Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Odustajem.
ne treba da odustaješ. ja ću da se potrudim da budem korektan.nismo se razumeli. ja znam da je srbija siromašna zemlja i sve u njoj. vezano za pominjan slučaj poenta je bila u tome da je snimanje bilo potrebno, da je sistem dužan da mi omogući besplatno snimanje. e sad, ako nema u "državnom" sektoru ima u privatnom. neka se plati privatniku. ako je zacepio, neka sistem napravi cenovnik. da se ne štedi na onome što treba da bude obavljeno. da stepen hitnosti ne bude izgovor za "štednju". na toj proceni hitnosti može da se omane. meni se učinilo vrlo hitni kada je oko otišlo u efe, obraz u stranu a ruka i noga (sve na istoj strani) izmakli kontroli. mene je naljutilo što po tuđim leđima 100 batina nije ništa strašno.poenta je bila i u tome da je to moguća kapisla za slučaj korupcije. da neko može, neko ne može. to je ono što bih ja voleo da vidim promenjeno.nešto mi nije bilo jasno i u slučaju pokojne natalije. u 4 dana pregledala su je tri pedijatra. zar nije imala svog koji je prati od rođenja? moja deca su imala istu pedijatricu svo vreme, ne sećam se da ih je ikada pregledao neko drugi. mislim, imaš svog automehaničara, svoju frizerku, svoju kafanu. čudno mi je bilo to da odeš u dom zdravlja pa koga nahvataš.izvini zbog omaške vojvodina - kragujevac. godine.sve najbolje.
Link to comment

i evo kako radi eminencija: izvodi iz elektronskog kartonapod protokolima lecenja deteta od 22.04.09 i 24.04.09 godine u uputima za lab. preglede stoji da su analize dostavljenje:11.05.09 - Prvi pregled u Ponedeljak kod Dr. Radovic-Krstici14.05.09 - Kada je dete vec bilo u komi.post-1137-1245089939.jpg

Edited by A_PACH
Link to comment

pretrage nisu rađene tada kada je navedeno ili...? meni je upalo u oko da u sva 3 fizikalna statusa jasno stoji da su meningealni znaci negativni. jesu rađeni testovi (koji btw. izgledaju ovako- od 1.15 na dalje)?

Link to comment

u tom je slučaju manipulirano dokumentacijom. mislim da bi to trebalo razjasniti sto je doista napravljeno, a sto samo evidentirano. tu bi pomoglo i da je med. sestra bila prisutna, sto vjerojatno nije...

Link to comment

Ima ovaj članak gde doktorka kaže:

To uopšte nije tačno. Inače, za dete tog uzrasta neurološki pregled se sastoji u oceni opšteg stanja, a ona je bila svesna i pokretljiva.
http://www.blic.rs/hronika.php?id=95621a internet kaže
Meningitis Diagnosis: Neurological Examination A neurological examination involves a series of tests designed to assess: Motor and sensory function Nerve function Hearing and speech Vision Coordination and balance Mental status Changes in mood or behavior.
Tako da sam ja to shvatila da je doktorka upisala da su meningealni znaci negativni na osnovu pogleda na opšte stanje deteta. Možda nisam dobro shvatila, ali u svakom slučaju bilo bi bitno isterati na osnovu čega je doktorka napisala da su meningealni znaci negativni. Ima li neki njen zvaničan iskaz u onom izveštaju, ili je ceo izveštaj urađen na osnovu tih kartona.Apach, ne znam šta bih ti tačno savetovala, dobrog advokata, traženje nezavisne komisije ako je to i hipotetički moguće. Tebi treba neko (neki) sa iskustvom oko tih stvari, da ti kaže možeš li da dokažeš da je dokumentacija falsifikovana, i da li možeš da dokažeš da su stavke tipa odsustva meningealnih znakova tu stavljene bez ikakvog osnova. Ali to već znaš...
Link to comment
Odlično. E pa kao što ti želiš da te se tretira mimo tih stereotipija
cekaj, vidim bunis se protiv neupucenih bolesnika, bolida i manijaka... pa me interesuje - da li zelis da kazes da bezobrazni, glupi, nepismeni, neobrazovani, zli (dopuni sam) ne zasluzuju lecenje? pa jebote! valjda se podrazumeva da ima takvih ( i to dosta) i da je i njima potrebno lecenje - a profesionalci nek se snalaze. svaki posao ima svoje prepreke. ne kazem da je lako ali je svakako neizbezno. ljudi niti su niti ce ikad biti ono sto se od njih ocekuje. dodji da radis petkom uvece u hitnoj u juznom londonu da vidis sta je tretman. kod nas se jos uvek u lekara gleda kao u boga tako da, sto se tretmana tice, ja bih se usudio reci da su srpski lekari cak daleko bolje tretirani nego kojekuda drugde. iskreno sumnjam da smatras da postoje oni koji zasluzuju da ih se leci i da se s njima bude pristojan, razuman i profesionalan i oni od kojih treba dici ruke i pustiti ih da umru. priroda posla je takva da treba leciti i gamad i smradove i kriminalce i hipohondre... ilovaca... pa ko nije u stanju da se nosi s ljudima - nek menja profesiju.
Link to comment

jadno, on so many levels.b92 je stvarno pao nisko.evo linka koji ne radi i ne loaduje nikakav video:http://blip.tv/file/2214466pretpostavljam da je greska napravljena slucajno, isto kao sto su slucajno zaboravili da uploaduju taj link na sajt b92. :puke:ra4xo3.jpg

Edited by Allegra
Link to comment
ovde je snimak, ali nešto neće da ga pusti. ostale otvara bez problema.
Koliko vidim ima samo avi, mp3 i m4v, ali ne i flv...Kada kliknes dowload skida avi od 588mb, ali mozes da tamo gde pise select a format izabrati mp3 i onda dowload...33 mb, skidam trenutno...proveravam parcijalni fajl...radi...
Link to comment
Koliko vidim ima samo avi, mp3 i m4v, ali ne i flv...Kada kliknes dowload skida avi od 588mb, ali mozes da tamo gde pise select a format izabrati mp3 i onda dowload...33 mb, skidam trenutno...proveravam parcijalni fajl...radi...
Hvala! I ja ga jurim otkako je emitovan, ali nisam uspevala ni da ga pronadjem na blipu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...