Jump to content
IGNORED

najave za filmske dogadjaje


I*m with the pilots

Recommended Posts

zamalo dan.
:lol:ja htela da stavim ovo na šta ste zadnje gledali... prema onom uvodnom delu pre špice, rekla bih da bi mi se dopao film. malo me razočaralo što je na engleskom, očekivala sam nemački. poistovetila sam se više puta sa oba lika u tom prvom minutu. kao i akacije, ova projekcija, doduše na jedan drugačiji način, ostavila je puno prostora za razišljanje i domišljanje :lol:videla sam pavla na stepeništu dok sam izlazila iz vecea.
Link to comment
laugh.gif lepo ti je prepričala žena. jedino ne znam da li je tvoja ili njena nepažnja, put se odvija između paragvaja i buenosajresa.neko dvoje mladih pored mene su sve vreme pričali jer se u fimlu ništa ne događa pa su valjda mislili da je to uredu. pažljivo sam pregledala ostatak sale, da uverim sebe da nisam toliki baksuz da baš pored mene uvek sedi neko ko ometa... međutim, niko drugi nije pričao, svi su pažljivo pratili vožnju.istina, dva sata puta kamionom, dva put stanu da jedu, jednom da se zaperu, razgovor može da stane na dve kucane strane. bez sukoba. i to je sve.dakle cela tajna odličnosti krije se u oku gledaoca. neophodno je da je taj nekada pre mučio sebe pitanjima kao što su put u veliki grad, glad, otuđenost, klase, rase, roditeljstvo, bliskost, prijateljstvo, poklon od srca, komunikacija, jezik, kultura... pa i putovanje kamionom biggrin.gifmajstorski, pedantno, bez reči, bez scene viška možeš da se odlepiš i razišljaš o svemu tome, ako te tako nešto zanima. razumem da većinu ne zanima, pogotovo ako nije servirano sažvakano.
taj sam, sve do na kamion (ustopirani, doduše, ali nemam bolje u biografiji).ma nije žena meni. nego žena ženi, pa žena meni. i posle me kritikuju što ne volim kancelarijske žene. ne moš se ni o filmu informisati ko čovek (da ne kažem žena, ima cmrlj da doleti i fejspalmuje).i sad mi se gledaju akacije, kriva si.inače, nisam ja bila nepažljiva, nego ona. rekla je urugvaj paragvaj. ali je rekla, žena ženi, a žena meni, da je malo zakuntala tokom filma. tako da nije ona pričala.hvala ti živana, živa bila.
Link to comment
:lol:ja htela da stavim ovo na šta ste zadnje gledali... prema onom uvodnom delu pre špice, rekla bih da bi mi se dopao film. malo me razočaralo što je na engleskom, očekivala sam nemački. poistovetila sam se više puta sa oba lika u tom prvom minutu. kao i akacije, ova projekcija, doduše na jedan drugačiji način, ostavila je puno prostora za razišljanje i domišljanje :lol:videla sam pavla na stepeništu dok sam izlazila iz vecea.
Ja sam izgubio opkladu posto smo ja i kolega forumas raspravljali da li smo te videli ili ne :lol:Osim nesudjene mi Buducnosti danas odgledah i Anadoliju. Uopste nisam osetio da traje preko dva ipo sata za razliku od onog uzasa od Promene od juce. Doduse u zadnjih pola sata pada prilicno film ali kako da se zalim na to ako pre toga imam 2 sata dobrog filma.A i cini mi se da sam video Filipenka na projekciji.EDIT: i meni se cinilo da bi mi se Buducnost svidela Edited by pavllle
Link to comment

Jedva sam čekala da prespavam Bilo jednom u Anadoliji, pa da mi se slegnu utisci. Jutros mi još lepši nego juče. Sve je tako blisko, poruke iz filma se lako tumače, čak i finese. Volim ovakvu izražajnost, izmučenost, iscrpljenost, očaj, silinu pogleda. Ovo mi je za onaj topik „whatever touches your soul”. Glumac ima 36 godina, a izgleda 10 godina starije, baš tako bi bilo i u stvarnosti. Once-Upon-a-Time-in-testo.jpgKoliko je vremena trebalo da snime scenu sa kotrljanjem jabuke?Imam i drugih misli o ovom filmu, ali su lične i za forum nebitne.U Akacijama, ko bi rekao da je glavni muški lik glumac, zar ne izgleda kao pravi vozač kamiona?

Edited by halloween
Link to comment

+1 za Anadoliju. Najbolje što sam gledao na festivalu. Čarolija nerazjašnjenog ubistva. Prvi put gledam nešto od Nuri Bilge Ceylana i moraću da mu pogledam i starije filmove.Pre toga:Elena - ok, ali ni blizu Povratka.Faust (to je u stvari bilo posle) - bio umoran, pa sam izašao, mada moram priznati da nikada nisam ni voleo Sokurova.Danas idem u Kolosej na 3d Pinu, da vidimo...

