Jump to content
IGNORED

Klasična muzika


Amelija

Recommended Posts

Uh, navukao sam se na snimke iz WW2 pod Furtwanglerom, jesu tehnički nesavršeni ali dirigovanje je predivno, snaga orkestra fenomenalna, plus ima nešto te masnoće "s ploča". Čitao sam malo o njemu, o Karajanu, odnosu njih dvojice, odnosu prema nacizmu, o tome kako su Rusi zaplijenili i držali ove snimke u bunkeru...

 

 

 

Ako možete da uhvatite na (premijum) Spotifaju, Tidalu, mnogo su tehnički bolji snimci nego ovi sa YT, ima dosta remasterizovanja, čak ako sam skapirao i iz 2021. uživancija

 

Recimo drugi stav Sedme diriguje maltene 10 minuta, baš po mom ćejfu, :D da se što više uživa

Link to comment

Mussorgsky - Pictures at an Exhibition

Video remake of the stage production of "Pictures at an Exhibition", which Kandinsky realized in 1928 in Dessau. The original designs for the stage elements were animated with today's videotechnics and synchronized with the music after the preparatory notes by Kandinsky and the regimental poem by Felix Klee. It plays Lev Vinocour.

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Govori su do nekog 19. minuta, onda pocinje Dzon Adams >> Pet godina od otvaranja Filharmonije na Labi (Elbphilharmonie) u Hamburgu

(live stream) https://www.facebook.com/watch/live/?ref=notif&v=356353455851050&notif_id=1641927759686743&notif_t=live_video

ili ovde: https://www.elbphilharmonie.de/de/mediathek/festkonzert-5-jahre-elbphilharmonie/646

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 5 weeks later...

Iako sam Branku Parlic gledala i slusala toliko puta, uvek se radujem ponovnom susretu - muzicarka je sama po sebi jako zanimljiva. Gostovala je skoro na radiju u emisiji "Vreme muzike" na RTB2, gde je pricala o prvom susretu sa Satijem, o radu sa studentima i o pripremama za novi koncert sa Natasom Penezic ( @Ras ! ) te je to bio povod da pogledam malo sta ima sve u arhivi ove emisije. Format od skoro sat vremena mi je ispao skroz taman za setnju sa bebom, te sam stavila fajlove na mob i odslusala oko petnaestak emisija do sad. Izdvojila sam nekoliko njih i stavila na Dropbox, ako jos nekog zanima da ih poslusa a da ih ne trazi po RTS-ovoj arhivi :happy:

RTB2-Vreme_muzike-Branka_Parlic.mp3
RTB2-Vreme_muzike-Britanska_muzika_za_violoncelo.mp3
RTB2-Vreme_muzike-Hamlet u muzici.mp3 - ovde mi se najvise svidela Listova simf. poema "Hamlet" koji je vise kao psiholoska studija samog lika, Ofelije ima jako malo i za to orkestar ima direktivu da svira sto tise moze
RTB2-Vreme_muzike-Instrumenti iz drugog plana.mp3 - bas super kompozicije za "Pepeljuge medju instrumentima" poput oboe, tube, fagota..
RTB2-Vreme_muzike-Isidori_u_cast.mp3 - Zivotni saputnik Isidore Zebeljan sa hvalospevima o njoj, upozorenje: ima covek nesto iritantan nacin pricanja
RTB2-Vreme_muzike-KamijSenSans.mp3
RTB2-Vreme_muzike-Katarina_Medici.mp3 - Njena politika putem muzike i generalni uticaj na dvor onim sta je uvezla iz Italije
RTB2-Vreme_muzike-Kronos_kvartet.mp3 - Delovi iz tri intervjua radjeni sa Heringtonom tokom gostovanja u Srbiji uz zvucne kulise
RTB2-Vreme_muzike-Marseljeza.mp3 - Varijacije, inspiracije, ima i Mocarta i Satija
RTB2-Vreme_muzike-Stravinski i Francuzi.mp3 

 

https://www.dropbox.com/sh/tpg8qju4d48r0gb/AAAq_GC341812DZnzjk2zn73a?dl=0

 

  • +1 2
  • Hvala 3
Link to comment

Vreme muzike je odlično, slušam kad god sam u prilici. Evo juče sam vozio autoputem u smeru ka Zg, baš u vreme kada je počela emisija posvećena Stanislavu Biničkom i kada su pustili Marš na Drinu, odvrnuo sam potenciometar do distorzije, nagazio gas i prestigao sve!

  • +1 1
Link to comment

Bio sam na koncertu Kamerate Novi Sad koja je, u jednom delu svog programa nastupila sa Nebojšom Živkovićem (marimba).

Materijal koji su prezentovali bio je šarolik, a uključivao je i dela naših savremenih kompozitora, Isidore Žebeljan, Aleksandre Vrebalov i Slavka Šuklera (ovo dvoje sinoć je bilo prisutno i pozdravilo izvođače i publiku). Samom izvođenju nemam šta da zamerim, ali fragmentiranost koncerta nije ono što volim. Deo sa marimbom i orkestrom mi se nije dopao: marimba je bila preglasna i nadjačavala čitav orkestar.

Jedan od razloga da se prisustvuje koncertu bila je i radoznlost da se doživi koncertna sala u novoj zgradi baletske i muzičke škole.

 

Škola budućnosti u Novom Sadu: Muzičko-baletska škola po najvišim  standardima (FOTO, VIDEO)

 

Sama škola, uz ogradu da sam je ipak video po mraku izgleda kao montažni objekat, hol je prostran i lep, a utisci iz sale podeljeni. Akustika je, ispostaviće se odlična. Sa druge strane, i pored upotreba pastelnih tonova i drvenih oplata izostaje osećaj prijatne ušuškanosti, pa je dominantni utisak koji nosim kao gledalac funkcionalno, ali ne i lepo. Međutim, zanimljivo je da sala izgleda prijatnije kada se promeni perspektiva i posmatra iz smera bine ka gledalištu - pretpostavljam zbog dominantnih balkonskih drvenih oplata.

 

Koncertna dvorana

Još jedna primedba odnosi se na zaista amatersku montažu vertikalnio postavljenih panela (nejasno na ovoj fotografiji obzirom na blještavo osvetljenje između njih), od kojih se svaki sastoji iz nekoliko (tri) panela i gde je vidljiv svaki spoj, a sumnjam da su neki od panela montirani i na pogrešna mesta.

 

Uopšte ne dovodim u pitanje potrebu da baletska škola dobije novi objekat (naprotiv!), a tek je događaj za sebe postojanje novog koncertnog prostora, ali sa žaljenjem ću reći da je propuštena prilika da Novi Sad dobije arhitektonski zaista reprezentativan objekat (gradilo se sad, pa kad sledeći put?), posebno u svetlu svetskih trendova oblikovanja objekata ovog, ili sličnog tipa.

 

 

Edited by Ras
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...