Jump to content
IGNORED

Kobasice, pršute, šunke, kuleni


slepa_koka

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/epidemija-trihineloze-ocekuje-se-jos-vise-obolelih-u-cajetini/nv7bmp3

 

1800 dinara provera divlje svinje na trihinelozu+ za svaki ustreljeni primerak plaća se naknada.

Ovde je očigledno da su samo 2-3 prijavljene i pregledane, ko zna koliko je ulovljeno na crno čim je 500 ljudi zaraženo.

 

Ne kažu da li je iznošeno na Pršutijadu u Mačkatu ( Zlatiborac zataškava da im ne rasteraju potrošače).

S obzirom da mi je poznato da se razni pravosudni funkcioneri lože na lov, ne bi me iznenadilo da se sve svede na nivo prekršaja umesto krivičnog dela protiv zdravlja ljudi.

Meni je hit info da ima i lekara koji su se zarazii jedući ovo meso.

Edited by halloween
Link to comment

+1

Par stotina ljudi nije moglo da se zarazi od dve svinje ni teoretski.Inace znam za slucaj gde je 20 ljudi jelo kotlic od mesa divlje svinje, kuvan u oraniji.Meso su poslali na analizu a spletom cudnih okolnosti rezultat su saznali tek sutra dan.Meso je bilo zarazeno trihinelom i nikom od njih 20 nije bilo nista, niko se nije zarazio jer je meso kuvano nekoliko sati na visokoj t koja je pobila larve trihinele.Sa kobasicama i suvim mesom slucaj je drugaciji i tu nema igranja,ne pomaze ni pecenje takvih kobasica ili pljeskavica od takvog mesa jer je izlaganje visokoj t kratko i larve cesto prezive.Zato oprez!

Link to comment

Zato oprez!

Kakav oprez, uz državu koja nema nikakvu regulaciju i ljude koji gledaju samo da prodaju/napune trbusine bez obzira na sve jedina opcija je da ne kupuješ uopšte. Kockali su se i izgubili.

Link to comment

 

 

jedina opcija je da ne kupuješ uopšte

pa dobro,nemoj da kupujes.inace kakva god da je drzava,siguran sam 99,9 % veterinara korektno obavlja pregled mesa na trihinelozu.sa time se niko ne igra.problem  u ovom slucaju je sto je poslato na pregled meso od 2 svinje a pojedeno/prodato/poklonjeno mnogo vise svinja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...