Jump to content
IGNORED

najave za filmske dogadjaje


I*m with the pilots

Recommended Posts

eh. deca...ko nije zguto ekser u parkicu narkicu i sisao u Industriju, i kome raspala Luna Lu nije komentarisala odecu na ulazu, taj ne zna sta je goa trance.
tko zna Luna Lu iz mladosti on je vec za penziju.
Link to comment
ma totalno nisu normalni sad idu tri veoma zanimljive filmske revije istovremeno to ni u nyc nisam doziveo. i to za dz.
citas mi mislina ovo jos cu dodati da u petak, subotu i nedelju u DOBu od 19h moze za dz da se pogleda trilogija "20th Century Boys", radjena po uberpoznatoj mangi (organizovalo drustvo Sakurabana).http://www.domomladine.org/filmovi/20th-century-boys-trilogy/Htedoh da pogledam prva dva dela, al cu iapk otici na tog Spanca sutra ("Crni hleb"), imam dobru preporuku za njega
Link to comment

Ja cu tog spanca ako uskladim zubara tamo kod njih sam pogledao jednog izvrsnog socijalnog Bardema. Od zutih planiram Kar Vaja i An Li. Jel velika razlika izmedju kineskiih i engleskih filomova Wonga?

Link to comment
Ja cu tog spanca ako uskladim zubara tamo kod njih sam pogledao jednog izvrsnog socijalnog Bardema. Od zutih planiram Kar Vaja i An Li. Jel velika razlika izmedju kineskiih i engleskih filomova Wonga?
cekaj, ladno se njegovo ime izgovara Vang Đijavei? uaposlednji njegov koji sam gledala (u smislu hronologije filmova a ne mog gledanja) je 2046 koji mi se nije bas svideo (uprkos prisustvu Tonija Leunga i Faye Wong) i tad sam odlucila da nista novije necu ni da gledam :D Mada realno posle tog je snimio samo My Blueberry Nights i trecinu Erosa, koliko znam?In the Mood for Love je predivan, preporucujem ga uvek (meni je omiljen Chunking Express)mislim da je dovoljno da pogledas samo ovaj insert i da se vec zaljubishttp://www.youtube.com/watch?v=EjcTPRkAfL0
Link to comment

cekaj, ladno se njegovo ime izgovara Vang Đijavei? uaPa ladno ja nisam ni prepoznao o kome se radi a poznavalac kineskog i jezika i filma koji mi je skrenuo paznju da je to on, razmatrao je da je moguce da se radi o raznim verzijama kineskog i da je veliko pitanje kad za koga treba upotrebiti koji. Mozda Konfucijanci u BGD namecu to vecini. Inace plakat u Platou je na cirilici sto je postalo kuriozitet. Raumem sto si pala na ovo, ali meni treba vise.

Link to comment
cekaj, ladno se njegovo ime izgovara Vang Đijavei? uaPa ladno ja nisam ni prepoznao o kome se radi a poznavalac kineskog i jezika i filma koji mi je skrenuo paznju da je to on, razmatrao je da je moguce da se radi o raznim verzijama kineskog i da je veliko pitanje kad za koga treba upotrebiti koji. Mozda Konfucijanci u BGD namecu to vecini. Inace plakat u Platou je na cirilici sto je postalo kuriozitet. Raumem sto si pala na ovo, ali meni treba vise.
i ja sam iznenadjena tim citanjem, ocito svi govorimo pogresno, no sinoc sam pogledala na netu i stvarno stoji takav izgovor pinyin (valjda mandarinski?): Wáng Jiāwèi; Cantonese Yale: Wòhng Gà Waihnisam pala na taj insert, i naravno da ti treba ceo film ;)
Link to comment
Takmicarski Program FestaРЕСТАУРАТОР / RESTAURÁTOR / RESTORATIONИзраел, 2011, 105'Рeжија: Joseph MadmonyБУДУЋНОСТ ЈЕ ВЕЧНА / GELECEK UZUN SURER/ FUTURE LAST FOREVERТурска, Француска, Немачка, 2011, 108'Режија: Özcan AlperБЕДУИН / BEDUIN / BEDOUINРусија, 2011, 90'Режија: Igor VološinЛОКАЛНИ ВАМПИР / LOCAL VAMPIREЦрна Гора, 2011, 90'Режија: Бранко БалетићФЛЕКЕ / FLEKE / SPOTSХрватска, 2011, 94'Режија: Aldo TardozziБЕЛА СО / MARILIVIT TETRI / SALT WHITE Грузија, 2011, 80'Режија: Ketevan MachavarianiМАЈА / МАYААлбанија, 2011, 98'Режија: Pluton VasiODABRANI FILMOVI ZA FEST Pocinje 24. februara karte od 1.
Link to comment
blago vama <_<
Jos je bila i klopa posle Ang Lee-a. Ko u najbolje dane kad se lokalo na otvaranju slikarskih izlozbi, a Filip Mladenovic organizovao promocije sa Nelom Sukara(slava joj). Edited by fonTelefon
Link to comment

