reditelja Geze Radvanjija,kritičari širom sveta su govorili o «mađarskom neorealizmu».Izmedu dva rata, mađarski film ima srednje razvijenu produkciju tako da su postojali uslovi za dalji razvoj.Posleratna mađarska kinematografija, nije imala ni dovoljno vremena ni prostora (u poređenju sa italijanskim filmom) za razvoj značajnijeg neorealističkog pokreta. Od 1949. do 1955. Mađarska prolazi kroz svoju staljinističku eru za vreme koje su nastali suvoparni filmovi. Od 1955. Taj se proces menja.Od početka šezdesetih godina pa naredne pune tri desenije,Mađarska je postala jedan od najuspesnijih kinematografijavrlo uspesno zastupajuci kulturu svoje zemlje. Po broju nagrada na svetskim festivalima, mađarska kinematografija drži svetski rekord. Mađarski reditelji su uglavnom radili umetničke ili angažovane filmove. U ovom izboru filmova predstavićemo dva ostvarenja Zoltana Fabrija, reditelja akademskog stila čiji je opus prvi predstavljen van granica zemlje, budući da je tematski bio povezan sa poletom nove generacije. Tu su zatim dva filma Mikloša Jančoa sa ratnom tematikom, stilski najzanimljivijeg reditelja iz ove generacije koji eksperimentiše sa koreografijama u masovnim scenama, složenim mizanscenskim rešenjima unutar kadrova-sekvenci kao i do tada neviđenim vizuelnim rešenjima i tretmanom prirode kao dramskog elementa u svojim filmovima. Takođe, na programu je i jedan film Petera Bačoa, reditelja najpoznatijeg po filmu Krunski svedok koji je snimljen 60-tih (premijerno prikazan tek 80-tih), kao i Kuća pod stenom Karolja Maka kojim hronološki započinjemo ovu retrospektivu.Sreda 7. 3.KUĆA POD STENOMr: Karolj Makul: Janoš Gorbe, Irena Psota1959, 100’Ferenc Koš je došao nazad sa ratišta bolestan i umoran. Dok je bio tamo njegova žena je umrla. Sina je negovala ženina sestra, grbava Tera. Ona je u tajnosti volela Ferenca. Ali Ferenc ipak dovodi novu ženu u kući, lepu Žužanu. To se ne dopada Teri, ona joj želi zlo. Ferenc samo nemo posmatra kako mu se prolazi životna sreća.Ponedeljak 12.3. ZVERr: Zoltan Fabriul: Ferenc Besenji, Tibor Bicki1961, 96'Utorak 13. 3.TAKO SAM SE VRATIO – TAKO SAM DOŠAOr: Mikloš Jančoul: Bela Barsi, Jurij Bodovski1965, 109'U poslednjim danima Drugog svetskog rata, sedamnaestogodišnji dečak luta u prirodi. On je zarobljen od strane sovjetskih trupa, a zatim pušten, a zatim zarobljen još jednom - kada je obukao uniformu nemačkog vojnika da se zagreje - zatvoren u udaljenoj kasarni, gde je stekao neobično prijateljstvo sa mladim ruskim vojnikom. Njegovi pokušaji da se vrati kući čine srž ovog čudesnog lirskog filma koji obuhvata sve teme ovog reditelja: psihološkoznačenje pejzaža, slučajnost nasilja, arbitrarnu prirodu moći.Četvrtak 15. 3.ZALjUBLjENI BICIKLISTIr: Peter Bačo,ul: Tibor Orban, Nora Kaldi1965, 100' Ponedeljak 19. 3.MRAK USRED DANAr: Zoltan Fabriul: Đula Benko, Lajoš Bašti1966, 102'Pisac Gabor Nadai u avgustu 1944. godine se upozna sa Agnešom, a uskoro će se i zavoleti. Kad Nadai saznaje da je njegova ljubavnica Jevrejka, koja je gonjena od strane vlasti, hoće da joj pomogne. Negde je našao legitimaciju za nju i nadalje se predstavljaju kao otac i ćerka, preselivši se u malo selo pokraj Balatona. Posle par dana Agneš će biti uhapšena zbog rasturanja ilegalnih letaka. Pisac sve priznaje posle ispitivanja u policiji, ispriča istinu, međutim kod suočenja Agneš tvrdi i dalje da je njegova kćerka...Četvrtak 22. 3.ZVEZDE I VOJNICIr: Mikloš Jančoul: Jožef Madaraš, Tibor Molnar1967, 90'Mađarski komunisti pomažu pobedu boljševika u sukobu sa carističkim trupama – belim, 1919 godine. U blizini Volge, jedan manastir bolnica osvaja čas jedna čas druga strana. Zarobljenici su pogubljeni ili poslati goli u šumu. Nijedna strana nema plan, likovi koje kamera počinje da prati uskoro umiru. Rat je predstavljen kao potpuni haos i bezumlje...

Link to comment
PROMOCIJA KNJIGE "MELVIL O MELVILU"UTORAK, 20. MART 2012. U 19:00DOB//TRIBINSKA SALACiklus: PROMOCIJEUčestvuju: Nebojša Pajkić, Srđan Savić, Dejan Dabić
Link to comment
http://www.youtube.com/watch?v=5HoR9_VdAXc
Istorijski spektakl o osmanlijskom osvajanju Konstantinopolja, "Osvajanje 1453" oduševio je Tursku i samo u prve tri nedelje prikazivanja zabeležio nove rekorde u istoriji turske kinematografije. Najskuplji turski film ikad koštao je 17 miliona dolara, a za tri sedmice u bioskopima ga je pogledalo rekordnih 4,5 miliona ljudi. "Osvajanje 1453" je patriotski prikaz pada Carigrada, a autori su kombinovali dramatičnu akciju i specijalne efekte kakvi se mogu videti u holivudskim blokbasterima.
Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...