December 26, 2025Dec 26 @Ras salimo se malo, naravno, znajuci da si doktor gastronomije ja recimo dzank ne jedem cesto i prilicno polazem na ishranu (iako ne kuvam dobro kao ti) ali nemam dozivljaj ljeta dok nisam pojela kupovnu pastetu, dok bozic, ovaj jucerasnji, obiljezavam kupovnim panetoneom koji je realno preslatki, vjestacki krs iako ja prema njemu gajim njezne osjecaje. ima toga jos, naravno, ali ovo je gotovo ritual.nazalost, ne znam da ti odgovorim za njegusku kobasicu. crnogorske suhomesnate proizvode donosim iz herceg novog, kao i njeguski sir, kupujem ih u niksen trade-u, jer u beogradu tesko za njih nalazim paralelu, pogotovo za sir.volim dobru mortadelu, rijetko je nalazim, ali od konfekcije i inace najradije kupujem pik proizvode.jesi li probao da nadjes zanatsku mortadelu na kalenic pijaci, pominjao je neko na forumu (vjerovatno gazza)? ili mozda u venizelosovoj, u italijanskoj radnjici (kojoj trenutno ne mogu da se sjetim imena)? vjerovatno cu i sama da skoknem do nje poslije praznika, javicu sta sam nasla. Edited December 26, 2025Dec 26 by morgana
December 26, 2025Dec 26 Jedine dve uvozne mortadele koje su prezivele kovid a koje se i dalje uvoze i prodaju u standardnim prodavnicama su Kras i Manneti. Pre je bio veci izbor. Meni su obe ok otprilike kada mi se jede mortadela to i kupujem.
December 26, 2025Dec 26 kras je ok i +1 za kalenic u hali.za prsutu, ne znam, klopam suvu pecenicu u familiji, isto na kalenicu, cena je mislim 1500-1700/kg, deluje da je ponekad slana, ali i dalje mi je najbolji odnos cena i ukus. o kvalitetu nista ne znam. imaju i prsutu (nisam probao), vrat, slaninu, zimsku, lazne kulene (biber ili paprika, 1500/kg, to mi je super), cvarke, sveze, tj. prosusene kobaje i sremsku, njegusku itd. sremska nije nesto.inace, pusac sam, pa receptori ne rade kako bi trebalo za slano/ljuto,. Edited December 26, 2025Dec 26 by holden kolfild
Create an account or sign in to comment