Vikend francuskog filma: Zločini i misterije (BG, 17-19.02.)Dom omladine, Makedonska 22Veoma poznati Vikendi francuskog filma, organizovani od strane Francuskog kulturnog centra u saradnji sa Domom omladine, nastavljalju se tokom 2012. Šta je prikladnije za duge zimske noći od gledanja dobrog krimića? Predstavićemo vam četiri potpuno različita filma, stare i nove klasike. Ovaj žanr je francuski specijalitet, u kome su najveći majstori filma spojili psihologiju, špijunažu, političku i društvenu hroniku.Cena ulaznice: 100 din. 17/02 - 20.00Nemoj nikome rećiGijom Kane (Francuska, 2006, 2h05)Igraju: Fransoa Klize, Mari-Žoze Kroz, Andre DisolijeAleksova žena Margo žrtva je serijskog ubice. Potpuno uništen nakon tog čina, on iz dana u dana gaji opsesiju o svojoj izgubljenoj ljubavi. Osam godina kasnije, Aleks dobija anonimni e-mail. Otvara ga: gleda prenos video kamere... vidi lik jedne žene u gužvi… njegove žene... 18/02 - 18.00ČišćenjeBertran Tavernije (Francuska, 1981, 2h08)Igraju: Filip Noare, Izabel Iper, Žan-Pjer MarijelGodina 1938, kolonizovana Zapadna Afrika. Lisjen Kordije jedini je policajac u jednom gradiću. Prezren od svih zbog svog kukavičluka i slabe ličnosti, česta je meta izrugivanja. Nakon traumatičnog suočavanja sa svojim pretpostavljenim, pretvara se u neumoljivog ubicu koji će se osloboditi onih koji mu se podsmevaju, uključujući svoju ženu i ljubavnicu, u lukavoj igri podmetanja krivice drugima, sve dok ne ostane potpuno sam. 18/02 - 20.00 i 19/02 - 18.00SaučesniciFrederik Mermud (Francuska, 2010, 1h33)Igraju: Žilber Melki, Emanuel Devos, Nina MerisVeć od prvog pogleda razmenjenog u jednom sajber-kafeu, Vensan i Rebeka su se zavoleli. Tek su napunili 18 godina i bezbrižno gledaju na život. Dva meseca kasnije, Vensanov leš pronađen je u reci Roni, dok je Izabel nestala. Inspektor Erve Kagan i njegova saradnica Karin Manžen zaduženi su za istragu. Dok ispituju uzroke zločina i analiziraju ljubavnu priču dvoje mladih, Erve i Karin se suočavaju sa sopstvenim problemima… 19/02 - 20.00Časovničar iz Sent-PolaBertran Tavernije (Francuska, 1974, 1h45)Igraju: Filip Noare, Žan Rošfor, Žak DeniMIšel Dekomb je časovničar koji živi u lionskom kvartu Sent-Pol. Jednog jutra, dva policajca se pojavljuju na pragu njegove radionice i postavljaju mu pitanja o njegovom sinu, ne govoreći mu o čemu je reč. Odvode ga do mesta gde je pronađen sinovljev prazni kamionet, i on tu saznaje od inspektora Gilbua da je njegov sin ubio čoveka…http://www.domomladine.org---Citala sam knjigu "Nikom ni reci" Harlana Kobena i bila je to uzbudljiva triler-misterija, film nisam gledala al sam cula da dobro prati.

