Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

jeste, sem pred kraj kad su doveli onu plavooku manekenku koja je sluzila da se na nju moze izdrkati, onog malog kepecastog sa velikim nosom i jos par likova, ne secam se vise.

a jebemu stvarno ako je ista PC u vajeru.

 

Rene?

Link to comment

Žica PC? Jbg, u Homicide nisu ni psovali. Prilično konvencionalna serija. Uostalom imala krosover sa jebenim law and order.

dobro

kolko si imo godina kad si gledo zicu?

ako nije tajna

postavljas stvari kao da je stvar ponosa priznati gresku ili slicno.jebote!

Link to comment

wire i homicide se ne mogu uporediti. wire je mnogo bolji, kompleksniji.

 

sa ovoliko price o homocideu sada mi se bas gleda opet.

 

 

frank pembleton mi je omiljeni tv karakter ikada.

Link to comment

Homicide je na svojoj strani imao i trenutak emitovanja, bar za nas ovdje, dok su nas u tom trenutku zasipali Tropskom vrelinom, Čuvarima plaže i Kasandrama (uz neke poluproizvode glede krimi serija a la Milenijum, začeci CSI-ja, dosadnjikavi Law & Order ili umorni X-Files a sjećanje na Twin Peaks nam je već počelo da blijedi) pojavilo se nešto što je bilo čisti udarac u stomak, pesnaja realnosti  u obliku kvazidokumentarnog Homicide. Svak' ko je imao dva grama mozga je morao da voli Homicide. 

 

Wire je imao već dobro razrađeniju konkurenciju, počev od Sopranosa, Oza i generalno rivajvla serija koje su u prvoj deceniji XXI vijeka prešišale filmsku produkciju i po mudima i po idejama i po izvođenju. Homicide ostaje jedna od svijetlih tačaka tih vremena, nešto na šta možemo da budemo ponosni da smo gledali u tom trenutku, pa zato mi svi dajemo i koju ocjenu više toj seriji. Wire je jbg liga za sebe, samim tim što je nevjerovatno kompleksnija, jer obuhvata i Homicide i cijeli Baltimor. Jednostavno, i struktura epizoda i sezona čini teškim za upoređivanje ove dvije serije. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...