Link to comment

krenuo na "shame"... rasprodata projekcija!? velika sala doma omladine, ponedeljak, 13:30!?prokleti studenti, umesto da se bore za povoljnije skolovanje, gledaju ishajpovane filmove. biggrin.gif

Link to comment
krenuo na "shame"... rasprodata projekcija!? velika sala doma omladine, ponedeljak, 13:30!?prokleti studenti, umesto da se bore za povoljnije skolovanje, gledaju ishajpovane filmove. biggrin.gif
Studenti su dobri, odlični, a ti si smotan. Ja sam izašla s posla u 13.15, otišla sama do DO, videla isto obaveštenje, prošla do bioskopske sale i zamolila devojke da me puste. Čekala 5 minuta dok se nije napunilo a onda su me pustile i odgledala film za dž.Film je onako. Zgodan glumac Fasbender, doteran film i očekivani grozni osećaj nelagode tokom celog filma.
Link to comment
Studenti su dobri, odlični, a ti si smotan. Ja sam izašla s posla u 13.15, otišla sama do DO, videla isto obaveštenje, prošla do bioskopske sale i zamolila devojke da me puste. Čekala 5 minuta dok se nije napunilo a onda su me pustile i odgledala film za dž.Film je onako. Zgodan glumac Fasbender, doteran film i očekivani grozni osećaj nelagode tokom celog filma.
biggrin.gifma nema veze, nek su studenti dobili temu za ozbiljan razgovor sa koleginicom/kolegom, uz kafu. sleep.gifzickanje za ulaz ne koristim, samo zvanicne kanale.(pretpostavljam da ce film biti na torentima vec za par nedelja)
Link to comment

Nisam gledao Hunger pa mi je ovo prvi susret sa Mekvinom i bas mi se svideo. Sto kaze Halloween ceo film imas taj osecaj nelagodnosti. Doduse sve vreme dok sam gledao glavne glumce sam zamisljao Kristijana Bejla i Mishel Vilijams u ovim ulogama posto mi film i deluje kao Americki psiho sa vise Erosa a manje Tanatosa.EDIT: Kul je bilo videti da se trazi karta vise pred ulazom za FAF.

Edited by pavllle
Link to comment
Kul je bilo videti da se trazi karta vise pred ulazom za FAF.
šio mi ga đura!nisam siguran da li sam već pričao, pa ću opet. elem, bila je neka cinemania, ili tako neko sranje, povodom veka filma čini mi se, i u okviru te cinemanije bila je gomiletina filmskih hitova po raznim bioskopima, uključujući i kinoteku. i nameračim se ja na La Luna od bertolučija. i odem u kinoteku, a tamo "rasprodata projekcija". wtf rasprodata projekcija u kinoteci? prvi put za 853 odlaska u tu 1 eminentnu kulturnu ustanovu. sve studenti, tu su i bradice i cvikerčići, tu su i oni ćelavi u vijetnamkama što nervozno pljuckaju dok čekaju početak, ocvale gospoje, ili u paru sa komšinicom, ili sa isto tako ocvalim gospodinom... srećom, par meseci kasnije, kad je gungula oko cinemanije prošla, ponovo redovan ciklus bertolučija u kinoteci, i ponovo La Luna. i dođemo mi sat ranije, zajebi da opet izvisim. i uzmemo karte. i tako samo nas troje u praznoj sali odgledamo film.a film bezveze...onako...šta ja znam...
Link to comment

Nisam nesto zverao po publici danas a posto sam bio u trecem redu nisam ni mogao ali onako odokativno rekao bih da je danas u proseku bila starija ekipa nego li juce na Anadoliji. Doduse i ja spadam u studente (jos uvek) pa ne znam kako da se postavim prema njima? :unsure:

Link to comment
sve studenti, tu su i bradice i cvikerčići, tu su i oni ćelavi u vijetnamkama što nervozno pljuckaju dok čekaju početak, ocvale gospoje, ili u paru sa komšinicom, ili sa isto tako ocvalim gospodinom...
smile.gif sve znaš. fale ti samo devojke sa asimetričnim frizurama, i one napirlitane, kojima je neko rekao da je TO dobar film.a film je stvarno bio moćan. čak i sa ocvalom gospojom 1 što je u paru sa prijateljicom sedela u redu iza (prvo je palo napušavanje što ocvala gospoja kasni, onda je palo objašnjavanje, onda ih je kul riba što je sedela do mene samo Značajno Pogledala i Ljubazno Podsetila da je ovo bioskop zarez film u toku). čak i sa mučenikom ispred mene, koji je drljao po svojoj kesi smokija ili čipsa, i akustički uznemirio ženu tanke plave kose i još tanjih usana koja je samo siknula na njega: "prestanite da šuškate" šuš-šuš "jesam li vam rekla da prestaneteeee?". kunem se da se u polumraku sale mogao nazreti račvasti jezik kad se okrenula. čak ni sa onom legendom DKC-a koja prodaje karte tamo od kad pamtim, i koja je do dugo u noć uvodila ljude u salu, a tu i tamo nas osvetlila baterijom da proveri da nije neka rupa pretekla u redu ljudi na stolicama.ali film. sve što kaže helouin je tako, mada nije mučeništvo poenta, nego ti karakteri, ta lica, izražajnost i slojevi (životne) priče koja stoji iza svakog gesta. moj favorit je klerk gejbl wub.gif. moram ponovo da vidim taj film, samo sumnjam da je otkupljen.a volela bih da budem moca vukotić u aftercinemania sali sa jedno 10 ljudi i da gledamo bilo jednom u anadoliji opet.
Link to comment
I'am taj na hardu, hvala na preporuci, sutra cu da odgledam.
ali samo ako ti je bio sjeban dan, da se dokrajcis. usput, veceras je pre filma je bilo svecano zatvaranje faf-a. jao kdpinside.pngjedino je simpatican bio otpravnik poslova argentinske ambasade, koji se zahvalio i na kraju dodao (na engleskom): "oduvek sam ovo zeleo da uradim: hvala akademiji!" uz podizanje statue (najbolji film "akacije")
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...