Jump to content
IGNORED

Kobasice, pršute, šunke, kuleni


slepa_koka

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Probali smo svasta u laponskoj cetvrti na ~bozicnoj pijaci u Geteborgu: kobasice od divlje svinje, sunku od: jelena, losa, neceg treceg a slicnog (mozda irvas) i medveda :o . Ove sunke su imale bas jak i nelep aftertaste (najgrozniji je bio meda). Jedino je ta kobaja bila okej, ali opet ne nesto sta bih cesto jela. Ocekivala sam..nesto vise i ludo ukusno, no ocito nije za moja nepca.

Link to comment
  • 2 weeks later...

ne znam jel ovo bio topik gde se pominju dobre sveze kobaje ali danas u radnji u koju ulazim samo kada je opasna nevolja (price leader u ilije garasanina preko puta letnjeg bazena) nabasam na sveze tanke kobasice koje se ispostave bas kao dobre dobre, narocito za one koji vole 1) blag ukus, ne prezacinjeno, bez paprike 2) kobaju od mesa a ne od delova zivotinje. zapravo je kobaja za moj ukus malo previse mesnata, bas nema nikakve slanine da se istopi ali sam je jeo u zenskom drustvu koje nije kobaja fan i naisla je bas na dobar prijem. imali su 2 vrste, jedna je sa paprikom, ova je bez. kosta oko 460din kg, topla preporuka za civilizovan proizvod od pravog mesa, mnogo bolje od trasha koji se prodaje po pijacama od najgoreg djubreta koje ostane od svinje.

Edited by yolo
Link to comment

Sta je ovo? :naughty: Na predjasnjoj strani ima jos 2 fotke

Nisam mogao da sacekam da se osusi do kraja,trebace mu jos bar mesec dana da lepo sazri ali hej...mora da se proba!

 

353e0da.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...