Jump to content
IGNORED

najave za filmske dogadjaje


I*m with the pilots

Recommended Posts

2011_08_13_biblioteka.jpghttp://www.tagai.rs/2011/08/revija-japanskih-cyberpunk-filmova/+Ponedeljak 28. 11. Velika sala u 20:00, Studentski gradROKO I NjEGOVA BRAĆA(Rocco e sui fratelli) 1960. r: Roberto Roseliniul: Alen Delon, Renato SalvatoriItalija 168'Italijansko-francuski film iz 1960. godine jeste storija o ruralnoj porodici imigranata koja se doseljava sa siromašnog juga Italije na industrijski razvijeni sever zemlje i pokušava da se prilagodi tamošnjem životu.Boreći se za bolji život, Vićenco, Simone, Roko, Ćiro i Luka očajnički pokušavaju da se prilagode razvijenom, ali bezličnom i u njihovim očima sumornom Milanu.U početku su imali dosta problema. Međutim, uvek su pronalazili neki posao i preživljavali. Tako se Simone bavio boksom, Roko je radio kao čistač, dok je najmlađi Ćiro studirao.Simone, spletom čudnih životnih prilika, upoznaje prostitutku, sa kojom započinje burnu ljubavnu vezu.Međutim, kada Roko odsluži vojsku i vrati se u grad, rađa se strastvena ljubav među njima, što sasvim očekivano stvara razdor među braćom, koji će kulminirati ubistvom...
Link to comment
Dvije stvari: ovogodišnji FAF donosi neke super filmiće, al' je apsolutni vrhunac "Bilo jednom u Anadoliji". U bioskopu će vam to biti neverovatno iskustvo. Pogledajte, ako budete mogli.
Imam plan da pobegnem sa posla bar jednom i u Domu omladine odgledam neku projekciju u ranim terminima.
Link to comment
Imam plan da pobegnem sa posla bar jednom i u Domu omladine odgledam neku projekciju u ranim terminima.
+1sutra akacije i češki mir. doduše nisu baš rani termini al tako mi radno vreme...nadam se da neću proći ko s onim bugarskim idiotizmom na slobodnoj zoni.
Link to comment

Ja sam usled dosta slobodnog vremena i viska para (+ okajavam grehe za propustenu Zonu) uzeo karte za Anadoliju, Sram, Buducnost, Separation, Box i Zamenu. neka bude dobro 4/6 i ja cu biti zadovoljan.

Link to comment
nadam se da neću proći ko s onim bugarskim idiotizmom na slobodnoj zoni.
laugh.gif kojim? ono o 4 drugara?moj odabir (razvod: nader i simin, sram, pina, bilo jednom u anadoliji, i mozda vila)
Link to comment

ja cu probati da uguram u raspored "alpe" jorgosa lantimosa, ne znam nista o filmu, ali ima ogroman kredit za "dogtooth".od ostalih, "tiranosaurus" (peter mullan kao alkoholicar, ne moze da omane), sokurov & zvjagincev, pina 3d (na jednom mestu pina, wenders, jun miyake).

Edited by Takeshi
Link to comment
laugh.gif kojim? ono o 4 drugara?
taj <_< mrzim tu slobodnu zonu i nikad ne idem i ne znam šta mi bi... videla plakat, dve balerine u nekoj oronuloj sali, gledaju kroz prozor... super fotka, a dole pisao naziv tog bugarskog filma i ja budala kupim kartu. bože me sačuvaj...odgledala akacije i play. odlično. zadovoljna sam kako sam gađala. i češki mir... predstavili nam koautora. čovek govori srpski bolje od većine srba, ali šteta nije imao šta da kaže. i film mu je takav. jedino lepo što sam tu videla je jedna divlja svinja koja je ljubimac nekog lika i ponaša se kao pas :Dhtela sam da gledam pina 3d al ne mogu da se cimam po tom tržnom centru. ostaje mi još budućnost.
Link to comment

Ja sam upravo odgledao The Box i skroz me je prijatno iznenadio mada je kraj malo nedorecen. Ali osim toga film je prilicno dobar, pogotvu ako se uzme u obzir da je domaca produkcija.

Link to comment

Mali doživljaj sa FAF-a, film Kuća Tolerancije, projekcija u DOB-u, emitovanje sa bete. Tokom projekcije 30-ak blankova različitih dužina (ima ton nema slika), verovatno kod prebacivanja voda ušla u koaksijalni kabl. Išao kod kino (u ovom slučaju video) operatera, izvinjava se dečko, ne zna šta se desilo. Tja. Vostani Serbie.

Link to comment

@zivana: meni je u tom filmu sve bilo potpuno besmisleno vremenski razvučeno. nego, akacije. daj neki info o odličnosti.jedino što sam o tom filmu čula bilo je posredno. neka žena gledala, pa kad su je pitali kako i šta je to bilo, ona rekla:"ah, akacije..." teжаk uzdah koji daje naznake unutrašnje patnje. "to je putovanje između (npr.) urugvaja i paragvaja". stanka. "u realnom vremenu."(ne mogu da nađem donje navodnike, odgovaram na post sto godina)

odgledao "alpe", odlican!
damn.videću sutra posle vile, ako budem imala snage...
Link to comment
nego, akacije. daj neki info o odličnosti.jedino što sam o tom filmu čula bilo je posredno. neka žena gledala, pa kad su je pitali kako i šta je to bilo, ona rekla:"ah, akacije..." teжаk uzdah koji daje naznake unutrašnje patnje. "to je putovanje između (npr.) urugvaja i paragvaja". stanka. "u realnom vremenu."
:lol: lepo ti je prepričala žena. jedino ne znam da li je tvoja ili njena nepažnja, put se odvija između paragvaja i buenosajresa.neko dvoje mladih pored mene su sve vreme pričali jer se u fimlu ništa ne događa pa su valjda mislili da je to uredu. pažljivo sam pregledala ostatak sale, da uverim sebe da nisam toliki baksuz da baš pored mene uvek sedi neko ko ometa... međutim, niko drugi nije pričao, svi su pažljivo pratili vožnju.istina, dva sata puta kamionom, dva put stanu da jedu, jednom da se zaperu, razgovor može da stane na dve kucane strane. bez sukoba. i to je sve.dakle cela tajna odličnosti krije se u oku gledaoca. neophodno je da je taj nekada pre mučio sebe pitanjima kao što su put u veliki grad, glad, otuđenost, klase, rase, roditeljstvo, bliskost, prijateljstvo, poklon od srca, komunikacija, jezik, kultura... pa i putovanje kamionom :Dmajstorski, pedantno, bez reči, bez scene viška možeš da se odlepiš i razišljaš o svemu tome, ako te tako nešto zanima. razumem da većinu ne zanima, pogotovo ako nije servirano sažvakano.
Link to comment

danas zamalo da odgledam future i zamalo da se popričam sa živanom. tačnije, ja sam se popričala, ali je ona imala sluške. što se futurea tiče, glavna glumica (ne uloga) mi je u sva tri viđena minuta bila bezveze, ali je malo falilo da mi se film dopadne. zamalo dan.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...