Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

"Mediteran kakav je nekad bio"

Featured Replies

Od sutra ce da prevrne, bas kad stizem u Srebreno 🥴

  • Replies 1.9k
  • Views 181.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Sandradjer
    Sandradjer

    Posetila sam prijatelje koji leti zive u ovoj kuci. Kazu da je stara 300 godina. Nekada je u prizemlju bio ducan, podovi su originalni, kameni, namestaj star stotinjak godina. Uske stepenice i strme u

  • Veliki plavi sto, grožđe iznad, poslednja riva u uvali, čistoća vode, miris borova, muzika zrikavaca, zvezde repatice, Jupiter na cugi svako veče dok je Strelac u lovu na jugu, kad ulovi plen i zamakn

Posted Images

More bas pretoplo plus kisa, nek nisam pogledala prognozu 🥶

17 hours ago, Svemir Zeka said:

"Turistica iz Srbije napravila cunami skokom s ponte u Sutivanu! Prijetnja po otok Brač i dijelove Splita" (FOT

3 hours ago, Sandradjer said:

Treci dan pakla ohmy. Ako danas ne bude neke kise i rashladjenja more ce se nacisto pokvati. Pretoplo.

Ni cvrcci se ne cuju, zega prevazisla zegu, i odustali i oni.

More ni da mrdne, ravno kao tepsija.

IMG_20250726_061544.jpg

Idem na Brac 3c Avugusta. Daj jedan kratak prikaz gde ici, sta obici, gde jesti..

Hvala

5 hours ago, vracharac said:
  On 22. 7. 2025. at 21:17, Svemir Zeka said:

"Turistica iz Srbije napravila cunami skokom s ponte u Sutivanu! Prijetnja po otok Brač i dijelove Splita" (FOT

Gde ideš, u koje mesto? I da li ima dece ili ne?

Edited by Svemir Zeka

Sutivan. Supruga i ja i mozda 20- godisnja studentkinja. Dolazimo kolima

Uh, izabrali ste po mom ukusu 🤩

Upravo sam se vratila odatle. Sutivan ima beskrajno veliku plažu, koja samo menja oblik....malo šljunka...peska ...stene, stene, stene, nudistička.....

Mnooooogo borova, mirisni raj.

Mi idemo na plažu Likva jer dečurlija vole da skaču s ponte u vodi. A Likva ima pesak u plićem delu, mada i tamo kod ponte....prelepo za skakanje 😍

Odmah iza nje kreće četinarski deo. Tu gde god da stavite peškire, biće super. Možete da ponesete ležaljku koja se kači za drveće, ima ih koliko hoćeš. Samo ako imate bilo kakvu hranu ili piće, pazite na mrave i ose, ne ostavljaju na miru.

Nisam jela u Sutivanu, ne umem da preporučim, ali u Supetru preporučujem Sweet life, restorančić na rivi a vrlo povoljan. Jeftiniji čak i od Beograda 🙄

A lepa je klopa.

Šta još: obavezno da odete do Splitske i Postire. Sutivan je kad uđete u Supetar desno, ovo je levo. Prvo ide Splitska, vrlo simpatično mestašce, ima neku gradsku plažu ali čim nju prođete naviše - idete ka malo divljim, ali prelepim. Kreće makadam u nekom momentu, i tu u nastavku je na krivini ta plažica, ja je zovem "moja", jer joj se godinama vraćam wub ako nastavite dalje kroz šumu, dolazite do sređene plaže koja već pripada Postiri, nasuta peskom. Ima kafić. Onda u nastavku ulazite u Postiru, mnogo lep gradić, samo gledajte da niste tamo između 12 i 4-5 popodne, jer ništa ne radi, a pakleno je vruće, nema hlada.

Ne znam da li nameravate da kuvate ili restorani, najjeftiniji je Lidl u Supetru. Tommy je znatno skuplji, ali u ravni s našim svakako preskupim Maksijem. Lidl je još i ušteda u odnosu na naš....

Imate tu dm, Konzum, sve je to u krugu od 100m.

Pretpostavljam da ćete ići u Bol, koji je s druge strane ostrva. Ja nisam fan, dosta je vetrovito, što je u neku ruku ok, ali ume čak i hladno da ti bude. Meni je ovih dana bila i voda hladna tamo. Jaki su talasi, ujutru je mirno, kasnije sve jače. Jaka je i struja (pazite se, mene je jednom povuklo - doduše, skočila sam baš s vrha onog špica). Ima mnogo više plažnih sadržaja - pice, kafići, landževi....ali i mnogo ljudi. S ove strane je maltene pustahija, naročito u Postiri i Splitskoj.

Inače, naš čopor je u Mirci, to je jedno seoce pored Supetra s jednom pekarom, jednom konobom i mnogo kuća koje prodaju ulje.

E da. Predlog je da odete i u Škrip, on nije na moru već u kopnu otoka, to je starinsko seoce, ima živućih ljudi, ali je suština u tom delu koje deluje kao da si se teleportovao 3-4 veka unazad. I tu prave i prodaju domaće maslinovo ulje, vino, rakiju. I odlično je. Skretanje za Škrip vam je između Splitske i Postire.

