Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

Posle dužeg vremena da slušam političara koji normalno govori.Jugoslav je zreo za zasluženu mirovinu.

Edited by salkodinamitas
Link to comment
Posle dužeg vremena da slušam političara koji normalno govori.Jugoslav je zreo za zasluženu mirovinu.
štos je u tome što žena nije političar. zbog toga i priča normalno. pokušava da objasni fakta nespremnom, površno obaveštenom ćosiću .ako se ne varam, na čelu gradskog odbora g17 koji je izdao ono saopštenje je ministar tomica. tačno?
Link to comment
  • 2 weeks later...

Evo novog priloga hagiografiji Večitog nam ga TMinistra, u formi kratke pitalice/kviza.Primer je sasvim svez... iz jednog od beogradskih domova zdravlja...Dakle...Ako vam se u kojom nesrecom Zemlji Srbiji zadesi prijatelj il kolega iz inostranstva i daleko bilo mu ne bude dobro, mora te ga voditi kod privatnog lekara.U državnom Domu Bolesti ga ne mogu pregledati jer....

1. nema važeće zdravstveno osiguranje2. Tomicini lekari ne pregledaju strance3. NEMAJU FISKALNU KASU ?!

Tačan odgovor je naravno pod 3. i evo nama novog priloga za izuzetnu reformu i modernizaciju srpskog zdravstva, koje nezadrživo hrli u evropsku uniju u državi Zdravlja i blagostanja.Molim sve da se dalje ne pitaju zasto narod nece da se vakcinise niti da vodi decu kod lekara... I da se batale lupetanja o struci i nauci... brem dok svi ne nabave fiskalne kase....

Link to comment
Hejt za lekara u zvaničnoj zdravstvenoj ustanovi, u zvaničnoj ordinaciji, u zvanično radno vreme, koji mi je prodao za 200 dinara kesicu blata za bolove u leđima.
Link to comment

Dete mog prvog komsije ima temperaturu 40 cetiri dana, urade mu nalaz na H1N1 i pokaze se kao negativan, posalju ga kuci, jutros je dehidrirao i onesvestio se, valjda ce ga sada primiti... Ako se vec razbolite mozda je ipak bolje da to bude "moderna" bolest posto nas druge trenutno ne zanimaju, povrede u saobracaju, kancer i srcani udari trenutno nisu in.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Čitajući današnju štampu uspeo sam ravno tri puta da se iznerviram...Slučaj 1. Preminula trudnica zaražena H1N1 tokom carskog reza u 7 mesecu trudnoće. Posle dva dana umrla i beba.Na osnovu pročitanih informacija (koje mogu biti i neistinite ili poluistinite), zaključio sam da je načelnik klinike, doneo odluku da porodi zaraženu porodilju carskim rezom. O pristanku, porodilje, supruga ili roditelja porodilje, nema nikakvih podataka u štampi, a činjenica da je dete rođeno "zdravo" (čitaj nije zaraženo sa H1N1) je predstavljeno kao veliki uspeh vrsnih stručnjaka koji su spasili dete... To što je porodilja tokom intervencije usput preminula je nesretan slučaj... Bila je zaražena...Elem, juče je preminulo i "zdravo" dete na klinici za neonatologiju, a roditelji su kontaktirali javnog tužioca i advokata...Odmah po smrti porodilje (par dana ranije u štampi), prvo što sam se zapitao je: -Ko je taj ko donosi odluku o carskom rezu porodilje u teškom zdravstvenom stanju. Na zapadu sigurno postoji protokol o tome, ali kod nas ne verujem da tako nešto postoji...E sad, ukoliko je pacijentkinja/porodilja bila faktički mrtva, na respiratorima koji su je održavali u životu (znači bespovratno oštećenih pluća), onda je ta intervencija OK. uz pismenu saglasnost supruga i roditelja porodilje. Ukoliko to nije bio slučaj, sve ostalo je za krivičnu odgovornost, onoga ko je odluke donosio... Konkretno u štampi je predstavljeno da je već pomenuti načelnik doneo odluku i izvršio intervenciju... I ja se tu pitam ko je on da takve odluke samostalno donosi...Slučaj 2. Takođe vezana za H1N1 i kaže: - Trudnica za koju se pretpostavlja da je zaražena H1N1 je odbila da primi Tamiflu, koji joj je ipak silom dat uz saglasnost njene rodbine... U vesti se ne vidi ni koji su simptomi, ni da li je prošlo više ili manje od 48 sati od prvih simptoma i temperature... Znači ne znamo detalje...Tu opet dolazimo do pitanja: -Ko je taj ko samostalno donosi odluke u takvim slučajevima. To ne bi smeo biti samo doktor koji je tu da preporuči tretman i sve druge opcije, ali ne i da donosi ovakve odluke, pogotovu ne samostalno... E sad opet, to bi sve bilo u redu da je lekar ubedio rodbinu, a rodbina opet porodilju i da je ona na kraju pristala... Ali tako ne piše u novinama, već kažu da joj je lek dat uprkos njenom protivljenju, uz saglasnost rodbine...I tu opet dolazimo do pitanja, ko je taj ko takve odluke samostalno donosi, a da to nije pacijent?Slučaj 3. Ima manje veze sa zdravstvom, ali je podjednako iritirajući. U pitanju je 16togodišnja trudnica, učenica srednje medicinske škole i štićenica doma za učenike Karađorđe na Zvezdari. Dotična se porodila, a da roditelji, vaspitači u domu i profesori u školi nisu ni znali da je trudna... Direktorka doma je izjavila da je dete imalo validno lekarsko uverenje i da je odgovorni vaspitač kažnjen 10% od plate, što nije primetio trudnoću svoje štićenice... Direktorka srednje medicinske je takođe izjavila, da niko nije primetio trudnoću učenice i da ista može nastaviti školovanje, ali samo kao vanredan učenik... Roditelji ništa nisu izjavili za štampu... Porodilja takođe...Elem u celoj priči, u kojoj niko ništa ne primećuje, ipak me je najviše iznervirala direktorka škole koja zabranjuje tom nesretnom detetu, koje je rodilo dete da nastavi redovno školovanje (svejedno ove ili sledeće godine). Ko je ona i ko joj daje za pravo, da takve odluke samostalno donosi?Sve u svemu, da sam ne daj bože involved u bilo koju od ove tri priče, bilo ko, ko bi donosio odluke bez saglasnosti direktnog pacijenta/porodilje i najbliže rodbine, vrlo bi se loše proveo sa moje strane...Evo i sad dok pišem ovo mi se digne pritisak...*Da...Sve tri priče su iz Pressa... Niko me nije terao da ga čitam...

Edited by dare...
Link to comment
  • 4 months later...
Za one koji su propustili ovu beskičmenjakTM vest na vocapu...(TM je naravno skraćenica za Tomica Milosavljević)PressE-novineB-92
Mislim da Tomicu čeka još jedan zahvat u inostranstvu. Naime, operacija "odlepljivanja guzice od fotelje" ovde se naprosto ne radi.
Link to comment

"Nisam unapred birao da se lečim u Nemačkoj. Da sam unapred birao ja bih to uradio da niko ne zna. Ali, ja nisam takav čovek. Biću brže spreman da ponovo radim svoj posao. Radim ga i sada, iz ove bolničke sobe, kao što sam mesec dana bolestan odlazio na posao, a da to niko nije znao"krivo mi je što je ovakav Čovek morao iz svog džepa da plati tu operaciju...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...