Jump to content
IGNORED

SF i fantasy


dare...

Recommended Posts

Sad ste me podsetili da sam pre sto godina čitao Battlefield: Earth i uživao u tome :D Nisam znao ništa o L. Ron Hubbardu, Scientologiji, Travolti...

 

Battlefield_Earth-001.jpg

 

Ajoj! :)))))))

Link to comment

Battlefield: Earth mi je verovatno jedna od najbrže pročitanih knjiga :)

 

u 90-tim je bilo puno toga iz 80-tih da se kupi po knjižarama za male pare po večitim rasprodajama

dosta Sirijusa sam tako bio uzeo, kao još stvari iz različitih edicija poput pomenutih 'Zvezdanih staza' i sl.

 

 

brate koji ovo ispade 'trip on memori lejn' mada me za divno čudo ne zabole godine oko ovoga kao oko nekih drugih stvari kad ih se prisetim   :lolol: 

 

Link to comment

Sad ste me podsetili da sam pre sto godina čitao Battlefield: Earth i uživao u tome :D Nisam znao ništa o L. Ron Hubbardu, Scientologiji, Travolti...

 

 

 

Mene uvek bilo sramota da priznam da mi se ta knjiga svidela  :ph34r: , pošto je veliki hejt na pisca bio uvek prisutan. Pogotovo posle one nesreće od filma. 

Edited by Arkadija
Link to comment

O da. Kad smo vec krenuli policom biblioteke u 62.bloku (koja je osamdesetih imala neverovatnu sf kolekciju), onda i ovaj klasik ne moze biti izostavljen:

17234136.jpg

 

Klasik. 

Link to comment

O da. Kad smo vec krenuli policom biblioteke u 62.bloku (koja je osamdesetih imala neverovatnu sf kolekciju),

 

Biblija kod o.š. Užička republika?

 

Jbt, koliko se alkohola i vutre tu protrošilo.

Al' kao opravdanje nek mi bude da sam tu otkrio Kiša i u dahu pročitao sve što su imali

Edited by Bujodrag
Link to comment

Kad smo već kod evociranja uspomena, izdanje Mladost Zagreb ( imali su neku SF biblioteku pre ovih naših ratova, tu sam recimo čitao Tim Powers "Anubisova vrata" što je sjajno delo koje svima preporučujem )...

 

sećam se radnje ali nema šanse da se setim autora i naziva romana...

 

Neko pleme "žena" ratnica u drugom kraju galaksije ( ili drugoj galaksiji ). Pišem "žena" pod navodnicima jer nije naša vrsta u pitanju nego su neke vanzemaljke .

Uglavnom na nekom ratnom brodu te amazonke malo ratuju, malo pljačkaju, malo trguju i zarobe jedinstven primerak neke nikad viđene nove vrste u tom njihovom delu svemira. E sad zbog nečega to poremeti ravnotežu tamo kod njih i krene neka krljačina i jurnjava gde svi hoće da poseduju to čudo za koje se na kraju ispostavi da je homo sapiens i da je to kao prvi kontakt čoveka sa vanzemaljcima.

 

čitao pre nekih 25 godina sigurno...jel zna neko o čemu je reč.

Link to comment

Cito neko Bemana - Kamen moci?

Citao po inerciji jer je objavio Stilos u istoj opremi kao lotr. Posle prvog citanja je bilo :wacko: , posle drugog sam zavoleo knjigu, a nedavno sam je procitao u originalu -- predivan jezik.

 

Biblija kod o.š. Užička republika?

 

Jbt, koliko se alkohola i vutre tu protrošilo.

Al' kao opravdanje nek mi bude da sam tu otkrio Kiša i u dahu pročitao sve što su imali

O da i o da :thumbsup:

 

Mislim da se bibliotekarka zvala Vera, pusila je ko smuk (koji je to pluskvamperfekat: udjes u biblioteku, probijes se kroz oblak dima, a onda pripaljuje upravo jednu), al znala je knjigu da preporuci.

 

I da nastavimo sa klasicima, za sve nas koji su tad dobili komodore/spektrume ovo je bilo obavezno stivo: Ratne igre, a posle njih Neuromancer (obe su bile u biblioteci).

Link to comment

To je neka nežna knjiga o devojčici i njenom mladjem bratu koji pokušavaju i na kraju uspevaju da spasu svog oca, naučnika, kojega je zarobio veliki totalitaristički nastrojeni mozak na nakoj udaljenoj planeti. Putuje se teseraktom, odnosno trenutnim premeštanjem na osnovu nekakvog dubokog uvida u osnovne zakone univerzuma. Deci pomažu gospdje Ko, Koja i Štajeto a oružije u borbi protiv  zlog mozga je čista ljubav.

Мени су одличне биле те књиге.  Цела Плава Птица је била легендарна. Како сам се био поплашио читајући Вија Краља Духова, ух па Салгари, Кервуд...

Link to comment

Kad smo već kod evociranja uspomena, izdanje Mladost Zagreb ( imali su neku SF biblioteku pre ovih naših ratova, tu sam recimo čitao Tim Powers "Anubisova vrata" što je sjajno delo koje svima preporučujem )...

 

sećam se radnje ali nema šanse da se setim autora i naziva romana...

 

Neko pleme "žena" ratnica u drugom kraju galaksije ( ili drugoj galaksiji ). Pišem "žena" pod navodnicima jer nije naša vrsta u pitanju nego su neke vanzemaljke .

Uglavnom na nekom ratnom brodu te amazonke malo ratuju, malo pljačkaju, malo trguju i zarobe jedinstven primerak neke nikad viđene nove vrste u tom njihovom delu svemira. E sad zbog nečega to poremeti ravnotežu tamo kod njih i krene neka krljačina i jurnjava gde svi hoće da poseduju to čudo za koje se na kraju ispostavi da je homo sapiens i da je to kao prvi kontakt čoveka sa vanzemaljcima.

 

čitao pre nekih 25 godina sigurno...jel zna neko o čemu je reč.

 C.J. Cherryh-Ponos Chanura, moguće? Prvi roman iz serije,i jedini kojeg sam čitao, ne znam jesu li ostali objavljeni. Da,nekoliko priča iste autorice izašlo u Siriusu, sad gledam, The Scapegout i Pots zapamtio kao odlične.

Link to comment
  • 5 weeks later...

Трилогија је онако добра д пред сам крај. Деконструкција жанра и тако то. Станица је засад прилично добра, Кина човек хоће да се похвали као је начитан и тако...али ликови добри, радња добра...

  

American Gods slobodno batali odmah jer se ništa neće desiti i potpuno je besmislen roman. Ako ti se svidi First Law, pređi na sledeće tzv. "stand alone" (jer nisu stand alone) romane, koji su super, naročito srednji, Heroes.

Da odgovorim ovdje...

Na pola sam sa Last Argument of Kings i sviđa mi se, dok sam pregurao 2500 stranica:). Neko je vec pisao ovdje, mozda cak i ti Lrde, da se ne radi o stand alone romanima. Postoji li ipak preporuceni red citanja? Ja misilio poceti sa Best served cold, jer je prva izasla? Bezveze mi je njegovo insistiranje na nemanju mapa, ali nasao sam nekakve fan mape...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...