Jump to content
IGNORED

SF i fantasy


dare...

Recommended Posts

  • 1 month later...
samo broken angels & woken furies. vec sam ti savetovao morgana ali u fantasy izadnju. serijal: land fit for heroes. posto serija ima onako pulpy science fantasy smek morgan, sto bi rekli englezi tongue-in-cheek, signalizira takeshijevo prisustvo i tu.
Stvarno? Steel je dobar uz razvlačenje, a dobar deo knjige je trpanje, koje mene uopšte ne interesuje i onda poprilično ima praznog hoda, a Cold je knjiga sa najviše praznog hoda i mrsomuđenja koju sam pročitao poslednjih godina. Dobro, pročitao sam tako da nije baš sranje, ali opet...Kako da ti je to bolje od Takešija?
Мени је ово знатно слабије од Такешија. Има пар одличних премиса у грађењу света, плус изнова се враћа идеји односа надљуди и људи која мислим да је јако актуелна у овом нашем времену, на моменте је чак можда и (не)намерно духовита ( као оно кад се Егар са сетом сећа како је учио да чита). Остало поприлично у модли политичи коректног памфлета. У ту сврху је ваљда и то хоммосексуално таслачење толико подцртано не би ли нас шокирало едуковало или штагод. Још онај трактат о томе како је религија опијум за народ....јефтино. Експлицитност војних сцена после Аберкромбија ни приближна ефекту који би роман имао да се појавио десетак година раније. Онако у целини...too little, too late. Штета
Link to comment

Dobro™, meni ne smeta nikakva angažovanost na bilo koju stranu, jednostavno je razvučeno i na momente dosadno, naročito drugi deo. I brate, ubi sa opisima pejzaža. Jedini spisateljski tik koji me više iritirao je onaj Roberta Krejsa gde mora da opiše kako je obučen bukvalno svaki lik koji se pomene na strani.A što se tiče Morgana, pročitaću i treći deo fentazi trilogije i mislim da ću da završim sa njim na neko vreme.Vasiću, probaj bolje Black Man (Thirtheen u Americi) od Morgana, to je bliže Takešiju, ali ne na tom nivou.I još jednom da kažem i ovde kao i na svim topicima svuda - Jonathan Maberry, Joe Ledger serijal :Hail: :Hail: :Hail: Izuvanje, skidanje čarapa, dranje tabana, ludnica.

Link to comment

jes i meni morgan nije drag u tim fentazijima, ali nisam neki reper, kad ionako ne volim taj zanr. ali mi cudno sto gubi i ritam i recenicu, sto kod takesija nema, to bi znacilo da nije strukturalno tako dobar pisac kako mi se cinilo.lrde, jel ti nisi bio sklon celavom uberpankeru cajni (ili sto bi rekao eminentni srpski prevodilac kini) melvilu? citam nesto ovo i dosta bih potpisala, a onda naletim na kratku pricu koju je pre skoro dve godine dao gardijanu i dosta, dosta je lepa.evo je, preduga za kvotovanje.

Link to comment

Baciću pogled, a priznajem da sam Kinu™ odavno ostavio na neku policu za posle. A i on se u mom životu pojavio otprilike u isto vreme kada i Vandermer, a ja sam nešto istripovao da su srodni pa nisam hteo da mešam. Sad kad vidim šta sam napisao, stvanro mi se fejspalmuje. Ali, doći će i on na red.

Link to comment

Убиће ме Ким мож да и Луба али мени је Кина један од најпрецењенији писаца новије генерације. Али је марксиста на линији па као такав пожељан у интелектуалним круговима англосаксонског света.

Link to comment

necu ja sigurno, volim samo neke kinine uradke. embassytown mi je odlican, kraken dobar, the city and the city nikako.ali je zanimljiv, ume da se igra jezikom, da bude i kitnjast i sazet, a da pri tom ne ode u smaracko intelektualisanje. onaj govor na konvenciji koji sam gore linkovala je dosta pristojan (i ne previse levicarski :D) pregled stanja.mada u mom srcu ima mesta samo za snobove koji zive delom u juznim amerikama, vole boks i onanisu na svaku svoju napisanu rec. grizem nokte dok ne stigne.Five_Autobiographies_and_a_Fiction_by_Lucius_Shepard-200x303.jpg

Link to comment

Kralj! Car! Padišah! Bog! :Hail:Čovek radi sve što mrzim u literaturi, ali to radi toliko dobro i prosto ne možeš da ga ispustiš iz ruku. :Hail:Nego, sve ovo znači da ne moram da žurim sa Kinom?

