Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

Odgledao sam i drugu sezonu. I dalje mislim da je najbolja od svih. Ima i politike i novinara i nesposobne panduracije i post 9-11 nesposobnosti i ulica-biznis dualiteta među crncima... 

 

Pritom mislim da je kraj najtragičniji od svih pet. Praktično niti jedan Sobotka nije preživeo kao honest working man. 

 

Cela priča o prelasku na 16-9 je možda malo predimenzionirana za običnog gledaoca. Neki kadrovi su jebeno spektakularni, poput pomenutog špalira radnika oko mrtvog Sobotke ali vizuelna snaga WIREa je u odabiru kadrova npr. dok Stringer i Avon razgovaraju, a Avon je sa one strane žice ili kad gledamo Sobotku kako se drži za ogradu pre nego što će otići na klanje. To se naravno nije diralo. 

Link to comment

verovatno sam vec napisao sto puta da mi je druga sezona najbolja i najomiljenija. pre svega zbog likova a i zavrsetka. kad se prica o wireu nekako se uvek preskoci druga sezona tj nikad se ne da dovoljno kredita za drugu sezonu. uvek su u centru paznje omar, bunk, mcnulty i slicni ali meni je npr sobotka jednako jak lik kao ovi nabrojani. ok oni su bili u pet sezona a sobotka samo u jednoj ali i onda bi trebalo vise da se spominje ekipa iz druge sezone. ponekad kao da se cini da je druga sezona posebna serija u celoj seriji.

Link to comment

Samo da se nadovežem da je i meni druga sezona najjača. Možda zato što možemo da se relativno lakše identifikujemo sa svetom prikazanim u njoj, propast srednje klase pa još blukolar pri tom, sindikalne muljavine, ta veličanstvena banalnost korupcije u praksi... pa i bela koža ekipe u fokusu bi mogla da ima veze.

Link to comment

verovatno sam vec napisao sto puta da mi je druga sezona najbolja i najomiljenija. pre svega zbog likova a i zavrsetka. kad se prica o wireu nekako se uvek preskoci druga sezona tj nikad se ne da dovoljno kredita za drugu sezonu. uvek su u centru paznje omar, bunk, mcnulty i slicni ali meni je npr sobotka jednako jak lik kao ovi nabrojani. ok oni su bili u pet sezona a sobotka samo u jednoj ali i onda bi trebalo vise da se spominje ekipa iz druge sezone. ponekad kao da se cini da je druga sezona posebna serija u celoj seriji.

na ovom topiku druga sezona nije preskakana, mislim da je bas ona omiljena vecini ili bar brojnima (medju kojima sam i ja)

Link to comment

Druga sezona razvaljuje, iako mi se na prvi pogled nije svidjala [bila je nekako nagla promjena ritma u odnosu na prvu]. Ipak, najbolja mi je cetvrta sezona, sa klincima :cry:

Link to comment

Druga sezona razvaljuje, iako mi se na prvi pogled nije svidjala [bila je nekako nagla promjena ritma u odnosu na prvu].

Meni nije da se nije sviđala, ali odjednom sam se pogubila odakle sad svi ovi pijani Poljaci i kak'e veze imaju sa svim onim Crncima koje sam taman naučila ko je ko i ko koga i zašto. Ali posle prve dve-tri epizode sve bilo ok, i super je skroz :)

 

Inače ne znam koja mi je najbolja, ali treća mi je bila malo "hm, pa dobro".

Link to comment

Treća je realno isforsirana, imali su obavezu da nekako stave tačku na sve loose ends iz Barksdale ekipe da bi mogli da krenu dalje sa pričom o klincima, obrazovanju, medijima... Meni je zato taj Avon-String rasplet ostao u pamćenju kao najslabiji deo overall. "Hm, pa dobro" savršeno sumira sezonu.

Link to comment

na ovom topiku druga sezona nije preskakana, mislim da je bas ona omiljena vecini ili bar brojnima (medju kojima sam i ja)

 

nisam mislio na ovom topicu. mislim da je na ovom topicu sve prezvakano bar nekoliko puta. mislio sam na ostalom internetu, komentarima i slicno.

Link to comment

Pojavljuje se Nik Sobotka i u 5. sezoni :)

 

Pojavljuju se i dock workersi u 5oj takodje u jako tuznoj epizodnoj ulozi :(

 

Naravno druga je najbolja. Krece sporo tako da se do pola pitas WTF je ovo ali onda kada legne nema nista bolje u seriji.

 

Sobotka senior vrlo verovatno najtuznija prica u celoj seriji :(

Link to comment

i meni je druga izuzetno draga. tačno je da je ritam drugačiji, da su sobotke iznenađenje na početku.
iako su crnci u drugom planu, tu mi je jedna od epizoda zbog kojih sam najviše zavolela omara. mislim na ono pre svedočenja, kad pomaže panduru da reši ukrštenicu i spunjava želju advokatici da obuče nešto sa kravatom:
 

 

Link to comment

Druga definitivno. Kad sam prvi put gledao mrzeo sam prvih par epizoda druge jer mi nije bilo jasno šta se dešava i zašto, ali kad krene odmotavanje nema bolje sezone. Jedino sam nju gledao 4 puta, ostale po 3. Ostale mi je teško da poređam, ali sam jedan od retkih koji nije primetio pad u 5. sezoni. Karketijeva sudbina, i totalna metastaza Meknaltija su me baš pogodile.

 

E da, Omar mi je uvek bio previše nestvaran i nikad ga nisam zgotivio previše. Omiljeni krimosi su mi je Prop Joe, Slim Charles, i naravno Avon. Stringera ne gotivim.

Link to comment
  • 3opge changed the title to THE WIRE (2002)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...