Jump to content
IGNORED

SF i fantasy


dare...

Recommended Posts

Valja tek ako nemas nista bolje za citanje. Po kvalitetu pisanja je dosta ispod Abercromobia i razvuceno je do zla boga.
Hvala. Imaš li nešto drugo iz sličnog žanra za preporučiti? Mnogo mi se sviđa ovaj Abercrombie.
Link to comment
Hvala. Imaš li nešto drugo iz sličnog žanra za preporučiti? Mnogo mi se sviđa ovaj Abercrombie.
Dobar je Abercrombie (svidja mi se kako okrece naglavacke zanrovske klisee), ali ne znam sta bih ti preporucio u tom fazonu: citam vise SF nego fantastiku. Medju boljim fantasy romanima koje sam procitao u poslednje vreme su The Name of the Wind, od Rothfus-a, i Royal Assasin, od Hobb-a, ali oni nisu toliko mracni i krvavi.
Link to comment

Hvala, pogledaću i te, pa ću da vidim. U međuvremenu me moj F guru sputio na zemlju rekavši da je Abercrombie najbolji od novijih F za odrasle, ali me je zasuo sa jedno desetak pisaca. Takođe je rekao da ne zna koliko je Black Company sada čitljiv, ali da su svi sada učili od njih. Videćemo. U međuvremenu čekam novu Abercrombijevu trilogiju, a bogami i novog Morgana u martu.

Link to comment

Nisam pratio topik neko vreme, ali što ne bi čitao bilo šta od Ursule Legen (Leguin) umesto tog sranja? Bilo SF, bilo F. Naravno, uvek su tu i dve F stvari za izučiti:DSC03224.JPGi nakon togaConan+01+jkt.jpgMislim, ako se kurčiš da ti treba nešto moćno, fentezi, za odrasle, očvrsle momke sa ekstra-funkcionalnim testisima i prostatom...

Link to comment
Nisam pratio topik neko vreme, ali što ne bi čitao bilo šta od Ursule Legen (Leguin) umesto tog sranja? Bilo SF, bilo F.Naravno, uvek su tu i dve F stvari za izučiti:DSC03224.JPGi nakon togaConan+01+jkt.jpgMislim, ako se kurčiš da ti treba nešto moćno, fentezi, za odrasle, očvrsle momke sa ekstra-funkcionalnim testisima i prostatom...
Čitao Ursulu odavno, kao i Konana.Nego, kakvo kurčenje?
Link to comment
Ma što rangiraš fantasy po tome da li je za decu ili odrasle, ozbiljan ili neozbiljan :D
A ne, ne, nisam govorio ozbiljan ili neozbiljan, a za odrasle jer mi se mnogo sviđa F sa mnogo nasilja, psovanjem i seksom, nekako mi više leži, a i dobro ga pišu. :)
Link to comment
  • 2 weeks later...

Black Company je teško čitljiv, odustao sam za sada. Malo ću da prošaram po ostalim preporukama koje sam dobio od F gurua.Nedostaje mi Abercrombijev svet, a on je počeo da me nervira. Čitao sam intervjue i ostalo, i mislim da on ozbiljno ne kapira kakav je svet stvorio i da je prosto, eto, dužan ljubiteljima neke stvari, ali mi deluje da on sve to olako shvata i misli da su to usputne knjige.Od svih šest komada iz serijala (one "stand alone" etikete su bezočna laž, ne znam kako sme tako da zamajava javnost), Heroes je definitivno najbolje napisan.Možda ću još jednom da pročitam Morgana, makar A Cold Commands u čekanju trećeg dela, koji će uskoro.

Link to comment
Black Company je teško čitljiv, odustao sam za sada. Malo ću da prošaram po ostalim preporukama koje sam dobio od F gurua.Nedostaje mi Abercrombijev svet, a on je počeo da me nervira. Čitao sam intervjue i ostalo, i mislim da on ozbiljno ne kapira kakav je svet stvorio i da je prosto, eto, dužan ljubiteljima neke stvari, ali mi deluje da on sve to olako shvata i misli da su to usputne knjige.Od svih šest komada iz serijala (one "stand alone" etikete su bezočna laž, ne znam kako sme tako da zamajava javnost), Heroes je definitivno najbolje napisan.Možda ću još jednom da pročitam Morgana, makar A Cold Commands u čekanju trećeg dela, koji će uskoro.
Jesi li citao Mieville-a? Perdido street station i The scar su odlicni.
Link to comment

Nisam, čekam još da mi se poklope zvezde sa Kinom, pa natenane. :)Malo sam šarao po svetu Ambergirisa i super je to, samo ga ne bih nikada svrstao u F. Mislim, tu je negde, srodno, ali mi nije F. Što ne znači da sam u pravu, naravno.

Link to comment
Nisam, čekam još da mi se poklope zvezde sa Kinom, pa natenane. :)Malo sam šarao po svetu Ambergirisa i super je to, samo ga ne bih nikada svrstao u F. Mislim, tu je negde, srodno, ali mi nije F. Što ne znači da sam u pravu, naravno.
On je nesto (barem ovi romani koje sam citao) kao hibrid steampunk-a i fantastike.
Link to comment
Nedostaje mi Abercrombijev svet, a on je počeo da me nervira. Čitao sam intervjue i ostalo, i mislim da on ozbiljno ne kapira kakav je svet stvorio i da je prosto, eto, dužan ljubiteljima neke stvari, ali mi deluje da on sve to olako shvata i misli da su to usputne knjige.Od svih šest komada iz serijala (one "stand alone" etikete su bezočna laž, ne znam kako sme tako da zamajava javnost), Heroes je definitivno najbolje napisan.
+1Мада и овакакв какав је мени значајно бољи од Моргана. Ваљда што сам није претенциозан.
Link to comment

Razmišljao sam o tome. Definitivno mi je Abercrombie bliži i neuporedivo draži, ali mislim da su previše različiti svetovi da bi se direktno poredili. Morgan jeste bolji zanatlija, ali je Abercombijev svet širi, potpuniji, životniji...Nego, vidim da će ovaj ladno prvo da objavi neki roman koji nema veze ni sa čim, a onda počinje novu trilogiju koja će se uglavnom baviti građanskim ratom u Unionu. :isuse: Pa jebemumater, treba da ga prebijemo da nam otkrije šta je na kraju bilo sa Ferro. Ssss!

Link to comment
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...