Link to comment

uf, ja godinama gusila sve zive da procitaju valentine, najlepsi i najbolji ljubavni roman svih vremena i sve kao, ne morate vise nista da procitate

There are countries that exist only for a matter of days, sometimes only for hours, not lasting long enough to be named or even recognized for what they are by their temporary citizenry.Often they are created by fog banks, hurricanes, blizzards, by any force of nature with the power to isolate; on other occasions they are brought into being by incidences of cosmic weather, shifts in dimensionality and the like, events to which many of us in our stubborn rationality refuse to subscribe.Whatever the character of their borders, for the duration of their existence these countries are governed by their own peculiar laws, which we are persuaded to accept as logical and right, no matter how illogical and wrong they might strike us were we back in the country of our birth; and because we accept them, because we yield ourselves up to their remarkable processes, the unremarkable stuff of our lives may be transformed forever.
a onda izadje a handbook of american prayer... bog.nego, pocela sam da proucavam kelly link. moglo bi da ti se svidi, ima neki kriticar koji kaze da je mesavina bafi i cendlera. spektakularno pise, ponekad je dosta hermeticna, ali na vrlo zanimljiv nacin. nisam jos dovoljno procitala da bih se zaljubila kao u elizabet hend, ali vrlo, vrlo zanimljivo. ima na sajtu par prica koje mogu da se skinu da se proba.e, da, za kinu, zurba ili ne, moras da probas, taman idu vrucine, idealno za embassytown.
Link to comment
Убиће ме Ким мож да и Луба али мени је Кина један од најпрецењенији писаца новије генерације. Али је марксиста на линији па као такав пожељан у интелектуалним круговима англосаксонског света.
embassytown je verovatno najbolji sf roman te generacije a scar je uzasno zabavna knjiga. ako nista drugo od chine ne budes citao procitaj to.btw, sf poljem dominiraju libertarijanci i ini. ne znam puno 'levih' sf pisaca. legvinova, braca strugacki (ili makar jedan brat), china/kina...Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

filip k. dik, semjuel dilejni, frederik pol...probere se poneki levicar i razbaruseni liberal. ipak, jaca je desna strana, nema sta, chapeau!

Link to comment

de cete veceg levicara od sterlinga brusa.ali to mi sve bezveze. da tako merim, nikad u zivotu ne bih procitala nijednu rec od najvoljenijeg pisca jer je desnicarskiji od najtvrdjeg desnicara. doduse, mi se u krajm svetu ne delimo ideoloski :P

Link to comment
nego, pocela sam da proucavam kelly link. moglo bi da ti se svidi, ima neki kriticar koji kaze da je mesavina bafi i cendlera. spektakularno pise, ponekad je dosta hermeticna, ali na vrlo zanimljiv nacin. nisam jos dovoljno procitala da bih se zaljubila kao u elizabet hend, ali vrlo, vrlo zanimljivo. ima na sajtu par prica koje mogu da se skinu da se proba.e, da, za kinu, zurba ili ne, moras da probas, taman idu vrucine, idealno za embassytown.
Metuću je u korpu, kad stigne na red. Samo da odlučim da li da čitam ovu drugu Mejberijevu seriju dok čekam poslednjeg Ledžera ili da malo šaram. Hvala na preporuci ne sumnjam da je dobro.
doduse, mi se u krajm svetu ne delimo ideoloski :P
Što reče...neko? ideologija je neštonešto bogatih i moćnih. Mi siromasi samo volimo dobre knjige.
Link to comment
de cete veceg levicara od sterlinga brusa.ali to mi sve bezveze. da tako merim, nikad u zivotu ne bih procitala nijednu rec od najvoljenijeg pisca jer je desnicarskiji od najtvrdjeg desnicara. doduse, mi se u krajm svetu ne delimo ideoloski :P
ne smeta meni nista, samo prebrojavam :)
Link to comment

tesko da je iko od pobrojanih levicar u jednom doslednom, jelte marksistickom, vidjenju sveta(makar za zasigurno za darka suvina - dovoljno je pogledti njegov tekst naucna-fantastika i nova ljevica). u krajm svetu? james ellroy undercover commie zasigurno. americka trilogija je dokaz bez sumnje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...