Jump to content
IGNORED

Kobasice, pršute, šunke, kuleni


slepa_koka

Recommended Posts

 

I jos pitanje: uzima li neko pecurke kod onog debelog kriminalca u prvim redovima do trga?

 

Uzimao sam ja ranije, ali je toliko počeo da me nervira sa svojim "Komšija, spustio sam cenu samo za tebe, itd." forama, da sam prestao. Inače on ima najveći izbor na zemunskoj. Podozrevam da su on i oni kod ulaza na pijaci stari merkator jedna ista firma, jer jedini imaju neki izbor i slične hohštaplerske metode dizanja cena čim im neka vrsta pečurki malo bolje pođe. Te u Merkatoru sam napušavao pred ljudima što su za dva dana duplirali cenu tartufa, jer su videli da ide.

Link to comment

Uzimao sam ja ranije, ali je toliko počeo da me nervira sa svojim "Komšija, spustio sam cenu samo za tebe, itd." forama, da sam prestao.

 

isto. kupovina kod tog lika je jedno neprijatno iskustvo, svaki put. 

Link to comment

Uzimao sam ja ranije, ali je toliko počeo da me nervira sa svojim "Komšija, spustio sam cenu samo za tebe, itd." forama, da sam prestao. Inače on ima najveći izbor na zemunskoj. Podozrevam da su on i oni kod ulaza na pijaci stari merkator jedna ista firma, jer jedini imaju neki izbor i slične hohštaplerske metode dizanja cena čim im neka vrsta pečurki malo bolje pođe. Te u Merkatoru sam napušavao pred ljudima što su za dva dana duplirali cenu tartufa, jer su videli da ide.

Jedna firma, da
Link to comment

Inače, ima u Starom merkatoru, donji deo onaj jedan pravi gljivar sa repićem, koji je pošten, ali nema ga uvek, na žalost, a i ipak nema tako dobar izbor kao hohštapleri.

Link to comment
  • 3 weeks later...

uh.. verovatno ste pomenuli, ali da ne trazim.. da li znate razlike u kobasicam, odn. kako se koja zove? npr. kada sam narucivao kobasice [meni su trebale one sirove] razumeli su me, bez da sam objasnjavao iako je mesara, i ima vise vrsta kobasica. 

 

ovako izgledaju ..jedva sam izguglao   :ph34r: i tanje su.

 

Ginis1%20foto%20Nenad%20Mihajlovic_1000x

Link to comment

Nisam bas razumeo sta pitas ali ovo mogu biti xyz kobasice punjene u svinjskim crevima,doduse sa puno nepozeljnog vazduha u njima,bar tako lici na sliki

Link to comment

pa, to je to, sto ne znam ni ja. ovako priblizno izgledaju samo su tanje. ima i ovakve, deblje. ali kako se otprilike zovu ove kobasice? moras da je przis, ne moze da se jede sirova. 

Link to comment

Kad przis kobasice, ima jedna fora koju ja primenjujem i daje ekstra rezultate.

Sipas u vreo tiganj vodu, jedno prst duboku.

Kad se voda zagreje, stavis kobasice unutra.

Prvo ce se obariti iznutra, a voda ce povuci masnocu iz kobaje.

Kada voda ispari, kobasica nastavlja przenje u svom ulju.

Ovako nece pucati, bice manje masne iznutra i odlicno isprzene.

Mozes komotno staviti i pola piva, a pola vode, ili cak suvo belo vino i vodu, nemoj crno, ostavice gadan talog.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...