Ako se setim još nečega, dodaću

hvala zeko. za mene je kasno no, potomci su tu..ćera je zaljubljena u sućuraj na hvaru, sinak je, sada kada se vratio, rekao da baca sidro u korčuli. i jednoi drugo već imaju ekipe tamo. hrvatska ostrva su najbolja opcija u svijet.

Selo Dol je bozanstveno. Mesta u kopnu su autenticna i prelepa wub.

Uzivacete sigurno. Brac je divan.

Vidova gora za pentranje.

Hrana je svuda dobra do perfektna, obratite paznju na cene

1 hour ago, Svemir Zeka said:

Uh, izabrali ste po mom ukusu 🤩

Upravo sam se vratila odatle. Sutivan ima beskrajno veliku plažu, koja samo menja oblik....malo šljunka...peska ...stene, stene, stene, nudistička.....

Mnooooogo borova, mirisni raj.

Mi idemo na plažu Likva jer dečurlija vole da skaču s ponte u vodi. A Likva ima pesak u plićem delu, mada i tamo kod ponte....prelepo za skakanje 😍

Odmah iza nje kreće četinarski deo. Tu gde god da stavite peškire, biće super. Možete da ponesete ležaljku koja se kači za drveće, ima ih koliko hoćeš. Samo ako imate bilo kakvu hranu ili piće, pazite na mrave i ose, ne ostavljaju na miru.

Nisam jela u Sutivanu, ne umem da preporučim, ali u Supetru preporučujem Sweet life, restorančić na rivi a vrlo povoljan. Jeftiniji čak i od Beograda 🙄

A lepa je klopa.

Šta još: obavezno da odete do Splitske i Postire. Sutivan je kad uđete u Supetar desno, ovo je levo. Prvo ide Splitska, vrlo simpatično mestašce, ima neku gradsku plažu ali čim nju prođete naviše - idete ka malo divljim, ali prelepim. Kreće makadam u nekom momentu, i tu u nastavku je na krivini ta plažica, ja je zovem "moja", jer joj se godinama vraćam wub ako nastavite dalje kroz šumu, dolazite do sređene plaže koja već pripada Postiri, nasuta peskom. Ima kafić. Onda u nastavku ulazite u Postiru, mnogo lep gradić, samo gledajte da niste tamo između 12 i 4-5 popodne, jer ništa ne radi, a pakleno je vruće, nema hlada.

Ne znam da li nameravate da kuvate ili restorani, najjeftiniji je Lidl u Supetru. Tommy je znatno skuplji, ali u ravni s našim svakako preskupim Maksijem. Lidl je još i ušteda u odnosu na naš....

Imate tu dm, Konzum, sve je to u krugu od 100m.

Pretpostavljam da ćete ići u Bol, koji je s druge strane ostrva. Ja nisam fan, dosta je vetrovito, što je u neku ruku ok, ali ume čak i hladno da ti bude. Meni je ovih dana bila i voda hladna tamo. Jaki su talasi, ujutru je mirno, kasnije sve jače. Jaka je i struja (pazite se, mene je jednom povuklo - doduše, skočila sam baš s vrha onog špica). Ima mnogo više plažnih sadržaja - pice, kafići, landževi....ali i mnogo ljudi. S ove strane je maltene pustahija, naročito u Postiri i Splitskoj.

Inače, naš čopor je u Mirci, to je jedno seoce pored Supetra s jednom pekarom, jednom konobom i mnogo kuća koje prodaju ulje.

E da. Predlog je da odete i u Škrip, on nije na moru već u kopnu otoka, to je starinsko seoce, ima živućih ljudi, ali je suština u tom delu koje deluje kao da si se teleportovao 3-4 veka unazad. I tu prave i prodaju domaće maslinovo ulje, vino, rakiju. I odlično je. Skretanje za Škrip vam je između Splitske i Postire.

Ako se setim još nečega, dodaću

Hvala puno na iscrpnom uputstvu

On 26. 7. 2025. at 10:16, Katikon said:

More bas pretoplo plus kisa, nek nisam pogledala prognozu 🥶

Kod mene stigla jesen ).

Prija rashladjenje ali ovo nije letnja kisa. Bas se natmurilo

Pa to, ja stigla na more u jesen, sad je idealno biti u Bg, ako je ikad

43 minutes ago, Katikon said:

Pa to, ja stigla na more u jesen, sad je idealno biti u Bg, ako je ikad

Od sutra ce da bude ok. Ne kao ovo, kod mene ni za setnju nije, lije I hladno je

N1 Info RS
No image preview

Ministarstvo preporučilo državljanima Srbije da se uzdrže...

Ministarstvo spoljnih poslova Srbije preporučilo je državljanima Srbije da se u periodu od 1. do 10. avgusta uzdrže od putovanja u Hrvatsku.

Oglasili se

56 minutes ago, Sandradjer said:
N1 Info RS
No image preview

Ministarstvo preporučilo državljanima Srbije da se uzdrže...

Ministarstvo spoljnih poslova Srbije preporučilo je državljanima Srbije da se u periodu od 1. do 10. avgusta uzdrže od putovanja u Hrvatsku.

Oglasili se

na temu cega?

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.