Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

Bez Homicide ne bi bilo Wire-a. I to je ok. U svom vremenskom kontekstu Homicide je zaista bila odlicna serija ali jednostavno nije prosla test vremena najbolje, jer je ipak procedural i na trenutke prilicno naivna. Sa druge strane Wire sada kada gledas komotno vuce paralele u realnom vemenu.

 

Po cemu to Homicide nije prosao test vremena? Vise puta gledao ponovo u poslednjih 10-ak godina, nemam nikakve nove zamerke u odnosu na prvo gledanje.. Ona je izgubila na kvalitetu u poslednje dve sezone izlaskom nekoliko bitnih likova (prvo Howard, pa onda Pembleton i Kellerman), a zamene nisu bile adekvatne. Ono sto je bilo dobro onda, valja i sada.

 

I glupo je svoditi je kao procedural, kada je verovatno najkvalitetnija dramska serija 90-ih. I to kako su je zvali - "najbolja serija koju niko ne gleda"..

Link to comment

Zica je bila prilicno ignorisana i od gledalaca i od kritike, i pravo je cudo kako je dozivjela da bude kompletirana

nisam znao

ipak mi je homicide broj 1.mozda praski panoptikum i onaj bledi herlok solms. i zica of course

slabo pratim to ko i kad je dobio nagrade,gledanost.slucajno naletim

opet, prastajte

Link to comment

Zica je bila prilicno ignorisana i od gledalaca i od kritike, i pravo je cudo kako je dozivjela da bude kompletirana

 

Negde sam citao da su u principu imali ugovor odmah na 4 sezone, da je peta potpisana za kraj i da zato i ima 10 epizoda jer je doslo vise kao usluga Simon-u plus nagrada za predjasni rad tj Homicide. 

 

A imali su ideju da mozda prebace Zicu na neku drugu mrezu i darade novu sezonu sa Latinosima ali su na srecu odustali kada su skontali da nemaju nikoga ko se zaista razume u njihovu pricu.

Edited by *edited by mod
Link to comment

nisam znao

ipak mi je homicide broj 1.mozda praski panoptikum i onaj bledi herlok solms. i zica of course

slabo pratim to ko i kad je dobio nagrade,gledanost.slucajno naletim

opet, prastajte

 

Ma, da nije ljudi na netu, Žica bi davno bila spakovana u ništavilo kao omaška HBO produkcije što ona zapravo i jeste na jedan vrlo bizaran način...

 

Ovako, što se mene tiče, radije ću hvaliti poluskrajnutu seriju nego što ću joj juriti probleme, kojih svakako ima. Uostalom, za priču o problemima bi možda morao imati išta drugo osim hipsterskog inadžijstva i idiotskih pošalica...

Link to comment

@Koltrejn

Koje su ti bolje serije od Žice?

 

Homicide za pocetak. Bolji su mi Soprano, bolja mi je Hobotnica (La Piovra), bolje su mi Avanture Sherloka Holmsa (sa Dzeremi Bretom). To je nesto iz krimi zanra, ako se tako moze reci.

 

Što je to klasična budalastina?

 

 

 

Zato sto mislim da je glupo praviti rang liste i odrediti jednu kao neprikosnovenu (ne samo seriju)

 

Izvini, ti, ali je klasična budalaština zapravo pričati da postoji "kult nedodirljivosti" serije koja nije nikad osvojila nijednog Emmyja, koja nije dobila nikada nijednu jedinu nominaciju za Zlatni globus, koja se na tobože eminentnoj Guardianovoj listi najboljih serija svih vremena nije našla ni među prvih deset, a The Sopranos su im tamo ubedljivo prvi, i tako dalje...

 

Ti pricas o Emiju, o Zlatnom globusu, Gardianovoj listi. Ja pricam o "kultu" Zice na ppp, ne tamo negde u "belom svetu".

 

Sa druge strane ja sam na pocetku trece sezone, tako da pisem o utisku posle nekih 25 epizoda, a ne posle odgledane cele serije (mozda neki od vas nisu procitali bas sve).

