Jump to content
IGNORED

Klasična muzika


Amelija

Recommended Posts

Koncert: PAVANA AND MORE - muzika za solo i dva klavira
Branka Parlić i Nataša Penezić
Četvrtak, 24. mart, Kolarčeva zadužbina, sa početkom u 21h.
Na programu su dela za dva klavira i za klavir solo Stiva Martlanda, Gevina Brajersa, Meredit Monk, Dragoljuba Ilića Ilketa, Vilijama Dakvorta i Filipa Glasa.
Ulaznice za koncert ,,PAVANA AND MORE - muzika za solo i dva klavira" dostupne su na blagajni Zadužbine Ilije M. Kolarca po ceni od 800, 1.000 i 1.200 dinara.
FB detalji
274853720_1673920002957714_8789662627572
  • +1 2
Link to comment

Glassova 14. simfonija premijerno je izvedena (zatim i objavljena) prošle godine. Delo je pisano za gudački orkestar mladih (iz Lihtenštajna), LGT Young Soloists i zove se Liechtenstein Suite. Na albumu su još i 1. klavirski koncert "Tirol" i Echorus, a gudačkom orkestru se priključuje takođe mladi britanski pijanista James Bartlett. Svita je lepa, a čitav album odsviran energično, pa bi ga trebalo poslušati

 

https://philipglass.bandcamp.com/album/philip-glass-symphony-no-14-tirol-concerto-echorus 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Dodatak na Alamovu najavu:

Koncert: PAVANA AND MORE - muzika za solo i dva klavira
Branka Parlić i Nataša Penezić

Četvrtak, 24. mart, Kolarčeva zadužbina, sa početkom u 21h.

 

Ako je program isti kao što je bio u oktobru 2021. u Prištini, onda se mogu očekivati sledeće kompozicije:

 

Branka Parlić i Nataša Penezić, kompozicije za dva klavira
Steve Martland - Mr. Anderson's Pavane
Dragoljub Ilić Ilke - Minefields
Meredith Monk - Ellis Island
Gavin Bryars - White's SS

 

Nataša Penezić solo
William Duckworth - The Time Curve Preludes

 

Branka Parlić solo
Philip Glass - Metamorphosis Two
Gavin Bryars - After Handel's Vesper

Link to comment
On 7.3.2022. at 20:41, Ras said:

Glassova 14. simfonija premijerno je izvedena (zatim i objavljena) prošle godine. Delo je pisano za gudački orkestar mladih (iz Lihtenštajna), LGT Young Soloists i zove se Liechtenstein Suite. Na albumu su još i 1. klavirski koncert "Tirol" i Echorus, a gudačkom orkestru se priključuje takođe mladi britanski pijanista James Bartlett. Svita je lepa, a čitav album odsviran energično, pa bi ga trebalo poslušati

 

https://philipglass.bandcamp.com/album/philip-glass-symphony-no-14-tirol-concerto-echorus 

 

Slušao sam ovo sinoc, bas talasasto

Link to comment

Bio sam sinoć na koncertu PAVANA AND MORE - muzika za solo i dva klavira, Branka Parlić i Nataša Penezić

Kao što sam pretpostavio, program je bio kao u Prištini, osim izostavljene Philip Glass - Metamorphosis Two i dodate William Duckworth - Imaginary Dance No. 5.

 

Program:

Branka Parlić i Nataša Penezić
Steve Martland - Mr. Anderson's Pavane (1998)
Dragoljub Ilić Ilke - Mindfields (2020)

 

Branka Parlić

Gavin Bryars - After Handel's Vesper (1995)

 

Branka Parlić i Nataša Penezić

Meredith Monk - Ellis Island

 

Nataša Penezić

William Duckworth - The Time Curve Preludes Nos. 7&19 (1978)

William Duckworth - Imaginary Dance No. 5

 

Branka Parlić i Nataša Penezić

Gavin Bryars - White's SS (1977)

 

Pravo uživanje!

Mislim da se izdvojilo Brankino izvođenje Bryarsove "After Handel's Vesper". Imam utisak da je to i za nju bilo vrlo emotivno.

Ilke je izašao da se pokloni posle izvođenja svoje kompozicije.

Nastup je sniman.

 

Ne znam koja je svrha fotografisanja izvođača sa balkona, bočno od bine. Dva fotografa su to obavila fotografišući pijanistkinje praktično sa leđa.

Škljocanje aparata i njihovi koraci su recimo podnošljivi kada ih čujete iza leđa, po dubini sale, ali iznad glava izvođača...

 

 

program-pavana.jpg

Edited by klimt
  • +1 1
Link to comment
30 minutes ago, klimt said:

 

Ne znam koja je svrha fotografisanja izvođača sa balkona, bočno od bine. Dva fotografa su to obavila fotografišući pijanistkinje praktično sa leđa.

Škljocanje aparata i njihovi koraci su recimo podnošljivi kada ih čujete iza leđa, po dubini sale, ali iznad glava izvođača...

 

Preterali su sinoć, zaista!

 

Ostalo si sve rekao, osim da bih voleo da je program bio nešto duži.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...