Link to comment

^super ako je tako, zao mi je sto necu moci da ga pogledam tadStudenjak 06 - 22.2.Velika sala u 20ČEŠKI FILM ŠEZDESETIH – u osvit Praškog proleća Tokom pedesetih godina snimljeno je dosta značajnih filmova koji su bili svojevrsna prethodnica češkom Novom filmu šezdesetih. Impozantan je spisak imena reditelja koji su debitovali, među njima su Vojćeh Jasni, Fratišek Vlačil, Karel Kahina...Sa starijim autorima, među koje spadaju Vaclav Krška,Jan Kadar i ElmarKlos, snimili su opus koji je promenio konvencionalnu produkciju. Izazov je bio u sledećem: pokušati da se sagleda realno stanje u savremenom društvu i poznati češki lirizam primeniti na aktuelne humanističke teme.Nekoliko filmova nastalih u ovoj dekadi je1959.zabranjeno posle preispitivanja na specijalnoj konferenciji, a smenjen je i šef studija Barandov. Neki od njih su,međutim,nastavili s doprinosom češkom i svetskom filmu i tokom sledeće decenije, ponajviše dvojac Kadar-Kloss Oskarom nagrađenim filmom Trgovina na korzou. Međutim, tokom1963.pojavila se grupa mladih reditelja i snimila svoje prve filmove s idejom da njihova dela reflektuju društvene tokove na neuobičajen način,fokusirajući se na svakodnevni život kroz sudbine antiheroja.Svi su na različite načine bili pod uticajem tada nadolazećeg Cinema verite-a i ranijeg neorealizma.U toj grupi naklonjenoj realizmu isticali su se Miloš Forman,Vera Hitilova,Ivan Paser, Jaroslav Papušek,Jirži Mencl.U njihovim filmovima svoju priliku dobili su i naturščici, a stil koji su formirali je bio slobodan pristup narativu,kao i nekonvencionalna upotreba kamere koja snima svakodnevno okruženje češkog socijalističkog čoveka.Ponedeljak 6.2.CRNI PETARČernyPetr,1964,85'r: Miloš Formanul: Ladislav Jakim, Pavla MartinkovaPetar je sedamnaestogodišnjak koji se zapošljava kao neko ko nadgleda kupce u samoposluzi. Međutim,on je neuspešan u ovom poslu,kao i u svemu drugom-ne ume da pleše,a njegov dominantni otac ga konstantno nipodaštava...Utorak 7.2.LjUBAVI JEDNE PLAVUŠELasky jedne plavovlasky,1965,88'r: Miloš Formanul: Hana Brejhova, Vladimir PuholtDirektor fabrike u ruralnoj Češkoj dolazi na ideju da u dogovoru s vojskompošalje muškarce na rad kako bi podigao moral mladim zaposlenim devojkama....Sredа 8. 2.GORI, MOJA GOSPOĐICEHori,ma panenko,1967,71'r: Miloš Formanul: Jan Vostricl, Jozef ŠabanekProslava u vatrogasnoj stanici povodom 86.rođendanabivšeg šefa pretvara se u nešto sasvim drugo...Utorak 14.2.INTIMNO OSVETLjENjEIntimni osvetleni, 1965, 71'r: Ivan Paserul: Zdenek Bezuzek, Karel BlažekOvaj film je impresivno debitantsko ostvarenje češkog reditelja Ivana Pasera.Glavni junaci su mladi čelista iz Praga i njegova prefinjena devojka...Utorak 21. 2.TRGOVINA NA KORZOUObchod na korze, 1965, 125'r: Jan Kadar, Elmar Klosul: Ida kaminska, Jožef KronerDobitnik Oskara !Slovačka za vreme 2.Svetskog rata.Tono živi svoj život siromašno. Međutim,vlasti mu nude da preuzme malu krojačku radnju od udovice Jevrejina Lautmana...Sreda 22.2.HIROVITO LETORozmarne leto,1967,74'r: Jirži Menclul: Rudolf Hrusinski,Vladimir BrodskiSredovečni Antonin i njegovi prijatelji, među kojima je i penzionisani gradonačelnik,plivaju rekom i promišljaju razne teme. Počinje kiša, kakva pada usred leta...

Link to comment
slavko-labovic-movie-f73bd.jpgPetak u 16:15 repriza emisije "Goli zivot" na Happy TVgost Slavko Labovic ("U Kini jedu pse", "Diler")jos kad bi neka dobra dusa mogla ovo da snimi Edited by I'm with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...