 

@ Pantelia

 

Jel mozes da pojasnis nedostakte Homicide, pre svega sta je to tako naivno i kako nije izdrzala test vremena?

Link to comment

Ti pricas o Emiju, o Zlatnom globusu, Gardianovoj listi. Ja pricam o "kultu" Zice na ppp, ne tamo negde u "belom svetu".

 

Nema ovde Žica nikakav kult. Znam da je hvalimo 3orge, Šef, lrd, Buck Naked i još njih nekoliko među kojima sam i ja. Na drugoj strani mandingo je prilično trešuje, Hustler stalno podbada na njen račun, luba je prvo pisala da je sve to još jedan plod HBO-ve fabrike, ima još čitav niz forumaša koji forsiraju druge stvari ozbiljno na njen račun ili je hipsterski precenjuju u sarkazmu...

 

Zašto biram da ovde i trenutno hvalim Žicu, čak i kada osobe sa šaljivim ukusom bockaju i podbadaju poput tebe, odgovorio sam ti...

Edited by Ajant23
Link to comment

Nema ovde Žica nikakav kult. Znam da je hvalimo 3orge, Šef, lrd, Buck Naked i još njih nekoliko među kojima sam i ja. Na drugoj strani mandingo je prilično trešuje, Hustler stalno podbada na njen račun, luba je prvo pisala da je sve to još jedan plod HBO-ve fabrike, ima još čitav niz forumaša koji forsiraju druge stvari ozbiljno na njen račun ili je hipsterski precenjuju u sarkazmu...

 

Zašto biram da ovde i trenutno hvalim Žicu, čak i kada osobe sa šaljivim ukusom bockaju i podbadaju poput tebe, odgovorio sam ti...

nikad neces imati vecu koncentraciju mamojebnijih glumaca od homicidea.fali par,stenton,neki od karadina i san je ispunjen.dodaj po zelji

Link to comment

Zica je bila prilicno ignorisana i od gledalaca i od kritike, i pravo je cudo kako je dozivjela da bude kompletirana

dio danasnjeg kulta i popularnosti lezi u tome sto je bila ignorisana pri originalnom prikazivanju. zapravo mie je tesko da zamislim njene gledaoce 2002. koji je gledaju na jednom sedmicno.

Link to comment

Timmi, The Corner je doneo dva Emija Simonu i sa takvim pedigreom je počelo emitovanje Žice te 2002. Obzirom da serija ima jedan od najboljih pilota koje sam gledao, tvoja teza se svodi samo na to što ona očito i jeste...

 


nikad neces imati vecu koncentraciju mamojebnijih glumaca od homicidea.fali par,stenton,neki od karadina i san je ispunjen.dodaj po zelji

 

Homicide je David Simon i HBO, a već sam pisao da im se Žica omakla. I njemu i toj medijskoj kući. Utoliko je bila promašaj i njegov i njih...

Edited by Ajant23
Link to comment

nikad neces imati vecu koncentraciju mamojebnijih glumaca od homicidea.fali par,stenton,neki od karadina i san je ispunjen.dodaj po zelji

-1

u sopranima su bolji glumci

u karnevalu takodje, tu pogotovu

u dedvudu isto

i naravno u zici

Link to comment

sopranovi-osim onog glavnog lika svi ostali su "vidjeni" u svakoj seriji,filmu kao njujork mafijasi,zadrigli krmci sa pretecim facama.ionako ne volim to glorifikovanje kriminala ala kum12,scarface i sl.

ostalo nisam gledao.mozda ovlas

no pogledaj opet mamojebiju od glumaca u homicidu

svaki glumac je mali bog-uloga i to ne politicki korektan i ne samo sirovina,bez blentavih pogleda vec srz borbe vs okretanja glave i cutanja

Edited by bradilko
Link to comment

jeste, sem pred kraj kad su doveli onu plavooku manekenku koja je sluzila da se na nju moze izdrkati, onog malog kepecastog sa velikim nosom i jos par likova, ne secam se vise.

a jebemu stvarno ako je ista PC u vajeru.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...