Jump to content
IGNORED

SF i fantasy


dare...

Recommended Posts

Mislim da se čak nije zvao "Dart Vejder", nego nešto malo izmenjeno... Ove naslovne što je akibono postavio su mala mica za ilustracije u samoj knjizi, čak i ja kao petogodišnji čitalac bio sam ubeđen da bih umeo bolje.

 

Bujodraže, podseti me šta je to Kapije Vremena? Čitao sam sto posto ali ne mogu da se setim samo na osnovu naslova.

 

Takođe, ako se neko seća kako su se zvale knjige (isto Plava ptica, valjda dva komada) u kojima su protagonisti nekakva deca/mladež koja se upliću u neka apstraktno fantasitčna zbivanja, sećam se da u drugoj spasavaju mitohondrije i farandole pevajući nešto? Jedan od likova je heruvim, nekakvo zmajoliko biće sa milion krila i očiju? Zna li neko o čemu pričam?

Link to comment

Mislim da se čak nije zvao "Dart Vejder", nego nešto malo izmenjeno... Ove naslovne što je akibono postavio su mala mica za ilustracije u samoj knjizi, čak i ja kao petogodišnji čitalac bio sam ubeđen da bih umeo bolje.

 

Bujodraže, podseti me šta je to Kapije Vremena? Čitao sam sto posto ali ne mogu da se setim samo na osnovu naslova.

 

Takođe, ako se neko seća kako su se zvale knjige (isto Plava ptica, valjda dva komada) u kojima su protagonisti nekakva deca/mladež koja se upliću u neka apstraktno fantasitčna zbivanja, sećam se da u drugoj spasavaju mitohondrije i farandole pevajući nešto? Jedan od likova je heruvim, nekakvo zmajoliko biće sa milion krila i očiju? Zna li neko o čemu pričam?

 

trebalo bi da je 'Vihor pred vratima', morao sam da pogledam spisak naslova pa da se prisetim...

 

imaš spisak na linku koji sam postavio - http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=11115.0

 

a onda od strane 3 i ovih nekoliko knjiga skeniranih korica i strana sa ilustracijama :)

sad su me ti skenovi podsetili na one crteže uz Murkokovog 'Viteza sudbine' koji su bili kao precrtani iz Princa Valijanta  :lolol:

Link to comment

Aaaa, u pravu si, to je znači isti autor kao za pomenute Kapije vremena! Hvala puno :)

 

Madeleine L'Engle, A Wrinkle in Time & A Wind in the Door, moraću da proverim originale i da se podsetim.

Link to comment

Svaka čast :)

 

ta je Nolitova trilogija bila izuzetno retka po kućama, a u bibliotekama je stvarno bila potpuno neuhvatljiva 80-tih... ako se dobro sećam bile su jedne od onih knjiga koje su ljudi uzimali, pa ih onda više nikad nisu vraćali...

Ja sam nekoliko puta bio u iskusenju da li da ih vratim u Gradsku biblioteku... :cry: Uzimao pa vracao...tamo negde 80-tih...Na kraju kupio kasnije ovo neko novo sareno izdanje, ali to nije to...

Link to comment

Star Wars u izdanju plave ptice -- Dart Vejder u prugastim hlacama nalik pidzami...

Jos uvek imam i Galaktiku i Zvezdane ratove, doduse korice se negde odavno izgubile....Silonjani  :lolol:

Link to comment

Da prijavim da sam overio Digitalni ugljenik.

 

Pristojno, solidno, ali ne mnogo više od toga.

 

 

Zato Mičel - Atlas oblaka, svaka moguća preporuka. Odvano nisam toliko uživao u nečijem pisanju. Baš mi je leglo.

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment

Bujodraže, podseti me šta je to Kapije Vremena? Čitao sam sto posto ali ne mogu da se setim samo na osnovu naslova.

 

 

 

To je neka nežna knjiga o devojčici i njenom mladjem bratu koji pokušavaju i na kraju uspevaju da spasu svog oca, naučnika, kojega je zarobio veliki totalitaristički nastrojeni mozak na nakoj udaljenoj planeti. Putuje se teseraktom, odnosno trenutnim premeštanjem na osnovu nekakvog dubokog uvida u osnovne zakone univerzuma. Deci pomažu gospdje Ko, Koja i Štajeto a oružije u borbi protiv  zlog mozga je čista ljubav.

