Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Kurac ce on dati ostavku. Tj. mozda i hoce, ali ce Vlada zakljuciti da je to moralan cin kojim je preuzeo odgovornost zbog svog postupka, ali imajuci u vidu rezultate na celu ministarstva, ostavka se odbija.

Edited by vasudeva418
Link to comment

Nisu valjda u Vladi baš toliki imbecili da ne prihvate ovu ostavku. Tako bi naglasili princip odgovornosti i ozbiljnost ove Vlade :kenjkenj:. A i sigurno se Tomica zbrinuo.

Link to comment
Kurac ce on dati ostavku. Tj. mozda i hoce, ali ce Vlada zakljuciti da je to moralan cin kojim je preuzeo odgovornost zbog svog postupka, ali imajuci u vidu rezultate na celu ministarstva, ostavka se odbija.
baš tako
Link to comment
My link
Moždani udar prvi uzrok smrtnosti u SrbijiOd moždanog udara u Srbiji godišnje oboli između 25.000 i 30.000 ljudi. Samo se trećina pacijenta oporavi i nakon bolesti može samostalno da živi, dok ostali postaju trajni invalidi ili, nažalost, umru.Moždani udari su u porastu, a u Srbiji su prvi uzrok smrtnosti među ženama, a drugi među muškarcima. Zbog toga ne treba zanemariti simptome kao što su: utrnulost jedne polovine lica ili tela, poremećaj govora, neposlušni prsti, naglo zamagljenje vida, nesiguran hod, iznenadna glavobolja, rečeno je juče na simpozijumu održanom u Beogradu.Prof. dr Nadežda Čovičković-Šternić iz Kliničkog centra Srbije ukazala je na prevenciju.- Mora da se izmeni način života, a onda i svest o moždanom udaru kao jednom izuzetno opasnom stanju. Brzina reagovanja je neophodna i, naravno, primarna prevencija, koja je kod nas daleko od onog nivoa na kom bi trebalo da bude, a zahvaljujući kojoj je u mnogim zemljama došlo do pada broja obolelih - istakla je doktorka.Naši lekari tvrde da prate svetske standarde u lečenju moždanog udara i da se i u manjim centrima primenjuje trombolitička terapija, koja daje najbolje rezultate u prva tri sata po dobijanju moždanog udara. Prof. dr Vladimir S. Kostić, direktor Instituta za neurologiju KCS, rekao je da stručnjaci u ovom trenutku rade najviše što mogu, ali da Ministarstvo zdravlja treba da sagleda ovaj problem.- Krajnje je vreme da krenemo putem kojim ide Evropa. Potrebno nam je još moždanih jedinica, po ugledu na kardiologe koji imaju jedinice za infarkt miokarda - napomenuo je dr Kostić.
Izvinite sto prekidam pbp o Tomicinoj ostavci ali ne znam gde bih drugde stavio. Za mene je ovo strano, posebno za zene. Mozdani udar je vezan sigurno dobrim delom za stres (bilo bi mnogo bolje da nam neki doca objasni) i bar se meni cini, to govori u kakvoj zemlji zivimo. Zabrinuti za posao, iznervirani celokupnom politickom "elitom" i bez ikakve nade u bolje sutra. Ne kazem da standard nije bitan ali mislim da bi bilo mnogo manje mozdanih udara kad bi imali osecaj da nam normalno vode drzavu, sa brigom da se niko ne nadje u bezizlaznoj situaciji i bez toliko ociglednih nepravdi. Makar to znacilo da svi jedemo sarmu sa malo mesa i puno pirinca, verujem da bi ziveli srecnije i zdravije. Usudio bih se cak reci da je ovo dobrim delom posledica razbacivanje bahatoscu svih nasih politicara.
Link to comment
My linkIzvinite sto prekidam pbp o Tomicinoj ostavci ali ne znam gde bih drugde stavio. Za mene je ovo strano, posebno za zene. Mozdani udar je vezan sigurno dobrim delom za stres (bilo bi mnogo bolje da nam neki doca objasni) i bar se meni cini, to govori u kakvoj zemlji zivimo. Zabrinuti za posao, iznervirani celokupnom politickom "elitom" i bez ikakve nade u bolje sutra. Ne kazem da standard nije bitan ali mislim da bi bilo mnogo manje mozdanih udara kad bi imali osecaj da nam normalno vode drzavu, sa brigom da se niko ne nadje u bezizlaznoj situaciji i bez toliko ociglednih nepravdi. Makar to znacilo da svi jedemo sarmu sa malo mesa i puno pirinca, verujem da bi ziveli srecnije i zdravije. Usudio bih se cak reci da je ovo dobrim delom posledica razbacivanje bahatoscu svih nasih politicara.
Hm, nije samo stres, jako puno veze ima zloupotreba duvana, alkohola i izuzetno loša ishrana. Moj ćale je imao par meseci posle bombardovanja moždani udar i, na svu sreću, se izvukao i sada relativno normalno funkcioniše (samo zaboravlja više), doktori su rekli da je to post-traumatska stvar, da u tom opuštanju dolazi do udara ali da to nije jedini razlog, pucanje krvnog suda u mozgu, neishranjenost istog, loša prokrvljenost, i sada srčani problemi, su najviše od cigareta i loše klope. Evo i keva je bolesna i opet doktorka je preklinje da promeni dijetu, ali oni ne umeju ili pre ne žele da promene svoje navike. I bojim se za nas, pošto ono što su jeli naši roditelji u mladosti i ono što mi sada jedemo se drastično razlikuje, day to day, keva je imala jednom nedeljno meso, ćale slično, ja ne priznajem obrok bez nekog mesa, hrana ima više aditiva, pojačavača i tako. Nije samo stres. Mislim ja.
Link to comment

^^ Slazem se i zao mi je zbog tvojih. Takodje slazem se da je nasa ishrana katastrofalna u odnosu na zdravu seljacku kakvu su nasi matorci imali nekad. Zato se ja trudim da sam sebi spremam od svezih stvari ;) Ipak ne bih rekao da se zene hrane nezdravije od muskaraca pa opet stradaju vise od mozdanih udara. Meni ovo jednostavno isuvise mirise na stres. Znam da na mene utice jer sam prestao da citam politicke vesti jos pre par meseci jer mi je bila muka cim pogledam naslove.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...