Jump to content
IGNORED

Klasična muzika


Amelija

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Maestro Pogorelich je pre dva dana svirao u NS.

Opravdano sam izostao, ali sam prethodnih dana odslušao gotovo čitavu diskografiju (Spotify), a otkrio da imam i čak tri ploče (i to sam sve izvrteo). Ne sećam se više porekla ploča, neke sam dobio, a neke verovatno i kupio.

 

N. pl: jedno sveže čitanje Ravela Brendae Lucas Ogdon

 

 

Edited by Ras
  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

No Borders Orchestra sutra (24. okt) svira u Muzeju Jugoslavije: https://citymagazine.danas.rs/kultura/muzika/no-borders-orchestra-zavrsava-regionalnu-turneju-velikim-koncertom-u-beogradu/

 

 

U međuvremenu sam odlepio za Labudovim jezerom. U dva dana sam bar dva puta preslušao kompletan balet ( Previn & LSO ), a evo danas Baletske svite Čajkovskog u izvođenju Berlinske filharmonije (Rostropovich)

Edited by Ras
  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Pogorelic u Ns je mogao i da se preskoci, bilo je naravno divno, al da ti olaksam. Svirao je samo prvi deo koncerta, arogantan kakvog ga volimo. Pre tri godine se imalo zasto ici na Pogorelica na Kolarcu. 
Elem, je l imate neke preporuke sad za Bemus na sta da idem? Sem na Madzara,  to cu ici 

  • Hvala 2
Link to comment

Sem ovog gruzijskog programa ništa drugo me ne privlači. Suđića, arije, domaće soprane bih rado preskočio, Nišlije takođe, ovo električno čelo i Pink Flojd mi djeluju kao neka teška komercijala... Jedino Gruzinku i drugare. 

Link to comment
On 18.12.2019. at 18:58, Ras said:

 

Hvale vredan poduhvat, ponovo!

 

 

Nedavno sam čuo, mislim da je bila promocija na Kolarcu, za još jedan potencijalno vrlo zanimljiv album klavirske muzike: Vasilije Mokranjac The Complete Piano Works, svira Ratimir Martinović, objavio The Grand Piano Records (2019).

 

Ukoliko neko dođe do informacije gde u Bgd kupiti Cd neka podeli.

Ima i ovo i izdanje iz 2021. koje je snimio Gligorić na Spotifaju 

  • Hvala 1
Link to comment
  • 1 month later...

pre blokada javio mi se sin, bio je malo je zabrinut, ali me ipak podrzao u nameri da odem. i usput mi poslao fotku ploce koju je slusao. mnogo me je raznezio, to je ploca zbog koje je dobio ime koje nosi, zbog horovice, i pre svega njegovog skartlatija... i ONOG velicanstvenog i dirljivog koncerta u moskvi! i tu plocu smo slusali dok se nije izlizala, dok smo ocekivali da nam Vladimir ulepsa zivot i ucini svet boljim mestom, samim svojim postojanjem. ljubav majkina! 

spacer.png

  • +1 2
  • Wub 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...