Jump to content
IGNORED

Klasična muzika


Amelija

Recommended Posts

19 hours ago, nezvanova said:

evo i mene ponovo :D sa latinskim brkom i betovenovom burom, koju je komponovao, navodno isnpirisan citajuci onu sekspirovu.

(da malo nadomestimo to sto betoven ove godine nije bio izvodjen onoliko koliko je planirano. i da, spremam se za cortanovce i petrovaradin)

 

 

Imaš i Tišmu  (ukoliko nije rasprodat).

Ovih dana bi svi da tamo prave festival

Prezauzet sam, a išao bih svaki dan. Dok se oslobodim obaveza, proći će sve. 

Edited by Ras
Link to comment

dzabe meni zelja, ja danas pitala organizatore - kako, gde, posto da kupim karte, kazu, bice live stream (za LP duo i otvaranje). pa fala im!... koliko sam skapirala, organizatori su deo cuvene novosadske evropske prestonice, morali su nesto para da utrose pa su napravili tu masu dogadjaja za minimalan broj ljudi... no, ici cu nadam se, na vrebalovku, tu za sada nije najavljeno neko ogranicenje... 

inace, htela i ja da gledam tismu i lijesevica, ali nisam uspela da nadjem karte za koje sam se debelo pomucila no, nisam uspela da ih dobijem. no, gledacu kada bude na repertoaru. za godinu dve xaxaxax

Edited by nezvanova
Link to comment

Pročitao sam negde nedavno da je predlog da se evropska prestonica kulture za NS pomeri za 2022. godinu. odnosno da se Rijeci status prestonice k. produži na 2021. zbog pandemije koja je odložila većinu planiranih aktivnosti.

Link to comment

bilo lepo veceras na veceri posvecenoj vrebalovki. nije bio klasican koncert, pricale su aleksandra i klickovicka, objasnjavala je kako stvara, kako razmislja, koji su joj svetonazori i tako... uvod bio sa eminom elor, i kompozicijom o modernoj pepeljugi, a posle isle neke njene kompozicije koje predstavljaju neke od njenih faza kroz koje je prolazila... sve u svemu lepo vece, odlicno organizovano... i lepa numera za kraj

 

 

  • +1 2
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

interesantan dogadjaj na fejsu, povodom 91 rodjendana Krama

 

https://www.facebook.com/events/2769534519959796/

 

НЕДЕЉА, 18. ОКТОБАР 2020. У 22:00 UTC+02 – 04:00 UTC+02

Bang on a Can Marathon

Догађај на интернету
On October 18, from 3-9pm EDT Bang on a Can re-ignites with 6 hours of nonconformist, noncommercial, boundary-smashing music. We kick off at 3pm with a special birthday tribute to master composer George Crumb (91 years young!), and close off with a solo sonic adventure featuring guitarist-composer Bill Frisell. Don't miss 9 world premieres commissioned especially for the day, a rare solo appearance by David Longstreth (of Dirty Projectors) plus music and performances by Hauschka, Nathalie Joachim, Tania León, William Parker, Nels Cline and Yuka C. Honda, Du Yun, and many more greats.
Schedule:
[set times are approximate]
3pm
Goerge Crumb, A Little Midnight Music (selections) performed by Susan Grace
Annie Gosfield, Curveballs and Asteroids (world premiere) performed by Ken Thomson
Christina Wheeler, performing her own A Coda for the Totality of Blackness Trilogy (world premiere)
Alvin Singleton, Argoru II, performed by Seth Parker Woods
4pm
Haushka
Jeffrey Brooks, Santuario (world premiere) performed by Mark Stewart
Mazz Swift, performing her own Give up the world
Greg Saunier, John Paul George and Ringo Pry Open the Gates of Hell (world premiere) performed by David Cossin
Gemma Peacocke, Fear of Flying (world premiere) performed by Nathalie Joachim
5pm
David Longstreth
John Fitz Rogers, Come Closer performed by Mike Harley
William Parker, performing his own Hum Spirituals (world premiere)
Leaha Maria Villarreal, The Warmth of Other Suns, performed by Andie Tanning
6pm
Tyshawn Sorey
Tania León, Paisanos Semos! and Bailarín, performed by JIJI
Anna Webber
Christopher Cerrone, Liminal Highway (first 2 mvmts) performed by Tim Munro
7pm
Valgeir Sigurðsson, Brevis (world premiere) performed by Vicky Chow
Nels Cline & Yuka C. Honda
Daniel Bernard Roumain, Why Did They Kill Sandra Bland? (world premiere) performed by Arlen Hlusko
Du Yun
8pm
Krists Auznieks, Arise (world premiere) performed by Robert Black
Bill Frisell
Link to comment
Treću godinu zaredom Pop Depresija i Kišobran, uz podršku i inspiraciju LP Dua, organizuju konkurs "Klavirsko nebo", na kojem pozivaju autore da pošalju svoju novu muziku napisanu za klavir. Ove godine konkurs je bio regionalan, a pred vama je 15 kompozicija koje je izabrao naš žiri i koje čine KN#3.
 
🎹 Andrej Negić, Alina Mahleani, Ana Ćurčin ft. Milena Jančurić, Nikoleta Radulović, Iva Damjanovski, Petar Pupić, Lady K, Milica Predolac & Ana Vasić, wb41, Branimir Norac, Srđan Marinković, Petar Stevanović ft. Olga Petrović, Sana Garić, Ivan Šaravanja, Milan Petrović 🎹
 
 
Klavirsko nebo #3" dostupno je za preslušavanje ili "plati koliko želiš" preuzimanje na bandcampu, kao i na YouTube kanalu Pop Depresije, a od 4. novembra i na svim streaming platformama (Spotify, Deezer, Apple Music...)
  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...