Link to comment

trebalo bi da je 'Vihor pred vratima', morao sam da pogledam spisak naslova pa da se prisetim...

 

Sad se setih knjige koju sam davno kupio/dobio zajedno sa ovom:

 

Volter-Vandzerin-mladji-U-davno-doba-Pla

Secam se da je bila neka alegorija o petlu i psu koji spasavaju svet od neke karakondzule, ali sam bio bas mali i posle citanja je bilo :wacko:

Link to comment

To je neka nežna knjiga o devojčici i njenom mladjem bratu koji pokušavaju i na kraju uspevaju da spasu svog oca, naučnika, kojega je zarobio veliki totalitaristički nastrojeni mozak na nakoj udaljenoj planeti. Putuje se teseraktom, odnosno trenutnim premeštanjem na osnovu nekakvog dubokog uvida u osnovne zakone univerzuma. Deci pomažu gospdje Ko, Koja i Štajeto a oružije u borbi protiv  zlog mozga je čista ljubav.

E to. Eno, ustanovili smo gore da su Kapije vremena i Vihor pred vratima od iste autorke, sa istim likovima. Čini mi se da su meni te knjige bile prvi korak u SF pravcu, tek posle sam počeo sa Asimovim i robotima/Zadužbinom, pa Klarkom i Odisejama... doduše tu sam negde i gledao Star Trek: TNG, što je otprilike isti nivo žanrovske tvrdoće™ kao Langl :)

Link to comment

Odličan je A Wrinkle in Time kad si klinac, a cela ova tema mi je takav trip daun memori lejn, smešne ilustracije Star vorsa (srećom te sam prvo gledao film) i Galaktike, Elrik i Šanar u Plavoj ptici, ma suzu sam lagano pustio, sve sam sa poslednjih par strana čitao, ali nijedna ta knjiga nije ostavila neki dugotrajan utisak na mene iz jednog prostog razloga... Pre svih sam pročitao  Hobita, sa 6 godina,  aćale kupio onda Gospodara Nolitovo izdanje, jedino koje priznajem, stoka mi godinu dana nije rekla da je to nastavak. Sada kada pogledam, izgleda da je to namerno uradio jer je znao šta će biti - kad sam se dočepao Gospodara nisam mogao da se odlepim od te knjige sledećih 7-8 godina. Sve ove knjige su bile pokušaj da oživim tu magiju stupanja u Tolkinov svet, pa sam se na kraju uvek vraćao njemu, čitao Gospodara bar dvaput godišnje i eto me sada na forumima gubim dane :D

Link to comment

 A ja  sam obožavljao™ serijal o Marku Silardu.

 

SF-ROTO-5-Ch-A-Bell-Lov-na-planeti-Gabon

 

 

 

Mis'im, čovek je bio moćniji od Muad'diba.

Znao sam, naravno, gde CH. A. Bell pripada, ali mi nije smetalo da se oduševljavam svetovima Ursule LeGuin istovremeno sa loženjem na herojsko jebačke avanture Marka Silarda.

 

Pisaću Laguni da je vreme da izdaju sabrana dela Ch. A. Bell-a.

 

Evo i autora

http://naucnafantastika.com/scifi-pisac/belca-dusan/

Edited by Bujodrag
Link to comment

 Deci pomažu gospodje Ko, Koja i Štajeto 

 

 

Sad se setih, te gospodje su, u stvari, zvezde, a uzele su obličija starijih gospodža, jer su tako bile u mogućnosti

Link to comment

Odličan je A Wrinkle in Time kad si klinac, a cela ova tema mi je takav trip daun memori lejn,

O da. Kad smo vec krenuli policom biblioteke u 62.bloku (koja je osamdesetih imala neverovatnu sf kolekciju), onda i ovaj klasik ne moze biti izostavljen:

17234136.jpg

Link to comment

Sad ste me podsetili da sam pre sto godina čitao Battlefield: Earth i uživao u tome :D Nisam znao ništa o L. Ron Hubbardu, Scientologiji, Travolti...

 

Battlefield_Earth-001.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...